Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie

Okręg Józefosław

 

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

Pan Zdzisław Lis

 

 Józefosław, 31 sierpnia 2016

INTERPELACJA

w sprawie inwestycji drogowych na terenie gminy Piaseczno, na przykładzie inwestycji terenie Józefosławia.

Szanowny Panie Burmistrzu,

Józefosław czeka na realizację bardzo ważnej inwestycji – przebudowy przepustów i budowę 70m ulicy Cyraneczki wraz ze skrzyżowaniem z ul. Julianowską. Niestety nie udało się zrealizować zasadniczej części tej inwestycji w okresie wakacyjnym. Oto kalendarium zdarzeń związanych z tą inwestycją.

  • 1.02.2016 – zgłoszenie robót nie wymagających pozwolenia na budowę
  • 22.03.2016 – uzyskanie pozwolenia na budowę
  • 17.06.2016 – ogłoszenie przetargu
  • 15.07.2016 – rozstrzygnięcie przetargu
  • 1.08.2016 – udzielenie zamówienia publicznego
  • 5.08.2016 – wprowadzenie wykonawcy na teren budowy

Do dzisiaj (31.08.2016) prace się nie rozpoczęły, jak się okazuje ze względu na oczekiwanie na zatwierdzenie tymczasowej organizacji ruchu i wyprodukowanie tablic z informacjami o szykowanych utrudnieniach w ruchu.

Inwestycja wymaga zamknięcia kluczowego z punktu widzenia komunikacji na okres min. 70 dni. Co to oznacza dla mieszkańców nie trudno sobie wyobrazić. Tego typu inwestycja powinna się zacząć w okresie wakacyjnym.

Patrząc na kalendarium wydarzeń, związanych z tą inwestycją należy wyciągnąć stosowne wnioski. Ja wnioskuję o to, by organizacja ruchu dla takich inwestycji była przygotowana równolegle z opracowaniem projektu technicznego, następnie przekazana do publicznej wiadomości w chwili ogłoszenia przetargu. Nie tylko przyśpieszy to realizację zadania – jak widać w opisanym przeze mnie przypadku, od chwili udzielenie zamówienia publicznego minęło do dziś 30 dni, a wciąż nie ma publicznej informacji o planowanych utrudnieniach w ruchu – ale również pozwoli mieszkańcom przygotować się do utrudnień, jakie ich czekają.

Ponieważ czekamy na ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy Wilanowskiej (decyzja ZRID w dniu 14.07 2016 r., minęło do dzisiaj 48 dni), wnioskuję o wyłączenie przygotowania organizacji ruchu z przygotowanego postępowania na budowę ulicy, wykonanie tej organizacji teraz, uzyskanie stosownych zatwierdzeń, tak by w chwili podpisania umowy z wykonawcą można było przystąpić do budowy. Biorąc pod uwagę zbliżający się sezon zimowy, należy zrobić wszystko aby nie powodować dalszych opóźnień w realizacji tej inwestycji.

Wyrażam nadzieję, że taka praktyka stanie się normą w realizacji inwestycji jak i informowaniu mieszkańców o organizacji ruchu podczas budowy.

Z poważaniem,

 

Robert Widz

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.