Szanowni Państwo,

Moja praca w obecnej kadencji Rady Miejskiej dobiega końca, ten czas upłynął niesamowicie szybko. Mam poczucie spełnienia swoich zobowiązań sprzed 4 lat. Czasem nie było łatwo i nie zawsze było miło, taki urok tej społecznej pracy.

Zdecydowałem się ponownie kandydować do Rady Miejskiej, bo chciałbym dalej przyczyniać się do tego, aby żyło nam się wygodniej i bezpieczniej. To, czy będę kontynuował pracę na rzecz Józefosławia i całej gminy, zależy teraz od Państwa – dlatego w najbliższą niedzielę proszę o Państwa głosy.

Na koniec nie może zabraknąć podziękowań..

Dziękuję Kasi Krzyszkowskiej-Sut za to, że tak zgodnie pracowaliśmy w Radzie Miejskiej, że wspólnie podejmowaliśmy decyzje o priorytetach. Nie było „JA” – zawsze byliśmy „MY”. Dzięki temu tak wiele udało się zrobić. Życzę Kasi, aby mogła kontynuować swoją pracę w przyszłej kadencji Rady Miejskiej.

Dziękuję moim koleżankom i kolegom z Rady Miejskiej, to była bardzo dobra kadencja, udało nam się połączyć pracę dla swoich okręgów z realizacją potrzeb całej gminy. Uniknęliśmy konfliktów, tak częstych w polityce, pozostaliśmy grupą, która razem pracuje nad przyszłością.

Dziękuję Zdzisławowi Lisowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Piaseczno, za realizację potrzeb naszej społeczności. Więcej razy się zgadzaliśmy niż nie zgadzaliśmy, bilans mamy pozytywny, a efekty możemy zobaczyć wokół nas. Wielka sprawa.

Dziękuję Hannie Kułakowskiej-Michalak i Danielowi Putkiewiczowi, zastępcom Burmistrza Piaseczna, którzy w ramach swoich kompetencji poprawiali jakość naszego życia. Danielowi życzę wyboru na Burmistrza Piaseczna. Zasługuje on na tę funkcję jak mało kto i mam nadzieję, że będzie mógł zmieniać dalej Piaseczno na lepsze.

Dziękuję pracownikom urzędu, z którymi miałem okazję pracować. To Wasza codzienna praca sprawiła, że możemy cieszyć się nowym planem miejscowym, ulicami, placami i zielenią. Czasem mogłoby być szybciej, czasem lepiej – ale przed Wami kolejne zadania!

Dziękuję moim koleżankom i kolegom ze stowarzyszenia Pomysł na Józefosław, za wspólną pracę i za pomysły, które mieliśmy szansę zrealizować.

Dziękuję moim politycznym oponentom z Józefosławia, konkurencja jest zdrowa i mobilizuje do działania. Życzyłbym nam wszystkim, aby w naszych dyskusjach było więcej myślenia o przyszłości niż krytyki przeszłości. Na pewno byłoby to korzystniejsze dla mieszkańców, a z pewnością łatwiejsze do zniesienia w kampanii wyborczej.

Dziękuję Wam, drodzy mieszkańcy, zarówno za krytykę jak i za wsparcie. Krytyka pozwala dostrzec inny punkt widzenia, rozszerza horyzonty. Wsparcie daje siłę i energię do dalszego działania.

I na koniec dziękuję najbliższym – Ani i dzieciom, którzy mnie bardzo wspierali. Ta „robota” mnie pochłonęła, a Wy to cierpliwie znosiliście.

Łączę pozdrowienia,

Robert Widz

19.10.2010 r.