WP_20161027_14_05_53_Pro

Kiedy 3 października br. informowałem Państwa, że są dobre wiadomości z placu budowy i być może wykonawcy uda się wykonać prace tak, by zapewnić przejezdność skrzyżowania wcześniej niż to wynika z umowy, starałem się być powściągliwy. Nie ma sensu przecież wytwarzać nadziei a potem się rozczarować.

Jednak dzisiaj mogę z radością przekazać informację, że od jutra, od piątku 28.10 br. skrzyżowanie będzie przejezdne. Oznacza to, że nie trzeba będzie przedzierać się przez tymczasowy łącznik na terenie Technicoloru.

Co oznacza przejezdność i jakie będą konsekwencje jeśli chodzi o kursowanie autobusów a także dalsze prace w tym obszarze, dowiemy się z oficjalnego komunikatu z urzędu.

Zamknięcie skrzyżowanie nastąpiło na początku września,  w najgorszym możliwym momencie. Tego już nie zmienimy. Ale to co udało się w tej sprawie zrobić w celu zminimalizowania utrudnień napawa optymizmem.

Najpierw udało się podpisać porozumienie z Technicolorem, w sprawie udostępnienia fragmentu ich działki. Pierwotnie skrzyżowanie miałoby być całkowicie zamknięte, wyznaczono już objazdy i zmieniono trasy przejazdu autobusów. Udało się to „odkręcić” dzięki dobrej woli dyrekcji Technicoloru. Od początku rozmów było wiadomo, że najpierw przez łącznik puszczone będą autobusy a potem Technicolor rozważy, czy można umożliwić przejazd wszystkich samochodów. Jeśli ktoś twierdzi, że gminie nie zależało na tym, aby puścić cały ruch przez łącznik po prostu mija się z prawdą (delikatnie mówiąc). Tym bardziej cieszy, że po kilku tygodniach Technicolor zgodził się na zniesienie ograniczeń przejazdu przez swój teren. Takie uzgodnienie miało miejsce 29 września br.

Za to jesteśmy dyrekcji Technikoloru ogromnie wdzięczni i wyrażamy nasze podziękowania.

Drugą kwestią było prowadzenie przez Wykonawcę (firma Jarpol) prac w taki sposób, aby udało się uzyskać przejezdność skrzyżowania jak najszybciej.  I Wykonawca dołożył wszelkich starań aby od jutra kierowcy nie musieli korzystać z łącznika.

I za to jesteśmy kierownictwu Jarpolu również ogromnie wdzięczni i też wyrażamy nasze podziękowania. Pozostaje jeszcze sporo pracy poza skrzyżowaniem i liczymy, że nie będzie żadnych niespodzianek a termin grudniowy zostanie dotrzymany. Mieszkańcy okolicznych osiedli i domów czekają na to z niecierpliwością.

Trzeba też podziękować urzędnikom, ponieważ również dołożyli wszelkich starań, monitorując sytuację i przygotowując różne warianty organizacji ruchu. Na przyszłość chcielibyśmy tylko lepszej informacji, która skutecznie dotrze do mieszkańców.

Dzięki dobrej woli i współpracy pomiędzy różnymi instytucjami udało się te uciążliwości znacznie ograniczyć. Dla mnie to powód do osobistej satysfakcji.

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie

27.10.2016

12 komentarzy:
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   a może wystarczy po prostu zwrócić uwagę? a tu od razu o ignorancji kompletnej. słabo. poprawiłem literówkę i przepraszam Technicolor, jeśli ktoś poczuł się urażony.

   Odpowiedz
 1. Ja
  Ja says:

  Panie Robercie, cieszę się z poprawy tej literówki, szkoda, że tylko jedną:
  Za to jesteśmy dyrekcji Technikoloru ogromnie wdzięczni i wyrażamy nasze podziękowania.

  Echhh strach zarzucić niedbałość, bo znowu oberwę rykoszetem.

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   tak się zestresowałem, że poprawiłem 4 literówki a piątej nie zauważyłem. Teraz niedbałość oczywiście można zarzucić. Ale skoro wynikła ze stresu, to zrzucam winę na Pana. Poprawiłem kolejną, dziękuję za skrupulatność. Proszę dać mi znać, jeśli jeszcze znajdzie Pan jakąś literówkę. Będę rozumiał, że to z życzliwości i nie będę się więcej stresował.

   Odpowiedz
 2. Krzysztof
  Krzysztof says:

  Nie ma to jak sie czepiać (aby nie nazwać po imieniu tego co robisz – Ja). Rozumiemy, ze nic tak nie cieszy jak hejcik. Mógłbyś mieć choć trochę odwagi i przynajmniej podpisać się jak człowiek. Piękna krytyka, nie powiem. Chylę czoła.
  A Panu, Panie Robercie serdecznie dziękuję za informacje.

  Odpowiedz
 3. Marcin Malicki
  Marcin Malicki says:

  Dobry wieczór,
  mam nadzieję, że przewidziano chodnik po północnej stronie Cyraneczki łączący się z chodnikiem na Julianowskiej. Jak dotąd wszyscy myślą o samochodach, a o bezpieczeństwie dzieci idących do szkoły mało się mówi tak, jakby temat w ogóle nie istniał.
  Mam jakiś projekt przebudowy Julianowskiej z 2012r. :
  http://jozefoslaw24.pl/wp-content/uploads/2012/03/1.4_Plan_sytuacyjny.pdf

  Czy możemy zobaczyć gdzieś aktualny projekt przebudowy skrzyżowania? Czy ten powyżej jest aktualny?

  Odpowiedz
 4. Mieszkaniec Kierszka
  Mieszkaniec Kierszka says:

  Panie Robercie,
  autobusy 739 i L-39 jadą przez przebudowane skrzyżowanie Julianowska/Cyraneczki wjeżdżają na nie, ale zamiast pojechać prosto (jak przed remontem – z rozkładem również jak przed remontem= bardzo często) jeżdżą z kompletnie niezrozumiałych powodów Cyraneczki. Przecież, skoro mogą przejechać skrzyżowanie i skręcić z Julianowskiej w Cyraneczki (i odwrotnie) to dlaczego do tej pory nie jadą na wprost, jak przed remontem. Jako mieszkańcy mamy serdecznie dosyć czekania po 30-40 minut na komunikację utrzymywaną w dużej mierze z naszych podatków. Prosimy o jak najszybszy powrót do kursów 739 jak przed remontem.

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   Mamy przejezdność skrzyżowania, ale remont jeszcze się nie zakończył. W połowie listopada trzeba będzie zamknąć skrzyżowanie aby położyć nawierzchnię i wykończyć skrzyżowanie. Wtedy będzie działać przejazd tymczasowy przez Technicolor. Każda zmiana przebiegu linii autobusowych wymaga opracowania organizacji ruchu, zmiany rozkładów jazdy i oznakowania przystanków – nawet na jeden dzień. I dlatego powrót do pierwotnych tras i rozkładów nastąpi po zakończeniu remontu.

   Odpowiedz
 5. Rafal
  Rafal says:

  Panie Robercie
  Czy 70m brakujacych w ciagu ul. Cyraneczki bedzie realizowane wraz z nakladka asfaltowa na skrzyzowaniu?
  Ekipa zeszla z budowy a dziury na feralnym odcinku potrafia niemalze pochlanac mniejsze samochody 🙂
  Kanalek tez nie zostal wciaz nakryty – mam nadzieje ze na ten etap nie bedziemy musieli czekac do wiosny 🙁
  Bede wdzieczny za informacje

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.