Jeszcze dochodzimy „do siebie” po pikniku i biegu, a tu tyle bieżących informacji. Zacznę o nowych autobusach na liniach L w gminie Piaseczno. Na pewno niektórzy z Państwa już to zauważyli.

W tym roku skończył się poprzedni kontrakt z firmą Stalko na obsługę linii L. Pamiętamy to z „dziwnych wycieczkowych” i dużych autobusów L39. W tym roku przetarg organizowany przez ZTM był obwarowany istotnymi wymaganiami: autobusami niskopodłogowymi, o jednolitym malowaniu, z elektronicznym wyświetlaniem czasu i dostosowaniem do ilości pasażerów na danej linii.

Dopiero drugi przetarg przyniósł rozstrzygnięcie. Kontrakt uzyskało konsorcjum firm Stalko-Polonus i od poniedziałku 18.06 nowe autobusy zaczęły już kursować, co widzimy po linii L39. Poprawia się jakość transportu publicznego.

Więcej o nowych elkach można przeczytać na stronie urzędu: https://piaseczno.eu/nowe-l-ki/

Jeszcze w tym tygodniu ma być oddana do użytku północna jezdnia ul. Okulickiego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Julianowską. To oznacza, że linie 739 i L39 powrócą na swoje trasy.

Niestety od poniedziałku nie kursuje zastępcza linia po ul. Julianowskiej. Firma która tę linię obsługiwała nie przedłużyła świadczenia tej usługi, ze względu na brak taboru (to właśnie Polonus, który teraz wspólnie ze Stalko obsługuje linie L).

Przypominamy, że liniami L mogą podróżować bez biletu wszyscy, którzy są posiadaczami Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca. Taką kartę można „od ręki” wyrobić dla siebie i rodziny, szczegóły tutaj: https://karta.piaseczno.eu/

 

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie

19.06.2018

 

3 komentarzy:
 1. Krzysztof
  Krzysztof says:

  Jeżeli do tej pory Gmina wydawała określoną ilość pieniędzy na duże autobusy – to teraz, jak są krótsze, to chyba są tańsze i w związku z tym, z „zaoszczędzonych” pieniędzy nie można by dołożyć do kursów trzeciego takiego autobusiku na trasie L-39. Wtedy jeździłby co 30 minut. A można by też pomyśleć o przedłużenie tej linii w Piasecznie pod dworzec PKP. Bardzo by to uatrakcyjniło L-39. Pozdrawiam,

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   Krótsze nie oznacza tańsze 🙂 obecny koszt wozokilometra jest wyższy niż dotychczas. Nie zmienia to faktu, że należy myśleć o optymalizacji i uatrakcyjnianiu transportu publicznego. Gmina stoi przed takim wyzwaniem i powinno to być jednym z priorytetów działania, ale już zapewne w nowym rozdaniu wyborczym. Sam pomysł aby L39 jeździła do dworca jest bardzo dobry.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.