Gmina udrażnia 600 m odcinek drogi publicznej, oznaczonej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako 4 KDD.  Udrożniony zostaje odcinek od ul. Spacerowej do drogi gruntowej (prywatnej), łączącej ul. Działkową z os. Le Village.
Udrożnienie polega na usunięciu darni, krzewów i drzew oraz uwałowaniu gruntu. Dzięki temu nie tylko zobaczymy przebieg tej drogi, ale będzie można z niej skorzystać – pieszo, rowerem a jak ktoś się uprze to i samochodem pojedzie.
Prace jeszcze trochę potrwają, ze względu na drzewa, które należy usunąć z pasa drogowego.
Poza tym nic więcej na tej drodze się nie wydarzy. Ulica poczeka sobie w kolejce, są ważniejsze inwestycje. Co prawda wnioskowaliśmy w tym roku o wprowadzenie nowego zadania pt. „Wykonanie projektu budowlanego drogi 4 KDD i uzyskanie decyzji ZRID” do budżetu 2018, jednak jest niewielka szansa, że to się uda. Budowa tej ulicy ma sens wtedy, gdy będzie wybudowana droga 5 KDD, łącząca ul. Cyraneczki z ul. Działkową. Najpierw oczywiście ul. Cyraneczki musi zostać przedłużona na wschód do torów – a to musi być zgrane w czasie z budową drogi 10 KDL przez gminę Konstancin-Jeziorna. Projekty budowlane dla tych dróg (Cyraneczki, 5KDD i 10KDL) są w trakcie wykonania.
Robert Widz
Rada Miejska w Piasecznie
19.10.2017
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.