Wiemy, że w nawale codziennych spraw ciężko jest znaleźć moment, aby zebrać swoje spostrzeżenia, uwagi czy pomysły na temat Józefosławia czy Julianowa i potem przekazać je nam czy bezpośrednio gminie. Na naszym portalu umieszczamy mnóstwo informacji o tym, co dzieje się w naszej okolicy, zawsze licząc na Państwa aktywność. I choć mamy sporo komentarzy i uwag, czy to na stronie www czy w mediach społecznościowych, wciąż uważamy, że może być lepiej. Każda uwaga, propozycja, zgłoszenie jest ważne.

Obecnie każdy może zgłosić interwencję w jakiejś sprawie bezpośrednio do gminy. Najprostszym sposobem jest użycie smartfonu i aplikacji MOBILE ALERT, w której znajdują się 2 plansze. Jedna ZGŁOŚ COŚ! PIASECZNO, poszczególne zgłoszenia trafiają bezpośrednio do gminy. Druga to Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie zgłoszenia są kompatybilne z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, prowadzoną przez Komendę Główną Policji. Zgłoszenie z tej planszy trafi do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Teraz w ramach tej samej aplikacji MOBILE ALERT proponujemy Państwu lokalną zabawę, ale całkiem na poważnie: planszę I LOVE JÓ & JU. Może ktoś wybierze się na spacer i zauważy coś, czym chciałby się podzielić: pomysłem, uwagą, potrzebą. Jest tam też prosta kategoria: Tu jest ładnie! Jeśli coś Wam się podoba, to czemu o tym nie napisać?

Wystarczy uruchomić aplikację, znaleźć planszę I LOVE JÓ & JU, zrobić zdjęcie i napisać krótki komentarz. Można wcześniej zrobić kilka zdjęć z opcją rejestracji lokalizacji i później w domu wysłać je wszystkie z aplikacji wraz z komentarzami. Pod zgłoszeniem można się podpisać lub wysłać je całkowicie anonimowo.

Sama aplikacja MOBILE ALERT jest prosta, oczywiście bezpłatna. Jeśli ktoś jej jeszcze nie zna, to warto się zapoznać, ponieważ jest to prosta metoda przekazywania bezpośrednio gminie swoich interwencji (plansza ZGŁOŚ COŚ! PIASECZNO).

A nasza plansza I LOVE JÓ & JU wygląda następująco:

Na podstawie Państwa zgłoszeń powstanie mapa potrzeb i pomysłów, a Państwa zgłoszenia będą dla nas inspiracją przy składaniu wniosków czy interpelacji do burmistrza. Już sama mapa z miejscami, które Państwo uznajecie za ładne lub brzydkie to fajna sprawa.

Zapraszamy do aktywnego udziału w tej akcji.  

Info a aplikacji znajduje się na stronie gminy: https://piaseczno.eu/category/mobile-alert/
(jeśli ktoś miał wcześniej zainstalowaną aplikację, warto pobrać jej najnowszą wersję)

Robert Widz, Katarzyna Krzyszkowska-Sut

Radni Rady Miejskiej w Piasecznie

13.09.2018 r.

1 komentuj

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.