Na jednej z ostatnich komisji promocji 17 maja studenci kierunku Architektury WSEiZ, po raz kolejny mieli możliwość przedstawienia swoich projektów w ramach współpracy z Gminą Piaseczno.

Przyszli architekci zmierzyli się z problemem przebudowy, znajdującego się w centrum miasta i będącego pod opieką Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, budynku dawnej strażnicy OSP w Piasecznie przy ul. Puławskiej.

Pomysły, które przedstawili, spotkały się z dużym zainteresowaniem radnych oraz pracowników urzędu. Jedną z ciekawostek było zaproponowanie rozbudowy z wykorzystaniem transparentnego betonu.

Wszystkie prezentowane projekty przygotowane zostały na zajęciach z Projektowania Architektonicznego prowadzonych przez mgr. inż. Piotra Gastmana. Nad projektami studenci pracowali pojedynczo oraz w zespołach. Autorami referowanych prac są: Magda Tenbaum, Łukasz Tenbaum, Max Kevorkov, Krzysztof Lewandowski, Agata Oparcik, zespół: Magda Bałycz, Monika Łasicą i Ewelina Krześniak; zespół: Piotr Redens i Konrad Pyzel, Małgorzata Szymańska.

Studenci przedstawili 8 prac projektowych. W gronie radnych komisji promocji wyłoniliśmy dwie prace w naszej opinii najciekawsze uwzględniające zalecenia konserwatora zabytków.

Planowane jest też zorganizowanie wystawy poglądowej prac przedstawionych przez studentów, podczas której mieszkańcy sami ocenić będą mogli ich inwencję.

Katarzyna Krzyszkowska-Sut
 

Fot.BPiI Gminy Piaseczno

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.