Poprawia się bezpieczeństwo na naszych ulicach. Po przebudowie ul. Wilanowskiej na odcinku od ul. Cyraneczki do ul. Działkowej można już bezpiecznie przejść chodnikiem do szkoły publicznej praktycznie z każdego miejsca. Jedynymi ulicami o dużym natężeniu ruchu, które nie mają chodników są ul. Działkowa i ul. Geodetów (od os. Elektra do ul. Julianowskiej). Najbliższe inwestycje gminne zmienią ul. Geodetów, o czym informujemy w innych artykułach. Wiadomo też, czego możemy się spodziewać jeśli chodzi o ul. Działkową – zainteresowanych odsyłam do artykułów poświęconym ulicom.

Bezpieczeństwo na ulicach to nie tylko piesi ale również rowerzyści. Tym bardziej, że w naszej okolicy rowerzystów jest bardzo wielu. Bliskość Lasu Kabackiego zachęca do rowerowych wycieczek, przybywa również ambitnych kolarzy. Wszyscy rowerzyści mają prawo do poruszania się po naszych ulicach na równi z innymi uczestnikami ruchu.

Jak wyglądają plany przebudowy ulic w kontekście powstawania sieci połączeń rowerowych?

W części portalu poświęconej ulicom (https://jozefoslawdwazero.pl/ulice/ ), w zakładce Infrastruktura rowerowa znajdą Państwo odnośnik do nowej sekcji naszego portalu: https://jozefoslawdwazero.pl/rower/

Każda kolejna inwestycja drogowa to poprawa bezpieczeństwa dla wszystkich. Bezpieczne poruszanie się pieszo lub rowerem czy to do szkoły, czy do Lasu Kabackiego czy do parku jest celem, który sobie postawiliśmy i do którego konsekwentnie dążymy.

Nie zapominajmy jednak, że bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych i naszego zachowania na ulicach. Nawet najlepsza infrastruktura nie zapobiegnie tragedii, kiedy mamy do czynienia z lekkomyślnością, nieuwagą czy wręcz głupotą uczestników ruchu drogowego. I to jest nasza wspólna odpowiedzialność.

Robert Widz

Rada Miejska w Piasecznie, mieszkaniec Józefosławia

11.12.2017 r.

 

1 komentuj

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.