Dziś i jutro budowany jest tymczasowy objazd dla autobusów przez teren Technicoloru. Zamknięcie skrzyżowania najprawdopodobniej w środę, choć nic nie ma na 100%. Trzeba patrzeć na znaki informacyjne, ściągnięta taśma oznacza, że przez skrzyżowanie nie da się już przejechać.

Poprosiliśmy wydział ITP o ogólny harmonogram prac, żebyśmy wiedzieli co się dzieje i co się ma dziać w najbliższym czasie. Jak tylko harmonogram będzie gotowy to urząd i my będziemy o tym informować. Przypomnę, że technologia wykonania przepustów wymaga określonego czasu wiązania betonu – wtedy na budowie niewiele się będzie działo, co nie powinno być powodem do niepokoju.

Będziemy na bieżąco obserwowali postęp prac, trzymając kciuki aby Wykonawca uporał się ze skrzyżowaniem jak najszybciej.

Na wyrównanie Spacerowej i wysypanie tłuczniem 3KDD musimy jeszcze trochę poczekać, ale to kwestia dni.  Przystanek autobusowy wróci do zatoki, to natomiast oznacza bezwzględne egzekwowanie przepisów przez Straż Miejska. Chodzi o to, by samochody osobowe nie blokowały zatoki przeznaczonej dla autobusów co było nagminne i spowodowało przeniesienie przystanku na Kameralną. Urzędnicy będą też na bieżąco monitorować sytuację na Kameralnej i reagować jeśli trzeba będzie coś zmienić.

Najwięcej w tym wszystkim zależy od nas samych i tego, jak przystosujemy się do tej sytuacji. Życzymy więc wszystkim cierpliwości i życzliwości dla innych.

 

R. Widz, K. Krzyszkowska-Sut