Nadszedł moment, by upomnieć się w ZTM o przedłużenie trasy linii L39 do stacji PKP Jeziorki.

Zainteresowanie mieszkańców komunikacją publiczną wzrosła, kiedy sieć połączeń kolejowych ze stolicą została wzmocniona poprzez kursowanie Szybkiej Kolei Miejskiej. Po rozmowach urzędników Gminy Piaseczno z ZTM w najbliższych dniach powinien zostać opublikowany rozkład jazdy uwzględniający powrót L39 na starą trasę.

To bardzo dobra wiadomość, jednak mieszkańcom naszych miejscowości doskwiera tłok w autobusach linii 739. Czekamy z utęsknieniem na wprowadzenie autobusu przegubowego. Od  kilku lat już wnioskujemy w tej sprawie do Burmistrza.

Jak czytamy na stronie www gminy: „niestety nie ma możliwości uruchomienia autobusu przegubowego na linii 739. Niezbędna do wprowadzenia tego typu pojazdu na trasę linii 739 przebudowa infrastruktury drogowej wymaga bowiem zarówno czasu, jak i niemałych środków”. Główny problem stanowi zły stan nawierzchni ul. Wilanowskiej na odcinku ul. Cyraneczki – Rondo Praw Kobiet oraz przebudowa zakrętów na trasie autobusowej.

Alternatywą ma być dodatkowa linia L39 bis, którą gmina zaproponowała ZTM. Nad możliwościami uruchomienia takiego połączenia od strony technicznej oraz formalnej muszą się zastanowić obie strony. Istotne jest czy ZTM znajdzie obsługę kierowców na nowej linii i czy Rada Miejska dołoży środków na jej uruchomienie.

Na stronie Gminy 

Katarzyna Krzyszkowska Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie

Sołtyska Józefosławia

4 komentarzy:
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Dzień dobry, były jakiś czas temu takie plany, jednak ZTM miał plany do całkowitej zmiany trasy tego autobusu nocnego już na trasie w obrębie Warszawy. Taka zmiana nie byłaby korzystna dla Piaseczna. W zeszłym tygodniu p. Bogdan Krawczyk z wydziału IT obiecał, że wyśle takie zapytanie do ZTM-u. Musimy poczekać.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.