Jesienią, w najnowszych propozycjach Centrum Kultury, znajdzie się także gratka dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i zostaną wzbogacone o merytoryczne komentarze. Zaplanowaliśmy cykl spotkań pt. SZTUKA MÓWI, podczas którego poza wyświetlaniem ekranizacji na temat muzyki, tańca, teatru, czy sztuk wizualnych chcemy wspólnie z moderatorami i zapraszanymi gośćmi sprowokować dyskusję nie tylko na temat filmu ale również szeroko pojętej sztuki. Spotkania poprowadzą twórcy projektu Fundacji Generator „Kinoterapia” – Karolina Gierdys – Majkut oraz Marcin Majkut.

18 października o godz. 19 w Domu Kultury w Piasecznie wyemitowany zostanie film WHIPLASH (2014) w reżyserii i według scenariusza Damiena Chazelle’a, który opowiada historię młodego perkusisty Andrew Neimanna. Andrew pod okiem surowego nauczyciela, pragnie za wszelką cenę dążyć do doskonałości.

Gościem specjalnym tego wieczoru będzie Jan Młynarski – muzyk, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista, ale przede wszystkim wybitny perkusista. Członek zespołów Warszawskie Combo Taneczne, Młynarski Plays Młynarski i Baaba. Absolwent Drummers Collective w Nowym Jorku, szkoły, która mogłaby być pierwowzorem dla tej z filmu „Whiplash”. W jednym z wywiadów sam przyznał: „Miałem identycznego nauczyciela jak ten z „Whiplash”, ale to nie jest film o muzyce, jazzie czy szkole muzycznej. To opowieść o pokonywaniu barier i wojnie charakterów, a sam obraz mógłby równie dobrze dotyczyć wspinaczki czy gimnastyki artystycznej”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, młodszych i starszych, ponieważ prawdziwa pasja nie zna żadnych ograniczeń.

WSTĘP WOLNY

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.