Najogólniej jak tylko można:
1. Odcinek ul. Ogrodowa – ul. Osiedlowa
Wszystkie grunty zostały przez właścicieli wydane, wykonawca wprowadzony na budowę. Po zakończeniu prac przygotowawczych, w znacznej mierze już zrealizowanych, najpierw będą prowadzone prace ziemne – montowanie rur i studni kanalizacji deszczowej. Podobno jeszcze w tym tygodniu mamy zobaczyć koparki.
Rury trzeba podłączyć do istniejącej kanalizacji w ulicy Ogrodowej – to oznacza czasowe utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i ul. Cyraneczki, które musi być rozkopane. Stosowne zmiany organizacji ruchu mają być przygotowane przez Wykonawcę.
Potem nastąpi osadzanie krawężników i przygotowanie podłoża pod jezdnię. Równolegle będą układane chodniki i ścieżka rowerowa. Asfalt i malowanie oznakowania oczywiście na końcu.
Prace na tym odcinku mają potrwać do 2 miesięcy.
2. Skrzyżowanie Cyraneczki/Ogrodowa
Zbudowane zostanie małe rondo najazdowe i zmieni się organizacja ruchu. Na ul. Cyraneczki nie będzie już pasa do skrętu w lewo. Wykonanie tego ronda ma się zbiec w czasie z ukończeniem odcinka Ogrodowa/Osiedlowa.
3. Odcinek Osiedlowa/granica gminy
Tutaj opracowana zostanie nowa koncepcja włączenia ul. Cyraneczki w ul. Kuropatwy. Trzeba poprawić to, co zostało zepsute przez Starostwo Powiatowe w projekcie z 2013/2014 r. a czego nie można było zrobić w trakcie uzyskiwania decyzji ZRID – opóźniłoby to budowę o kolejne miesiące. Przede wszystkim trzeba dostosować przebieg ulicy do możliwej kontynuacji w gminie Lesznowola w liniach rozgraniczających pasa drogowego. Propozycja zmian powinna być gotowa w ciągu 2 tygodni, będzie przedstawiona zarówno mieszkańcom, których nieruchomości przylegają do ulicy jak i  gminie Lesznowola. Wtedy zostanie wybrany ostateczny przebieg ulicy na tym odcinku. Wykonawca wykona projekt zamienny i uzyska stosowne decyzje administracyjne. Wtedy dopiero nastąpi przejęcie fragmentów nieruchomości przyległych do ulic. Sama budowa tego odcinka ulicy zajmie około 2 miesięcy. Dzisiaj trudno jeszcze określić, kiedy to będzie. W umowie termin realizacji całości zadania został określony na koniec czerwca 2018 r.
Do wojewody wpłynęły odwołania od decyzji ZRID. Ponieważ decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, prace mogą być prowadzone.
Mamy nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać, nie wyskoczą żadne niespodzianki, Wykonawca dotrzyma terminów i szybko zobaczymy przebicie do ul. Osiedlowej. Nowe połączenie nie tylko odciąży inne ulice i ułatwi poruszanie się po Józefosławiu, ale odkryje dla nas nowe krajobrazy – zobaczymy teren pod przestrzeń publiczną, określoną w koncepcji zagospodarowania Rowu Jeziorki i nowym projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Więcej informacji na temat ulic, chodników można znaleźć w sekcji ULICE.
Robert Widz
Rada Miejska w Piasecznie
19.10.2017 r.
13 komentarzy:
        • Robert
          Robert says:

          Staramy się najpierw o ulice, które poprawiają nasz układ komunikacyjny – czyli łączą ulice (np. Cyraneczki, Olchowa, Krótka, Spacerowa, Prymulki, Wenus). Jak Pan widzi sporo jest do zrobienia. Zapewne deweloper sprzedając Wam mieszkania twierdził, że gmina zaraz tę drogę wybuduje.. a może nie – nie wiem. Obok jest jeszcze nie zabudowany teren – może gdy rozpocznie się tam inwestycja, to inwestor dojdzie do wniosku że tę drogę trzeba zrobić. Byłoby szybciej. W Józefosławiu dużo dróg było wybudowanych przez deweloperów – przecież trzeba było zapewnić dojazd do sprzedawanych wówczas mieszkań i domów. Jeśli wybudowana droga ma w mpzp status drogi publicznej, taka ulica stawała się własnością gminy. W nowym projekcie mpzp ul. Feniksa łączy się z ulicą Sasanki, co jest dobrą wiadomością – będzie to ulica, która „łączy” inne ulice.

          Odpowiedz
  1. Adam Leśniak
    Adam Leśniak says:

    W dniu 2017-10-19 19:24:08 użytkownik Adam Leśniak napisał:
    „Trzeba poprawić to, co zostało zepsute w projekcie z 2013/2014 r. a czego nie można było zrobić w trakcie uzyskiwania decyzji ZRID – opóźniłoby to budowę o kolejne miesiące.”
    pytanie: kto i jak „zepsuł” ten projekt?
    pytanie: jak wygląda ten „zepsuty” projekt?
    pytanie: czy ten projekt jest gdzieś publicznie dostępny?
    pytanie: do kogo i do kiedy można swoje pomysły zgłaszać na włączenie ul. Cyraneczki w ul. Kuropatwy?

    Odpowiedz
    • Robert Widz
      Robert Widz says:

      Projekt jest dostępny na BIP urzędu, powstał w 2013/2014 r. na zlecenie Starostwa Powiatowego. Projekt ulicy na odcinku od ul. Osiedlowej do granicy gminy zawęża ulicę do istniejącego przebiegu ulicy Kuropatwy. Projekt nie uwzględnia linii rozgraniczające pasa drogowego w mpzp obu gmin, a granice wywłaszczanych nieruchomości nie biorą pod uwagę potencjalnego przebiegu ulicy na terenie gminy Lesznowola. Dzięki temu, że zakres prac zawiera prace projektowe i uzyskanie zamiennych decyzji administracyjnych, można to teraz wszystko wyczyścić, ku uciesze wszystkich. Nie ma jakiejś akcji „zbierania pomysłów”, projektant ma przeprowadzić analizę i zaproponować jakieś rozwiązanie.

      Odpowiedz
    • Pol
      Pol says:

      Panie Robercie, rzeczywiście nadal nie widać prac na nowym odcinku Cyraneczki… Czy może Pan poinformować nas co tam się obecnie dzieje bo minęły już ponad 2 tygodnie od Pana optymistycznego wpisu a na miejscu nie widać rozwoju sytuacji. Strasznie się boimy czy przypadkiem znowu coś się nie opóźnia…
      Z góry dziękuję za odpowiedź, jakakolwiek ona miała by być.

      Odpowiedz
      • Robert Widz
        Robert Widz says:

        Przejeżdżam tamtędy codziennie i skręca mnie w środku.. Ale nie wydarzyło się nic, co formalnie w jakikolwiek sposób wstrzymuje budowę. To kwestia wykonawcy, który jakoś te roboty planuje. A w ubiegłym tygodniu lało.. w międzyczasie w Starostwie Powiatowym uzyskiwana jest zgoda na czasową organizację ruchu. Nie chce krakać, że potem zabraknie tych 2 tygodni przed zimą. Moje możliwości działania są bardzo ograniczone jeśli jakiekolwiek – wykonawca ma podpisaną umowę i terminy wykonania zamówienia.

        Odpowiedz
        • JAN
          JAN says:

          No i mamy korzystną pogodą od tygodnia a na budowie Cyraneczki nie dziej się nic…. Zostały wycięte jakieś krzaczki dawno temu i tzw. psa z kulawą nogą nie uświadczysz. Panie Robercie gmina jako inwestor nie może pogonić Wykonawcy??

          Odpowiedz
          • Robert Widz
            Robert Widz says:

            Gmina ma podpisaną umowę z Wykonawcą, obowiązują terminy określone w umowie. Są inne formalne sprawy – np. uzyskanie zatwierdzenia o tymczasowej organizacji ruchu, które mają wpływ na organizację robót budowlanych. I na budowie nic się nie dzieje. Może gdybym był kierownikiem budowy, to sprawy wyglądałyby by inaczej, ale nie jestem.. Tu radny może niewiele.

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.