logo

Interpelacja

Szanowny Panie Burmistrzu,

W imieniu mieszkańców uprzejmie proszę o:

 • Utwardzenie pobocza na ul. Działkowej od strony Józefosławia, przy osiedlach po prawej stronie od ul. Przyrodniczej. Mieszkańcy od dłuższego już czasu zmagają się z problemem błota i dziur. Wiele dzieci uczęszcza tamtędy do szkoły. Mogłoby to wyglądać jak na zdjęciu. Z góry uprzejmie dziękuję.

ODPOWIEDŹ

Katarzyna Krzyszkowska-Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie

Sołtyska wsi Józefosław

6 komentarzy:
   • Mateusz
    Mateusz says:

    Pełna zgoda, na kuropatwy są zbędne całkowicie bo ruch jest spowolniony i tak bardziej, i pieszy ma pierwszeństwo
    Wiec należy mu ustąpić.

    Odpowiedz
  • Przemek
   Przemek says:

   Prosze nie zartowac z tymi programi zwalniajacymi, cała Działkowa czy Kuropatwy jest nimi usypana – nie da sie normalnie przejechac bez rozwalania zawieszenia.

   Odpowiedz
 1. Tadeusz
  Tadeusz says:

  Tadeusz
  12 lipca 2023 r.
  Zwracam się do Pani Katarzyny Krzyszkowskiej-Sut. Nie rozumiem dlaczego skrzyżowanie ul. Rekreacyjnej z Przyrodniczą jest skrzyżowaniem dróg równorzędnych. Na zdrowy rozum wydaje się, że ulica Przyrodnicza powinna być drogą uprzywilejowaną, a ulica Rekreacyjna drogą podrzędną. Taka organizacja tego skrzyżowania zapewniłaby pełne bezpieczeństwo jazdy. Kilka razy już widziałem jak samochody dojeżdżające ulicą Przyrodniczą do tego skrzyżowania od strony ul. Działkowej nie zwalniają prędkości i o mało nie dochodziło do kolizji. Ulica Przyrodnicza jest ulicą o wiele większym natężeniu ruchu samochodów od ulicy Rekreacyjnej. Dzieje się tak dlatego, że nie ma znaków informujących o skrzyżowaniu dróg równorzędnych, więc wielu kierowcom wydaje się, że ulicą z pierwszeństwem przejazdu jest ulica Przyrodnicza, co jest całkiem zrozumiałe. proszę Panią o przedstawienie tej sprawy właściwemu Wydziałowi Urzędu i wystąpienie z interpelacją do Burmistrza Piaseczna o zmianę obecnej organizacji ruchu na taką jak wyżej proponuję. Myślę, że po zastanowieniu się nad tą sprawą pracowników Urzędu, dojdą Oni do podobnych wniosków jak moje.
  Pozdrawiam Panią i proszę o podjęcie działań w powyższej sprawie.

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Dzień dobry, Przekazuję Panu informację z wydziału Inżynierii ruchu:
   zarówno ulica Rekreacyjna jak również Przyrodnicza objęte są ograniczeniem prędkości do 30 km/h wyrażonym znakiem B-43 – strefa tempo 30. W strefach Tempo 30, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie powinno się stosować znaków określających pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Działania tego typu mają na celu wzmocnić czujność kierowcy a dodatkowo skrzyżowania równorzędne działają jak naturalny element wymuszający spowolnienie ruchu. Oczywiście niezależnie jakie rozwiązania zastosujemy na drodze zawsze znajdzie się niesubordynowany kierowca powodujący zagrożenie i wzbudzający poczucie, że inni kierowcy nie znają przepisów. Ponadto ulica Przyrodnicza została wykonana z elementami fizycznego uspokojenia ruchu, tj. progami zwalniającymi. Należy również pamiętać, że brak znaków informujących o pierwszeństwie przejazdu przez skrzyżowanie zgodnie z PoRD automatycznie wskazuje nam zasadę prawej ręki.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.