Widać już prace przy budowie ronda na ul. Geodetów i ul Wilanowskiej. Przejmowane i porządkowane są grunty pod budowę, wycinane są drzewa i krzaki. Wzdłuż ul. Energetycznej układane są rury osłonowe pod elementy infrastruktury technicznej. Na parkingu przy centrum handlowym  rozpoczęła się budowa ogromnego zbiornika retencyjnego, w którym retencjonowane będą wody z kanałów deszczowych ul. Wilanowskiej i ul. Geodetów. Po wybudowaniu zbiornik zostanie przykryty i miejsca parkingowe zostaną przywrócone.

Przez najbliższe tygodnie prace przy budowie ronda nie będą zakłócać ruchu. Całkowite zamknięcie skrzyżowania planowane jest od maja do października br. Wcześniej zamknięty będzie odcinek ul. Geodetów od ul. Tenisowej do wys. centrum handlowego, gdzie na „gotowo” powstanie fragment ulicy, który połączy się z wybudowanym tymczasowym połączeniem z ul. Energetyczną. Dzięki temu, po zamknięciu skrzyżowania Geodetów/Wilanowska utrzymana będzie przejezdność od ul. Energetycznej do ul. Geodetów.

O zamknięciu poszczególnych fragmentów ulicy Gmina będzie informować na bieżąco, kiedy znane będą już konkretne daty wprowadzania zmian w organizacji ruchu. Czekamy jeszcze na konkretną datę zamknięcia skrzyżowania ul. Cyraneczki i ul. Wilanowskiej, gdzie powstanie mini rondo.

Więcej na temat aktualnie prowadzonych i planowanych prac można przeczytać tutaj: https://jozefoslawdwazero.pl/utrudnienia-na-drogach-jozefoslawia/ a także w nasze stronie w sekcji ULICE: https://jozefoslawdwazero.pl/ulice/

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie

20.02.2018

 

2 komentarzy:
 1. ANowińska
  ANowińska says:

  Znowu wycinacie drzewa, wzdłuz Energetycznej. Wczęsniej zabetonowano szkołę przy. Kameralnej. Mozna to było zrobic madrzej. Przy Cybernetyki była łąka, juz jej nie ma, plac budowy. Józefosław to betonowa pustynia, przykro patrzeć. Swiat sie odbetonowuje, a my wszędzie gdzie się da wycinamy drzewa, likwidujemy każdą łąkę. Te drzewa i trawniki sa niezbędne żeby woda odpływała.

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Z całym szacunkiem, ale chyba Pani nie zauważyła, lub może przeoczyła ogromną inwestycję drogową, która właśnie jest realizowana na granicy Józefosławia i Piaseczna, a także gminy Lesznowola, za ogromne pieniądze. Wszystko po to by mieszkańcy mogli bezpiecznie przemieszczać się pomiędzy miejscowościami/wsiami. Niestety wiąże się to ze stratami jeśli chodzi o drzewa. Trzeba też zwrócić uwagę, że nie były to stuletnie dęby, tylko większość klonów samosiejek rosnących prawie jak wielkie krzewy. Jeśli chodzi o gatunki nie są to znaczące straty, jeśli chodzi o tlen to owszem. Dlatego gmina dokłada wszelkich starań by rekompensować te straty. Pani opinia, że zabetonowano teren przy szkole jest nieobiektywna, dosadzono sporo drzew przed szkołą i wokół, jak i roślin i drzew na terenie szkoły. Cały teren znacząco zyskał na bezpieczeństwie i estetyce. Zniknęła również szpetna buda, nie wiem czy Pani pamięta? Nie bywam na Cybernetyki więc nie potrafię się odnieść. Co do łąk nie są one bezpańskie i mają właścicieli, jeśli któryś z nich chce zbudować w takim miejscu dom to nie można mu zabronić. Brak drzew i zieleni na osiedlach, to nie wina urzędników ani Nas, tylko deweloperów i ich projektów. O szczegóły trzeba zapytać wspólnoty mieszkaniowe, dlaczego nie dosadzają zieleni i wystarczają im kostki betonowe z trawą. Ja osobiście pozyskuję tyle zieleni i drzew dla Józefosławia ile tylko się da, rewitalizując i tworząc zielone zakątki w różnych miejscach naszej i sąsiedniej miejscowości. A żeby woda odpływała, potrzebne jest odwodnienie, dotyczy to również mieszkańców domów jednorodzinnych, którą wielu odprowadza z posesji i ogródków wprost na ulicę.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.