W Józefosławiu powstaje pierwszy z trzech tzw. „parków kieszonkowych”. Nazwa „park kieszonkowy” pochodzi z ang. „pocket park”, a chodzi o zagospodarowanie każdego, nawet najmniejszego miejsca na wspólną przestrzeń – plac, skwer, plac zabaw.  Oczywiście teren musi należeć do gminy.

W Józefosławiu mamy 3 takie miejsca:

 • teren przy skrzyżowaniu ul. Wilanowskiej z ul. Wenus,
 • teren na przedłużeniu ul. Księżycowej, przy ul. Komety
 • teren po południowej stronie ul. Cyraneczki, pomiędzy ul. Ogrodową a ul. Wilanowską (przy ogrodzonej działce z małym domkiem letniskowym).

Zaczynamy od skweru przy ul. Wenus. Staraliśmy się o to, by gmina stała się właścicielem tej malutkiej działki – i  udało się. Teraz następuje pierwszy etap zagospodarowania tego skweru, czyli zniwelowanie terenu, wykonanie ścieżki i uporządkowanie istniejącej zieleni. W kolejnym etapie pojawią się ławeczki i nasadzenia. Nawet taki mały skwer będzie cieszył przechodniów i okolicznych mieszkańców. Kolejny zaniedbany teren zmienia się, poprawiając nasz krajobraz.

Zagospodarowanie kolejnych parków kieszonkowych w przyszłym roku.

Kasia Krzyszkowska-Sut, Robert Widz

radni Rady Miejskiej w Piasecznie, mieszkańcy Józefosławia

13.12.2017 r.

 

2 komentarzy:
 1. Wenus
  Wenus says:

  Dobry kierunek.
  A może dałoby się ocalić od zabudowy i urządzić skwer przy ul.Wenus po stronie południowej (ostatni wolny teren przy Wenus). Jeżeli ten teren zostanie zabudowany, to straci cały urok ta okolica, a ulica Wenus stanie się zwykła przelotową ulicą.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.