Budowa ul. Cyraneczki, widok od ul. Osiedlowej.

 

Pogoda sprzyja, więc prace na budowie ul. Cyraneczki przyśpieszyły, co nas oczywiście bardzo cieszy. Kanalizacja deszczowa prawie ukończona, budowane się elementy drogowe. A w międzyczasie wojewoda wyznaczył termin na uzupełnienie dokumentacji i wykonawca przygotowuje zmiany w projekcie technicznym i nowe podziały geodezyjne na odcinku pomiędzy ul. Osiedlową i granicą gminy Lesznowola. Wszystko idzie w dobrym kierunku i miejmy nadzieję, że nie będzie żadnych niespodzianek.

Przypomnę, że w najbliższym czasie czekają nas następujące inwestycje i remonty:

 1. Budowa ronda Geodetów/Wilanowska – umowa z wykonawcą jest podpisana
 2. Przebudowa skrzyżowania Cyraneczki/Wilanowska, budowa małego ronda – umowa z wykonawcą jest podpisana
 3. Przebudowa skrzyżowania Cyraneczki z ul. Ogrodowa – powstanie wraz z obecną budową ul. Cyraneczki
 4. Remont ul. Ogrodowej na odcinku od ul. Geodetów do parku – umowa z wykonawcą jest podpisana

To są już zakontraktowane inwestycje,  wykonawcy mają swoje terminy określone w umowach z gminą.

Ponadto kończy się przygotowanie dokumentacji przetargowej i lada moment będą ogłoszone przetargi na:

 • ul. Spacerową – jest decyzja ZRID
 • ul. Prymulki wraz z remontem ul. Ogrodowej na odcinku park/Cyraneczki – przetarg w trybie „projektuj i buduj”.

Te inwestycje są przewidziane do realizacji jeszcze w tym 2018 r. Tutaj będziemy z niecierpliwością czekać na oferty wykonawców, bo wtedy będzie wiadomo czy wystarczą nam zarezerwowane na te inwestycje środki w budżecie gminy.

Kolejne inwestycje są w fazie przygotowania dokumentacji i uzyskania pozwoleń administracyjnych. Ich realizacja będzie zależała od tego, kiedy gmina uzyska decyzje ZRID. Każda z tych inwestycji ma zabezpieczone środki w budżecie gminy i WPF.

 • ul. Geodetów, odcinek rondo/Julianowska – przygotowanie wniosku o decyzję ZRID jest na ukończeniu, środki finansowe zabezpieczone na lata 2018-2019
 • ul. Olchowa – wniosek o decyzję ZRID został złożony do Starostwa Powiatowego, środki finansowe zabezpieczone na lata 2018-2019
 • ul. Cyraneczki, odcinek od ul. Sybiraków do granicy gminy Konstancin-Jeziorna – projekt techniczny jest w trakcie uzgodnień, czekamy na pełną dokumentację do wniosku o wydanie decyzji ZRID, środki finansowe zabezpieczone na lata 2020.

 

Oczywiście i w tych przypadkach kluczowe znaczenie będzie mieć to, czy środki zabezpieczone w budżecie gminy wystarczą na sfinansowanie tych inwestycji, co będzie wiadomo po zakończeniu procedur przetargowych.

Oprócz tego będą drobne remonty, fragment chodnika na Ogrodowej z przejściem dla pieszych, malowanie pasów, znaki drogowe wynikające ze zmian w organizacji ruchu (parkowanie, prędkość itp.).

O poszczególnych inwestycjach, remontach, inicjatywach informujemy mieszkańców w sekcji www.jozefoslawdwazero.pl/ulice/.

Za kilka miesięcy nie poznamy naszej okolicy. Każda z tych inwestycji to efekt kilkunastu/kilkudziesięciu miesięcy przygotowań, a my cieszymy się, że wkrótce wszyscy zobaczymy efekty tej pracy.

Robert Widz, Kasia Krzyszkowska-Sut

Radni Rady Miejskiej w Piasecznie, mieszkańcy Józefosławia

8.02.2018 r.

 

 

 

 

5 komentarzy:
 1. Piotr Brodacki
  Piotr Brodacki says:

  Przyłączam się do podziękowań. Bardzo podoba mi się, że widać w tym systematyczne myślenie:)
  A czy coś wiadomo, jak Nowa Iwiczna chce dalej pociągnąć budowę Cyraneczki do Puławskiej?

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   Gmina Lesznowola nie ma obecnie planów przebudowy ul. Kuropatwy, choć o działaniach naszej gminy informowałem zarówno p. Wójt jak i radnych gminy. Problem urośnie, gdy nasz ul. Cyraneczki połączy się z ul. Kuropatwy, wtedy zapewne jakieś działania zostaną podjęte. Piszę też o tym tu: https://jozefoslawdwazero.pl/ulice/#26

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.