Wspaniałe wiadomości z sesji Rady Miejskiej. Dzisiaj radni zdecydowali się dołożyć pieniędzy do zadań, dla których trwa obecnie procedura przetargowa i po otwarciu ofert okazało się, że środków w budżecie jest za mało.

Dotyczy to wielu zadań, a wśród nich są trzy w Józefosławiu:

 • Remont ul. Ogrodowej – od parku do ul. Cyraneczki
 • Budowa ul. Prymulki – nowe połączenie ul. Ogrodowej i ul. Osiedlowej przy kościele
 • Budowa ul. Spacerowej i ul. Jerzyka – od ul. Julianowskiej do ul. Działkowej, z rondem na skrzyżowaniu Julianowska/Kameralna/Spacerowa, ul. Jerzyka połączy ul. Spacerową z ul. Wilanowską

Decyzja Rady Miejskiej oznacza, że można rozstrzygnąć przetargi i w dalszej kolejności (mamy nadzieję) podpisać umowy z wykonawcami. Dla nas mieszkańców Józefosławia i Julianowa to oznacza, że zmienią się ulice odwiedzane codziennie przez tysiące mieszkańców, co jest związane z obecnością obiektów użyteczności publicznej. Więcej o zmianach na tych ulicach można przeczytać w sekcji ULICE.

To, że dzisiaj możemy z radością informować mieszkańców o kolejnych remontach i budowach w naszej okolicy, jest konsekwencją wytrwałej pracy pracowników urzędu miasta, projektantów, życzliwości burmistrza Zdzisława Lisa i jego zastępców: Daniela Putkiewicza i Hanny Kułakowskiej Michalak, naszej determinacji i przede wszystkim życzliwości i zrozumienia naszych potrzeb przez pozostałych radnych Rady Miejskiej. Bez tego wszystkiego nic się nie wydarzy, więc wyrażamy im za to swoje WIELKIE PODZIĘKOWANIE.

Z pewnością będziemy informować o przygotowaniach do tych inwestycji i harmonogramu ich realizacji. Będziemy dokładać wszelkich starań, aby budowy były jak najmniej uciążliwe.

Ale nam się Józefosław zmienia!

Robert Widz, Katarzyna Krzyszkowska-Sut

radni Rady Miejskiej w Piasecznie

13.06.2018 r.

 

 

10 komentarzy:
 1. Tomasz
  Tomasz says:

  Gratulacje dla Państwa!!! Przy takim niedoszacowaniu budżetów na pewno trzeba było się starać🙂 Teraz tylko zostaje oddać do użytku budowaną Cyraneczki i zbudować Olchową ( bo brakuje połączeń Ogrodowa-Wilanowska) a będziemy mieć porządny szkielet ulic!

  Odpowiedz
  • Beata
   Beata says:

   Dobrze, że wraz ze zwiększeniem liczby mieszkańców J&J jednocześnie projektowane/budowane są nowe połączenia usprawniające ogólną komunikację. Zmiany infrastruktury są w tym obszarze nieuniknione. Nadal pozostaje jednak w obszarze marzeń widok zdecydowanej większości mieszkańców J&J spacerujących, poruszających się na rowerach, rolkach, hulajnogach, etc…, zamiast kierowców, którzy np. koniecznie muszą podjechać autem kilka, kilkadziesiąt metrów do najbliższego sklepu, szkoły, kościoła…i dodatkowo zaparkować wbrew oznakowaniu. Warto myśleć holistycznie o sobie, o sąsiadach i miejscu, gdzie zaplanowaliśmy żyć…

   Odpowiedz
   • Robert Widz
    Robert Widz says:

    zapraszam do wspólnego działania na rzecz propagowania ruchu pieszego i rowerowego. Tylko tak możemy to zmieniać – uświadamiając i apelując do naszych mieszkańców.

    Odpowiedz
    • Beata
     Beata says:

     Dziękuję za odpowiedź i zaproszenie. Chętnie pomogę😊Ciężko zmienić ogólną mentalność – szczególnie u dorosłych, więc może warto skierować działania na rzecz zdrowego trybu życia, dbania o środowisko, także to najbliższe, ekologiczne podejście do całego otoczenia…w stronę najmłodszych mieszkańców? Akcja np.”Zdrowy Józefosław”😉?

     Odpowiedz
 2. pol
  pol says:

  Dzień dobry
  Panie Robercie czy możemy prosić o aktualne informacje nt. Cyraneczki. Pierwsza warstwa asfaltu wylana – super, ale na budowie znowu nikogo nie widać od kilku dni. Co z wlotem w ulicę Osiedlową. Jak to będzie wyglądało ? Rozumiem że jakaś chwilowa „proteza” zostanie wykonana aby zapewnić przejezdność ?
  Z góry dziękuje za informację.

  Odpowiedz
   • pol
    pol says:

    Witam,
    Dziękuję za odpowiedź, czytałem ten materiał ale jest tam pewna nieścisłość.
    Mianowicie, napisał Pan (cytuję):
    „Wykonawca może teraz robić ten fragment, który objęty jest starą decyzją a nie będzie zmieniany (czyli do ul. Osiedlowej)”
    A w drugiej części jest info:
    „Jest koniec maja, liczymy że wojewoda podejmie decyzję „na dniach” i gmina razem z wykonawcą będą zastanawiać się, jak tymczasowo otworzyć i połączyć ul. Cyraneczki z ul. Osiedlową i ul. Kuropatwy. Przebudowa na tym odcinku wymaga nowej decyzji ZRID”

    W takim razie chciałbym uszczegółowić. Czy wykonawca może budować połączenie z Osiedlową, czy jednak dojście do Osiedlowej wymaga nowej decyzji ZRID ? Do tej pory żyłem w świadomości że nowy ZRID jest potrzebny dla odcinku Osiedlowa-granica gminy ?

    Mówiąc wprost chodzi mi o to czy brak decyzji wojewody może opoźnić oddanie połączenia Ogrodowa-Osiedlowa (przejezdność) , bo z punktu widzenia nas wszystkich to de facto jest najważniejsza sprawa.

    Przy okazji, gmina Lesznowola wybudowała kilka nowych spowalniaczy na ul. Kuropatwy. Uważam że to totalnie nie systemowe działanie ale nie będę się nam tym pastwił bo wiadomo że nie mamy na to wpływu. Ale wpływ mamy na jeden ostatni spowalniacz najbliżej Osiedlowej – on lezy już w Józefosławiu a jest najgorszy ze wszystkich. Zapewne odpisze Pan że ten kawałek będzie przebudowywany więc wtedy cały odcinek się zmieni, ale jak widzimy zapewne to jeszcze dłuuuugo potrwa 🙁 więc Panie Robercie prośba – niech Pan usunie (oczywiście w sposób prawny) ten beznadziejny spowalniacz 🙂

    Dziękuję z góry

    Odpowiedz
    • Robert Widz
     Robert Widz says:

     Przebudowa skrzyżowania ul. Cyraneczki z ul. Osiedlową wymaga nowej decyzji ZRID. Znowu chodzi o kable energetyczne i odwodnienie ulicy Kuropatwy, co nie było uwzględnione w pierwotnym projekcie. Dlatego pisałem o tym, że trzeba szukać możliwości tymczasowego połączenia Cyraneczki z Osiedlową. Jednak wojewoda przedłużył postępowanie o kolejny miesiąc i to praktycznie wyklucza wykonanie przejezdności, niestety. Trzeba mieć świadomość, że brak decyzji uniemożliwia jakiekolwiek formalne odebranie wybudowanego fragmentu ulicy i pozostaje on placem budowy. Wykonawca oczywiście nie zamierza wziąć odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, który mogłyby się zdarzyć. I stąd ten klincz. Poczekajmy jeszcze do końca tygodnia, może przyniesie jakieś lepsze wiadomości. Ale ja już przestałem się tym denerwować, nie mam na to wpływu, trudno. Cała ta sytuacja na Cyraneczki to kombinacja wielu czynników, od projektu technicznego, kompetencji między administracją gminną i powiatową, zbiegu niesprzyjających okoliczności związanych z regulacją stanu prawnego działek na ul. Osiedlowej, braku zaufania społecznego do gminy, skutkującego odwołaniem od decyzji ZRID do wojewody, sposobu rozstrzygania odwołania przez wojewodą, sposobu realizacji inwestycji przez wykonawcę, sposobu nadzoru inwestycji przez gminę itd. itd. Jak się to wszystko wie, to i tak się cieszę, że ulica w ogóle jest w budowie.. A jeśli chodzi o spowalniacz, sam go nie usunę 🙂 traktuję Pan prośbę jako Pana wniosek o usunięcie spowalniacza, który przekażę do wydziału IT.

     Odpowiedz
     • pol
      pol says:

      Dzięki za odpowiedź
      Optymistycznie to niestety nie brzmi… rzeczywiście niesamowity klincz, ale fakt nerwy w niczym nie pomogą.
      Dziękuje że trzyma Pan rękę na pulsie.

      Odnośnie spowalniacza – oczywiście że nie Pan osobiście. Jak to teraz czytam to zabrzmiało to trochę jak „Mr Gorbachev tear down this wall” 🙂 więc rzeczywiście spróbujmy ten „mur” usunąć ale zgodnie z prawem 🙂

      Pozdrawiam

     • Beata
      Beata says:

      Czy wiadomo już kiedy rozpocznie się budowa ul.Spacerowej oraz remont skrzyżowania w okolicy szkoły na ul.Kameralnej?

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.