• AKCJA

  Sadzimy zieleń 2017

 • NASZE ULICE

  Nowa ul. Wilanowska

 • TAK JEST!

 • TAK BYŁO...

 • AKCJA

  SPRZATAM PO SWOIM PSIE 2015

BĄDŹ NA BIEŻĄCO – O TYM CO DZIEJE SIĘ W NASZEJ OKOLICY
ZAPRASZAMY!

Razem z Kasią jesteśmy dumnymi członkami stowarzyszenia Pomysł na Józefosław i zapraszamy na mały happening. Będziemy wieszać tablicę  – witacz z nazwą Józefosław na skrzyżowaniu ul. Wilanowskiej i ul. Działkowej. I jak zawsze kiedy się spotykamy, porozmawiamy o pomysłach na Józefosław.

Sobota, 14 kwiecień, godz. 12.00 – 14.00.

Zapraszamy!

ZAPRASZAMY!

Dzień Ziemi na Wenus!

Zapraszamy do wspólnego upiększania Józefosławia

21 kwietnia 2018

w godz.11.00-13.00

 

 

INTERWENCJE

Widzisz dziurę w jezdni?ktoś zostawił śmieci na ulicy?  Zgłoś to do Urzędu Miasta i Gminy przy pomocy aplikacji mobilnej. Możesz też wysłać do nas email z prośbą o interwencję lub propozycją tematu, którym warto się zająć:  #KONTAKT.

 

JÓZEFOSŁAW – NASZE DROGI W BUDOWIE!

1: BUDOWA UL. CYRANECZKI

Trwają prace drogowe na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Osiedlowej. „Ciśniemy” na otwarcie tego odcinka na początku maja, przed zamknięciem skrzyżowania ul. Geodetów z ul. Wilanowską.

2. BUDOWA RONDA GEODETÓW/WILANOWSKA

Obecnie budowany jest odcinek od centrum handlowego do ul. Tenisowej oraz tymczasowe połączenie ul. Energetycznej z ul. Geodetów. Dzięki temu, po zamknięciu całkowitym skrzyżowania będzie utrzymane połączenie ul. Energetyczne z ul. Julianowską. Termin realizacji całości inwestycji łącznie z oddaniem do użytkowania to 30.10.2018 r.

 

3. REMONT UL. OGRODOWEJ

Remont polega na wymianie nawierzchni, przebudowie chodnika i budowie kanalizacji deszczowej. Termin realizacji to 15 maja. Wykonawca obiecuje, że dołoży wszelkich starań aby ten termin skrócić.

 

4. BUDOWA UL. OKULICKIEGO – SKRZYŻOWANIE Z UL. JULIANOWSKĄ

Zbliża się czasowe (na ok. 2 tygodnie) zamknięcie północnej części skrzyżowania ul. Julianowskiej z ul. Okulickiego. Jest to związane z inwestycją Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który buduje 2 jezdnie na drodze wojewódzkiej 721 na odcinku od Julianowskiej do ul. Mleczarskiej. Paradoksalnie, na ulicach Józefosławia powinno być spokojniej, bo zniknie ruch tranzytowy od południa w kierunku Warszawy.

 

NASZE ULICE

O tym co się AKTUALNIE dzieje się na naszych ulicach znajdziesz TUTAJ, natomiast wszystkie informacje o naszych ulicach, chodnikach, ścieżkach rowerowych, autobusach itp., znajdziesz w sekcji ULICE.

 

NA SKRÓTY

Masz pytanie?

Coś Cię dziwi? Chciałbyś się czegoś dowiedzieć? Kliknij TUTAJ.

 

BEZPIECZNY DOM. BEZPIECZNA ULICA

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Rozpoczynamy projekt na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego w naszej okolicy. Przyłącz się i TY!

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

W JÓZEFOSŁAWIU

W 2014 r. Rada Miejska w Piasecznie podjęła uchwałę w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) dla Józefosławia. 17 stycznia 2018 r. Rada  Miejska w Piasecznie uchwaliła 2 miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, obejmujące razem cały Józefosław. 26 lutego Wojewoda Mazowiecki opublikował plan Józefosław III, 1 marca Józefosław I (dla tego obszaru wojewoda wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, uchylające niektóre z punktów – szczegóły w artykułach obok). Mniej więcej od połowy marca 2018 r. obowiązują już nowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla całej miejscowości. Nowe plany dostępne są na stronach Urzędu Miasta i Gminy.

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno przygotował broszurę, w której znajdują się podstawowe informacje o nowym projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

NARODOWY INSTYTUT DZIEDZICTWA wyprodukował fajny film o reklamie w przestrzeni publicznej. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu, który uświadamia jak ważną sprawą jest uporządkowany krajobraz miejski. Chaos w krajobrazie tworzymy my sami, wieszając banery i ogłoszenia, najczęściej nie zdając sobie sprawy z tego, jak szpecimy otoczenie.

aaa

aaa

4
7
8
9
10
11
12
1

ul. Wilanowska

2

ul. Cyraneczki

3

rondo Geodetów / Wilanowska

4

remont ul. Ogrodowej

5

Puławska / Kuropatwy

6

ul. Kuropatwy

8

Skrzyżowanie ul. Cyraneczki z ul. Wilanowską

9

Skrzyżowanie ul. Cyraneczki z ul. Ogrodową

10

ul. Prymulki

11

ul. Spacerowa

12

ul. Prymulki

Stan na dzień 14.04.2018
W BUDOWIE I W PRZYGOTOWANIU
 • UL. WILANOWSKA

  Przebudowa została zakończona w 90%. Wojewoda utrzymał decyzję ZRID, która stała się ostateczna. Dopiero teraz właściciele wywłaszczonych działek będą mogli uzyskać odszkodowania a zakład energetyczny dokończy kablowanie linii energetycznych.

 • UL. CYRANECZKI I SKRZYŻOWANIE CYRANECZKI/OGRODOWA

  Budowa obejmuje skrzyżowanie ul. Ogrodowej z ul. Cyraneczki, gdzie powstanie małe rondo. Gmina oczekuje na decyzję wojewody w sprawie wydanej decyzji ZRID, dopiero po jej wydaniu tej można wystąpić o nową decyzję z nowym projektem technicznym. Najważniejszymi zmianami w nowym projekcie są nowe podziały działek pod wywłaszczenia i modyfikacja przebiegu drogi, która umożliwi w przyszłości kontynuację na terenie gminy Lesznowola. „Ciśniemy” gminę o jak najszybszą przejezdność odcinka od ul. Ogrodowej do ul. Osiedlowej. Chodzi o to, by otworzyć ten przejazd przed zamknięciem skrzyżowania ul. Geodetów z ul. Wilanowską. Budowa dalszego odcinka i ronda na Ogrodowej musi poczekać na nową decyzję ZRID. Kiedy to nastąpi zależy od wojewody, który musi rozstrzygnąć odwołanie od obecnej decyzji ZRID. Panie Wojewodo, prosimy o szybką decyzję! Od tego też zależy termin realizacji całości zadania.

 • UL. OGRODOWA

  Czeka nas remont nawierzchni ul. Ogrodowej na odcinku od ul. Geodetów do przejścia dla pieszych przy parku. Remont jest niestety uciążliwy, gdyż trzeba od nowa ułożyć podłoże co oznacza utrudnienia w ruchu, które potrwają około 1 miesiąca. Nawierzchnię z kostki zastąpi asfalt. Termin realizacji został ustalony na 15 maja 2018 r., wykonawca obiecuje dołożyć wszelkich starań, aby zakończyć prace do końca kwietnia. Trzymamy kciuki. Dopiero po zakończeniu tego remontu zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Geodetów z ul. Wilanowską, gdzie trwa budowa ronda.

aaa
WKRÓTCE
 • RONDO GEODETÓW / WILANOWSKA

  Pierwszy etap przebudowy ul. Geodetów (ronda przy centrum handlowym) trwa. Wykonawcą jest firma FAL-BRUK sp. z o.o. Obecnie wykonywany jest fragment ul. Geodetów od centrum handlowego do ul. Tenisowej i tymczasowego bypasu, który połączy ten odcinek z ul. Energetyczną. Dzięki temu, po zamknięciu skrzyżowania utrzymana zostanie przejezdność od ul. Energetycznej do ul. Julianowskiej. Planowany termin całkowitego zamknięcia skrzyżowania to połowa maja. Objazdy będą wtedy wytyczone ul. Julianowską i ul. Ogrodową. Termin realizacji budowy wskazany w przetargu to  31.08.2018 r., termin formalnego oddania drogi do użytku do 31.10.2018.

 • UL. PRYMULKI

  Dokumentacja przetargowa na budowę ul. Prymulki gotowa, przetarg ma być ogłoszony jeszcze kwietniu. Mamy nadzieję, że nic więcej tego nie opóźni, bo czekamy na ten przetarg od lutego. br. Ma to być przetarg w trybie „projektuj i buduj”, z terminem realizacji jeszcze w 2018 r. Budowa ul. Prymulki wymaga przebudowy odwodnienia w ul. Ogrodowej w kierunku ul. Cyraneczki. Ponieważ do budżetu 2018 r. zostało wpisane zadanie remontu ul. Ogrodowej, przebudowa obejmie również ul. Ogrodową.

 • UL. SPACEROWA

  Przetarg na budowę ul. Spacerowej i ul. Jerzyka został ogłoszony. Otwarcie ofert planowane jest na 25 kwietnia br. Wtedy będzie wiadomo, ile kosztować będzie ta przebudowa i czy burmistrz i Rada Miejska zdecydują się dołożyć środków. Bo to, że pieniędzy na to zadanie jest za mało już wiemy. Oby się udało.

 • SKRZYŻOWANIE UL. CYRANECZKI Z UL. WILANOWSKĄ - ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

  Nasze pierwsze skrzyżowanie z ruchem okrężnym zostało wykonane!

Gmina Piaseczno jest jedną z najbardziej licznych gmin w powiecie piaseczyńskim jeśli chodzi o liczbę dzieci.

Trudno nie zadawać sobie pytań:

 • ile mamy dzieci w naszej miejscowości?
 • ile dzieci w niej przybędzie?
 • jak wyglądać będzie struktura demograficzna w J&J w najbliższych latach?
 • jak wspomóc strategię działaniami społecznymi i integracyjnymi we współpracy z placówkami niepublicznymi?
 • aktywizacja rodziców – jak ją poprawić? Nie ma oświaty bez rodziców?
 • czy oświata należy tylko do zadań szkoły?

Będziemy starali się stopniowo wyjaśniać naszym mieszkańcom i rodzicom te zagadnienia szczególnie, że wprowadzona reforma Oświaty otwiera wiele pytań.

Od momentu powstania filii Centrum Kultury w naszej miejscowości jak również filii Biblioteki Głównej naszym celem jest zaktywizowanie mieszkańców do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, które wspólnie z Gminą Piaseczno oraz miejscowymi Stowarzyszeniami i instytucjami kultury staramy się organizować w naszej miejscowości.

Chcemy poprzez kulturę wciągać mieszkańców w sprawy związane z naszą miejscowością, angażować ich energię i zapał wokół konkretnych działań. Współpracując z mieszkańcami, radami sołeckimi i stowarzyszeniami mamy nadzieję, że uda nam się to osiągnąć.

Seniorzy w naszej miejscowości.

16 czerwca 2015 roku odbyło się pierwsze inauguracyjne zebranie Klubu Seniora dla mieszkańców Józefosławia i Julianowa, na które przyszło ponad 30 osób w wieku pow. 60 lat. Podczas tego i kolejnych spotkań deklarację członkowską wypełniło 30 osób (w tym 13 z Julianowa). Wybrane zostały władze Klubu: Prezes – pani Felicja Drogowska z Józefosławia, Wiceprezes pan Stanisław Witas także z Józefosławia, skarbnik – pani Grażyna Żórawska z Józefosławia i sekretarz – pani Barbara Chyb z Julianowa.

Patronat nad Klubem Seniora obejmuje MGOPS (Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej), który w swoim zakresie ma m. in. zapobieganie wykluczeniom społecznym, także ze względu na wiek. Organizacja ta, poza doradztwem i wyznaczeniem opiekuna Klubu, dysponuje przyznawanymi corocznie przez Radę Miejską środkami na swoją działalność (możemy z tego funduszu otrzymać ok. 450 PLN na osobę rocznie).

Podczas pierwszych spotkań Klubu spisane zostały wstępne cele, a wśród nich: wyjazdy do kina i teatru, wycieczki krajoznawcze, zorganizowanie ruchowych zajęć dla osób starszych, a także kurs komputerowy, na który zgłaszano bardzo duże zapotrzebowanie. Zwyczajowo także ustanawia się miesięczną składkę członkowską w wys. 5 PLN na doraźne potrzeby Klubu.

W obecnym roku 2017 spotkania w klubie seniora odbywają się w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca o godzinie 19.00 w sali Klubu Kultury (ul. Urocza 14, wejście od Cyraneczki, II piętro, jest winda).

Klub liczy 60 członków, prezesem w roku 2017 została p. Wanda Bryła, wice prezesem p. Anna Metera, sekretarzem p. Barbara Chyb, skarbnikiem p. Urszula Toczek.

W sprawie działalności Klubu Seniora można kontaktować się pod numerami telefonów: 602440597, 887690101.

 

Bieg uliczny Józefosławia i Julianowa

W 2014 roku zorganizowaliśmy I bieg po ulicach Józefosławia i Julianowa. Bieg połączony jest z Piknikiem  Rodzinnym na terenie Politechniki. To największa nasza impreza plenerowa, którą co roku odwiedzają setki mieszkańców Józefosławia i Julianowa. Trasa biegu, co rok nieco modyfikowana, ma 5 km i w zamyśle ma prowadzić mieszkańców nowymi lub wyremontowanymi ulicami obu miejscowości. W tym roku odbędzie się już IV edycja biegu i pikniku.

W naszej miejscowości mieszka dużo aktywnych osób. Na FB funkcjonuje grupa Aktywny Józefosław, gdzie można znaleźć chętnych do wspólnej aktywności fizycznej.

 

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW MOŻNA ZNALEŹĆ W ARCHIWUM

#ZMIENIAMYJOZEFOSLAW

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERIA

NASZA PRACA W RADZIE MIEJSKIEJ W PIASECZNIE

W Radzie Miejskiej w Piasecznie jest 23 radnych. W Józefosławiu są 2 okręgi wyborcze: nr 14 i nr 15. Katarzyna Krzyszkowska-Sut zdobyła mandat w okręgu nr 15, Robert Widz w okręgu nr 14.

Wystartowaliśmy do wyborów samorządowych 2014 r. z listy Platformy Obywatelskiej, choć nie mieliśmy partyjnej legitymacji. Oboje jesteśmy teraz członkami Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej, który łącznie liczy 12 radnych. Razem ze stowarzyszeniem Nasz Sport i Kultura (4 radnych) tworzymy koalicję radnych.

W Radzie Miejskiej w Piasecznie funkcjonują tzw. komisje problemowe, na przykład komisja oświaty i kultury, komisja ochrony środowiska i ładu przestrzennego. To na komisjach analizuje się projekty uchwał, przygotowywane przez burmistrza, opiniuje się te projekty, składa się wnioski do burmistrza. Zgodnie ze statutem, komisje liczą maks. 11 członków.

Praca w Radzie Miejskiej jest pracą społeczną, radni otrzymują diety. W gminie Piaseczno diety przysługują za udział w sesji Rady Miejskiej oraz w komisjach stałych. Obowiązuje ograniczenie wszystkich wypłacanych diet do kwoty 1987 zł miesięcznie (w gminie Piaseczno).

Katarzyna Krzyszkowska-Sut jest przewodniczącą Komisji Promocji.

Ponadto jest członkiem Komisji Oświaty i Kultury oraz członkiem Komisji Ochrony Środowiska i Ładu Przestrzennego.

Robert Widz jest przewodniczącym Komisji Polityki Gospodarczej.

Ponadto jest członkiem Komisji Promocji, Komisji Ochrony Środowiska i Ładu Przestrzennego, Komisji Statutowej i Komisji Inwentaryzacyjnej.

Określenie czym zajmuje się Komisja Polityki Gospodarczej nie jest łatwe – ponieważ praca każdej komisji zależy od jej przewodniczącego i nie ma ograniczeń tematycznych. W praktyce jednak, poszczególne komisje zajmują się tematami przypisanymi do danej komisji nazwą. W przypadku Komisji Oświaty i Kultury czy Komisji Prawa i Handlu tematyka jest oczywista. Ale polityka gospodarcza może być bardzo pojemna w zakresie poruszanych tematów. I tak to się dzieje: zajmujemy się transportem publicznym, drogami i remontami, gospodarką mieszkaniową, przedsiębiorczością, gospodarką gruntami itp. Łatwiej powiedzieć, czym się nie zajmujemy (np. oświatą, handlem, promocją, planowaniem przestrzennym). Na komisji opiniujemy projekty uchwał przygotowywane na sesje przez burmistrza i podejmuje bardziej strategiczne dyskusje o kierunkach i pomysłach na funkcjonowanie naszej gminy.

Komisja Promocji w Radzie Miejskiej Piaseczna zajmuje się zagadnieniami związanymi bezpośrednio z kulturą, historią i zabytkami oraz promocją miasta i gminy Piaseczno. Obejmuje kompleks działań mających na celu uzyskanie zrozumienia i zaufania opinii publicznej poprzez stworzenie atrakcyjnego wizerunku miasta. Często zagadnienia poruszane na komisji promocji zahaczają o planowanie przestrzenne oraz dziedziny mające bezpośredni wpływ na obraz Piaseczna. Na komisji promocji opiniujemy również przed każdą sesją projekty uchwał przygotowywane przez burmistrza.

Budżet gminy to najważniejszy dokument, uchwalany przez Radę Miejską. Są tam wpisane wszystkie wydatki i zadania remontowe oraz  inwestycyjne, które będą realizowane w danymi roku. Załącznikiem do budżetu jest również Wieloletnia Prognoza Finansowa, która pokazuje inwestycje gminy rozłożone na lata przyszłe.

Budżet w ciągu roku się zmienia, praktycznie na każdej sesji Rady Miejskiej (które w Piasecznie odbywają się raz w miesiącu). Dochodzą nowe zadania a inne zostają przesunięte w czasie. Wszystko zależy od przychodów gminy i bieżących potrzeb.

Budżety gminy w poszczególnych latach dostępne są na stronie Urzędu Miasta i Gminy: http://bip.piaseczno.eu/artykul/201/3301/budzet-gminy-na-rok-2017

W budżecie gminy Piaseczno zapisane są zadania dla naszej miejscowości. W PLIKU PDF można znaleźć informacje jak kształtował się budżet dla zadań realizowanych na terenie naszej miejscowości. Widać jak z roku na rok zmieniają się zadania i kwoty, chociażby ze względu na opóźnienia w uzyskiwaniu pozwoleń na budowę lub innych czynników. To największa bolączka budżetu. Nawet jeśli na początku roku w budżecie zapisanych jest wiele pozycji, nie oznacza to wcale, że na pewno będą one zrealizowane. Niektóre z inwestycji pojawiły się już bardzo dawno.

Jednym z naszych największych wyzwań jest ciągłe monitorowanie stanu realizacji naszych zadań i reagowanie na ewentualne opóźnienia poprzez składanie stosownych wniosków do burmistrza.

PUNKT WIDZENIA

Z założenia, radny jest łącznikiem pomiędzy mieszkańcami a gminą, reprezentuje mieszkańców danego okręgu wyborczego. Wielokrotnie słyszymy od mieszkańców żądania, aby radny stanął po „ich stronie”, tzn. reprezentował punkt widzenia tych mieszkańców, którzy zwracają się do niego z określonym problemem.  Jednak można łatwo wyobrazić sobie sytuację, że w tej samej kwestii inni mieszkańcy mają inną opinię. Dlatego rolą radnego jest raczej umożliwienie mieszkańcom prezentacji ich opinii wobec burmistrza, który jest organem wykonawczym – niż stawanie po czyjejś stronie. Na końcu, to burmistrz lub cała rada miejska (w zależności od sprawy) podejmuje decyzję.

Oczywiście my też mamy swój punkt widzenia i mamy do tego prawo. Ten punkt widzenia przekłada się na sposób głosowania nad projektami uchwał, przygotowywanych przez burmistrza. Do podjęcia uchwały wymagana jest większość kwalifikowana, więc pojedyncze zdanie radnego wciąż nie jest wystarczające do przeforsowania czegokolwiek.

Obok prezentujemy artykuły, które są mniej informacyjne a bardziej oddają nasze odczucia, wrażenia, czy poglądy. To ważny element komunikacji z mieszkańcami – mamy swoje poglądy i emocje, nie boimy się ich prezentować.

Niezależnie od naszego punktu widzenia, pomożemy dotrzeć do właściwych osób w gminie każdemu mieszkańcowi – aby mógł on przedstawić SWÓJ punkt widzenia w jakiejś sprawie.

PRZEDSTAW SWOJE ZDANIE KOMENTUJĄC ARTYKUŁY LUB KOMENTARZE INNYCH OSÓB – ARCHIWUM

KONTAKT

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

Jeśli ktoś z Państwa chciałby się spotkać, porozmawiać, zapytać czy sprawdzić co się dzieje w naszej okolicy, można się z nami umówić w pierwszy i drugi czwartek miesiąca w Klubie Kultury, przy ul. Uroczej 14 (wejście od ul. Cyraneczki). Możemy być dostępni w godz. 19.00-21.00. Prosimy o wcześniejszy kontakt z którymś z nas pocztą elektroniczną lub telefonicznie poprzez biuro Rady Miejskiej: 22 7017560 (w godz. 8-16).

INSTAGRAM

Masz pomysł? Przyjdź do nas! Spróbujemy go razem zrealizować!