Temat bezpieczeństwa poruszany przeze mnie wiele razy na prośby mieszkańców ul. Rekreacyjnej. Jest odpowiedź z wydziału IDR, co bardzo cieszy.

Ciekawi mnie opinia mieszkańców na tego typu spowolnienia jak na zdjęciach. Takie rozwiązania są popularne na ulicach w Holandii, w małych miasteczkach wraz ze znakiem tempo 30. Już kiedyś o tym pisałam w Magazynie Sąsiedzi z tym, że wtedy pisałam o Danii. Nikt nikogo nie obtrąbia, tylko każdy grzecznie czeka na swoją kolej. Czy u nas to możliwe?

Katarzyna Krzyszkowska Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie

Sołtyska Józefosławia

 

zdjęcie, ulica, donica

zdjęcie, ulica, donica, drzewa

zdjęcie, ulica, słupki, rowery

7 komentarzy:
 1. Ewa
  Ewa says:

  Doskonały pomysł. Trzeba to szybko wdrożyć, bo piratów na Rekreacyjnej jest mnóstwo. W każdej chwili może dojść do tragedii.
  Przy okazji trzeba również oznakować w czytelny sposób skrzyżowanie Rekreacyjnej ze Spacerową
  Mnóstwo ludzi nie ma pojecia kto ma tam pierwszeństwo przejazdu. Na razie jest tylko trąbienie i wyzwiska, ale do wypadku też może tam dojść.

  Odpowiedz
 2. Dominika
  Dominika says:

  Tak, odpowiedź jak najbardziej cieszy. Niestety rozwiązania ze zdjęć nie wydają się odpowiednie. Obawiam się, że takie spowalniacze doprowadziłyby, tak jak pisze w swoim komentarzu Pani Ewa, do trąbienia, wyzwisk i wymuszania pierwszeństwa. Mogłoby to nadal prowadzić do sytuacji niebezpiecznych dla pieszych, których większość na ul. Rekreacyjnej stanowią dzieci.

  Odpowiedz
  • Andrzej
   Andrzej says:

   Nie byłyby lepsze. Badania w wielu krajach wykazały, że mają one negatywny wpływ na środowisko poprzez konieczność zwolnienia i ponownego przyspieszania, a przy okazji, gdy ktoś ma modyfikowany/głośniejszy układ wydechowy są powodem generowania większego hałasu.

   Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Otrzymałam informację z urzędu, że będą zamontowane spowalniacze na zakręcie, jak również kilka latarni, tak by doświetlić drogę. Na szczegóły czekam. Niestety jest sezon urlopowy i nie ma osoby, która mogłaby mi odpowiedzieć kiedy prace zostaną wykonane.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.