Co prawda na razie po naszej stronie, czyli od ul. Okulickiego do ul. Julianowskiej, ale to super wiadomość.

Czekają nas ostatnie trudności związane z tą budową. Na 3 dni, od soboty do poniedziałku 27 do 29 października SKANSKA SA zamyka północną część skrzyżowania Julianowskiej z Okulickiego. Trzeba położyć ścieralną warstwę asfaltu, pomalować pasy, uruchomić sygnalizację świetlną.

Autobus 739 będzie miał końcowy przystanek na Kameralnej, a L39 będzie jeździć ul. Julianowską, potem Geodetów i dalej Puławską do Piaseczna. To tylko jeden dzień roboczy z takimi utrudnieniami, od wtorku autobusy wracają na swoje trasy – i to będzie już koniec utrudnień.

Więcej informacji na stronie urzędu: https://piaseczno.eu/czasowa-organizacja-ruchu-na-dw-721-17-i-22-22-10-2018/

Jestem bardzo ciekawy, jak sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu a także dwujezdniowa droga do Puławskiej, zmieni przyzwyczajenia kierowców. Wszyscy mamy nadzieję, że kierowcy jadący od strony Konstancina, zamiast skręcać w Julianowską i dalej do Jagielskiej i Puławskiej, pojadą prosto do Puławskiej. To będzie mała rewolucja. Podobnie z ruchem powrotnym z Warszawy – jak ktoś wraca do Piaseczna, lepiej będzie jechać Głowackiego do Wschodniej, a potem Okulickiego lub Przesmyckiego do Piaseczna niż przebijać się Działkową.

Trzeba pamiętać, że zamknięta jest południowa część skrzyżowania ul. Powstańców Warszawy z Okulickiego. W związku z tym w centrum miasta mamy dużo zamieszania.

Cierpliwości, już niedługo się te utrudnienia się skończą, ulica Okulickiego będzie bezpieczna (chodnik, ścieżka rowerowa) i piękna.

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie

17.10.2018 (po korekcie dat)

 

5 komentarzy:
 1. Krzysztof
  Krzysztof says:

  Na stronie UMiG jest napisane, że dopiero 24 października ruch przerzucą na południową jezdnię, a autobusu nie będzie od soboty 27 do poniedziałku 29 października (ciekawe, jak ludzie z Julianowskiej dostaną się do pracy).

  Odpowiedz
 2. Krzysztof
  Krzysztof says:

  Panie Robercie – czy temat PRZEBUDOWA OKULICKIEGO umarł? Tam się praktycznie NIE NIE DZIEJE – a skrzyżowanie z Julianowską należy do ekstrermalnie niebezpiecznych, gdzie każdy jedzie, jak sobie uważa.
  Kiedy to się wreszcie skończy?

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   nie wiem.. ta część ulicy Okulickiego wraz ze światłami miała być gotowa w pierwszym tygodniu listopada.. Sprawdzę co się dzieje.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.