W lutym, 22.02 br. spotkaliśmy się z mieszkańcami, aby porozmawiać o tym co się dzieje i co trzeba zrobić w naszych miejscowościach (Józefosław i Julianów). Jednym z wniosków, wynikających z dyskusji było poprawienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Mieszkańcy sugerowali wprowadzenie dodatkowego oświetlenia na przejściach i poprawy oznakowania.

Jeszcze w lutym spotkaliśmy się z p. Bogdanem Krawczykiem, pracownikiem wydziału IT urzędu miasta i gminy i rozmawialiśmy o tym, jak poprawić bezpieczeństwo na przejściach. O ile zamontowanie oświetlenia wymaga wykonania projektu technicznego i uzyskania stosownych pozwoleń administracyjnych, p. Bogdan zaproponował na początek działanie polegające na wymianie oznakowania na przejściach, na nowoczesne znaki odblaskowe.

Inspiracją było dla nas przejście dla pieszych w al. Niepodległości w Warszawie, widoczne na zdjęciu.

Na początek wydział poprawi oznakowanie na przejściu dla pieszych na ul. Cyraneczki, w połowie odcinka pomiędzy ulicami Wilanowską i Ogrodową. Są tam już zamontowane „kocie oczka”, które jednak nie dają jakiegoś spektakularnego efektu. Zobaczymy jak nowe oznakowanie wpłynie na widoczność przejścia dla pieszych  wydział będzie poszukiwał możliwych (i w miarę dostępnych i łatwych do wykonania rozwiązań).  W grę wchodzi podświetlenia znaków i oczek lub tablica wyświetlająca prędkość pojazdów.

Będziemy obserwować, jakie efekty przyniosą wprowadzane przez urząd rozwiązania i wprowadzać je sukcesywnie na nasze ulice.

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie

21.03.2018 r.

3 komentarzy:
 1. Rafal
  Rafal says:

  Panie Robercie a propos tego fragmentu Pana wpisu : „(…) Są tam już zamontowane „kocie oczka”, które jednak nie dają jakiegoś spektakularnego efektu (…)” prosze przystanac tam wieczorem i spojrzec na swiatla – zauwazy Pan ze wykonawca dokonal zwyczajnej fuszerki – Moim zdaniem swiatla sa zamontowane zle o 90 stopni tzn oswietlaja ale…. droge pieszym sygnalizujac ze zblizaja sie do drogi 🙂 A powinno byc chyba odwrotnie.
  W miare mozliwosci prosze to reklamowac…

  Odpowiedz
   • Rodowity
    Rodowity says:

    Witam.
    Mieszkałem całe życie w budynku przy tym właśnie przejściu. Miałem okna na ulicę. Zanim doszło do oznaczenia tego przejścia zginęła tam moja sąsiadka i kilku innych ludzi. Tak niewinne przejście a ofiar wiele.
    Oby u nas na Cyraneczki nie doszło do tragedii.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.