W niedzielę podczas pikniku będzie można na miejscu wyrobić sobie Piaseczyńską Kartę Mieszkańca, która uprawnia między innymi do przejazdów liniami L bez konieczności posiadania biletu. Będą również dostępne formularze ZAP-3 – wypełnienie takiego formularze i wysłanie go do Urzędu Skarbowego powoduje, że część podatku dochodowego od osób fizycznych trafia do budżetu gminy. Im więcej pieniędzy w budżecie tym więcej możliwości finansowania potrzeb mieszkańców gminy, a te są przecież nieskończone 🙂

Szacuje się, że statystycznie co czwarty mieszkaniec Józefosławia i Julianowa nie jest zameldowany w naszej gminie a ich podatki nie trafiają do budżetu gminy Piaseczno. Jednak nie trzeba być zameldowanym, aby część naszych podatków zasilała budżet gminy, wystarczy wysłać do US właśnie ZAP-3.Dochody gminy z tytułu udziału w PIT w 2017 r. wyniosły ponad 172 mln zł, co daje 2300 zł na jednego statystycznego mieszkańca. 1/4 z ok. 15 000 mieszkańców Józefosławia i Julianowa to 3750, więc gdyby wszyscy nasi mieszkańcy płacili tutaj podatki, do gminy trafiłoby dodatkowo ok 8.6 mln zł. To oczywiście szacunki, ale przecież każda złotówka się liczy.

Zachęcamy Państwa do wyrobienia sobie Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca, nawet jeśli nie korzystacie z transportu publicznego. Trzeba mieć skan/zdjęcie pierwszej strony deklaracji podatkowej. Ci którzy zechcą, by urząd skarbowy w Piasecznie stał się ich miejscem odprowadzania podatków, dostaną deklarację ZAP3.

Robert Widz, Katarzyna Krzyszkowska-Sut

radni Rady Miejskiej w Piasecznie

14.06.2018

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.