ul. Ogrodowa wczoraj.

 

Remonty drogowe na naszych ulicach są dla nas wszystkich bardzo uciążliwe. Co jakiś czas w urzędzie odbywają się narady z udziałem wykonawców, tak by koordynować prace i podejmować niezbędne działania. Staramy się uczestniczyć w tych spotkaniach, na bieżąco informując pracowników urzędu o sytuacji na naszych ulicach.

Oto najnowsze informacje:

 • Na ul. Ogrodowej trwają ostatnie prace – co zapewne wszyscy widzimy. Dzisiaj wykonawca pomaluje jezdnię i ulica prawdopodobnie będzie przejezdna. Trzeba pamiętać, że to wciąż plac budowy. Nie przeszkadza to nam cieszyć się nowym fragmentem ul. Ogrodowej. Jest wspaniale!
 • Wykonawca budowy ronda Geodetów/Wilanowska zgłosił konieczność awaryjnego zamknięcia ul. Energetycznej na fragmencie od ul. Geodetów do stacji energetycznej. Od jutra tj. od soboty 28.04 odcinek ten zostanie zamknięty i zmieni się organizacja ruchu. Jedyna dostępna przejezdność skrzyżowania będzie na kierunku Wilanowska/Geodetów. To może nie najlepsza wiadomość, ale w konsekwencji kolejne wiadomości są już zdecydowanie lepsze. Paradoksalnie nowa organizacja ruchu powinna upłynnić ruch na skrzyżowaniu – samochody jadące na wprost blokują ul. Wilanowską, teraz będzie nakaz skrętu w prawo. Dojazd do Energetycznej będzie możliwy kolejnymi ulicami: Granitową, Rubinową a dla samochodów ciężarowych ul. Puławską.
 • Wykonawca zadeklarował, że zamknięcie fragmentu ul. Energetycznej przyśpieszy oddanie tymczasowego połączenia ul. Energetycznej z ul. Geodetów. Wtedy ciężkie pojazdy znikną z Wilanowskiej i Cyraneczki a także zmieni się trasa L39, autobus najprawdopodobniej w kierunku Piaseczna pojedzie ul. Julianowską, Geodetów i Energetyczną. Na szczegóły musimy poczekać do oficjalnego komunikatu ZTM.
 • Kolejna dobra wiadomość: zamknięcie teraz fragmentu ul. Energetycznej pozwoli opóźnić całkowite zamknięcie skrzyżowania Geodetów/Wilanowska o ok. 4-6 tygodni, czyli bliżej wakacji.
 • Po zakończeniu remontu ul. Ogrodowej wykonawca przerzuca swoje „siły” na ul. Cyraneczki i zadeklarował przyśpieszenie prac. W urzędzie trwa jeszcze dyskusja jak oddać ten fragment ul. Cyraneczki do użytku. Celem tych uzgodnień jest uzyskanie przejezdności ul. Cyraneczki przed całkowitym zamknięciem skrzyżowania Geodetów/Wilanowska.

W sekcji ulice dodaliśmy mapę z ilustracją tego, co nas czeka wkrótce: https://jozefoslawdwazero.pl/ulice/#209

Wygląda na to, że w najbliższych dniach sytuacja na naszych drogach zdecydowanie się poprawi. Cieszymy się, że ostatnie prace zostały wykonane sprawnie i zgodnie z planem a pojawiające się efekty tych prac wynagradzają nam uciążliwości. Oczywiście tak jak do tej pory, będziemy na bieżąco informować Państwa o kolejnych etapach prac.

Robert Widz, Katarzyna Krzyszkowska-Sut

Radni Rady Miejskiej w Piasecznie, mieszkańcy Józefosławia

27.04.2018

20 komentarzy:
 1. Krzysztof
  Krzysztof says:

  Czytając poprzednie informację o remontach w Józefosławiu odnosiłem wrażenie, iż zamknięcie fragmentu ul. Energetycznej obędzie się z jednoczasowym oddaniem tymczasowego połączenia ulic Geodetów i Energetycznej i objazdu ul. Tenisową.
  Przy obecnym rozwiązaniu kilka samochodów pragnących dojechać do ul. Energetycznej i skręcających w lewo z ul. Geodetów w ul. Granitową lub nawet pojedynczy samochód skręcający w ul. Rubinową w godzinach porannych zablokują ul.Geodetów. ruch na skrzyżowaniu Geodetów i Wilanowskiej może się upłynni, ale dalej będzie koszmar.
  Ale może się mylę

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   Wykonawca musiał awaryjnie zamknąć ten fragment ze względu na jakieś prace z infrastrukturą podziemną. Jest szansa, że szybciej będzie oddane połączenie Energetycznej z Geodetów. A te kilka samochodów, które jechało w Energetyczną blokowało ul. Wilanowską. Więc gorzej niż do tej pory nie będzie. Ale teraz te same samochody będą skręcać albo w Granitową (gdzie jest pas do skrętu w lewo i sygnalizacja świetlna) albo w Rubinową – gdzie kierowcy jadący z naprzeciwko mogą takiego kierowcę przepuścić. Więc może będzie lepiej. Ale oczywiście czas pokaże i oby się Pan mylił.

   Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   Pewnie można, studzienki kanalizacyjne były naprawiane przez PWIK w ubiegłym roku. Zgłoszę ten słuszny postulat, aby sprawdzić te studzienki i poprawić – za to odpowiedzialny jest PWIK Piaseczno.

   Odpowiedz
   • Kuba
    Kuba says:

    Jeśli już jesteśmy przy Julianowskiej, to chciałbym wspomnieć o przejściu dla pieszych opodal Biedronki na wysokości przystanku Nadziei z jednej i osiedla Kuropatwy z drugiej strony. Pomimo latarni ulicznych, jest ono usytuowane w takim miejscu, iż w trakcie nocy, po zmroku jest ono bardzo słabo widoczne, a korzysta z niego sporo osób.
    Może warto skorzystać z doświadczeń ursynowskich przejść dla pieszych i doświetlić tego typu przejścia przez ulice Józefosławia/Julianowa latarniami zasilanymi panelami słonecznymi?

    Odpowiedz
    • Robert Widz
     Robert Widz says:

     Nasza gmina ma taki program – sukcesywnie będą instalowane aktywne przejścia dla pieszych w całej gminie. U nas takie przejście będzie wykonane na ul. Cyraneczki, natomiast Pana sugestia jest bardzo dobra. Spróbujemy zrobić aktywne przejście również na Julianowskiej.

     Odpowiedz
     • cyklista
      cyklista says:

      To ja jeszcze dorzucę 3 grosze do Julianowskiej, a właściwie stanu ścieżki rowerowej, która na wielu odcinkach pokryta jest grubą warstwą piachu – nie wpływa to zbytnio na bezpieczeństwo.
      Mam wrażenie, że ten piach zalega od czasu jej powstania. Prośba o interwencję.

 2. Krzysztof
  Krzysztof says:

  Panie Robercie,
  jak ma wyglądać kursowanie autobusów 739 i L-39 na Julianowskiej (od pętli przy Cmentarzu Komunalnym poprzez kolejne przystanki od STRUMYKOWEJ do JULIANÓW k. Zespołu Szkół) w związku z remontem przejazdu przez ul. Okulickiego (DW 721). Z tekstu wynika, że teraz autobusów nie będzie co najmniej do końca maja, a w wakacje ponownie (kiedy i na jak długo). Nadmieniamy, że nie wszyscy mieszkańcy mogą pozwolić sobie na dojście na piechotę do obecnej pętli 739 tam i z powrotem i już teraz mają serdecznie dość zaistniałej sytuacji. Czy nie można tymczasowo pomyśleć o komunikacji zastępczej? Pzdr.,

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   Rozumiemy uciążliwość zmiany tras komunikacji miejskiej dla mieszkańców okolicy ul. Julianowskiej. Zastępczy autobus był brany pod uwagę – ZTM nie ma takiego taboru a gmina musiałaby wyłonić dostawcę usługi w procedurze zamówienia publicznego. Dlatego priorytetem jest jak najszybsze otwarcie łącznika pomiędzy ul. Energetyczną a ul. Geodetów, będzie tamtędy kursować linia L-39 z tymczasowymi przystankami na ul. Geodetów. Droga dojścia dla mieszkańców osiedla przy ul. Strumykowej do komunikacji miejskiej skróci się do ok. 700 m. Gdy tylko SKANSKA dokończy przebudowę skrzyżowania Okulickiego z Julianowską autobusy wrócą na ul. Julianowską. Kolejny prace na południowym fragmencie tego skrzyżowaniu planowane są na sierpień. Ale wtedy L-39 będzie kursować Julianowską i Okulickiego. Jeszcze trochę cierpliwości, staramy się minimalizować te uciążliwości jak tylko się da.

   Odpowiedz
   • Robert Widz
    Robert Widz says:

    Wykonanie połączenia ul. Energetycznej z ul. Geodetów potrwa dłużej niż zakładano. Gminie udało się znaleźć przewoźnika i uruchomić linię zastępczą, która będzie kursować ul. Julianowską od ul. Okulickiego do ZSP przy Kameralnej.

    Odpowiedz
 3. sylwek
  sylwek says:

  a kiedy władze tej pięknej wsi zamierzają zająć się ulicą Osiedlową, przypominam to też Józefosław. wjazd od ulicy Geodetów odbywa się na tej zasadzie, że przy mijaniu się dwóch samochodów jeden jedzie po siatce ogrodzeniowej a drugi po krawężniku

  Odpowiedz
 4. Arek
  Arek says:

  Czy ktoś widział zaginiona ekipę z Cyraneczki ? To jest jakaś masakra i totalny brak koordynacji ora. zabezpieczenia kontraktu. Może się mylę jeżeli tak prosze oświecić biednych podatników.

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   Podobnie jak Państwa frustruje mnie brak postępu prac na ul. Cyraneczki. Wykonawca miał od poniedziałku (7.05) kontynuować pracę – ale tego nie robi. W czwartek odbyło się kolejne spotkanie z wykonawcą, który ponownie zadeklarował, że prace rozpoczną się, tym razem od najbliższego tygodnia. Niestety to czy one się zaczną czy nie zależy tylko od wykonawcy, ponieważ od strony formalnej terminy nie są przekroczone a decyzji wojewody w sprawie odwołania od decyzji ZRID wciąż nie ma. Brak tej decyzji i tak nie pozwoli zapewnić przejezdności tego fragmentu ulicy. Wszystkie niezbędne dokumenty zostały przez wykonawcę i Urząd Miasta dostarczone do Wojewody blisko 2 miesiące temu. Pozostaje mieć nadzieję, że Wojewoda wyda swoją decyzję do połowy maja br. – do tej daty został przedłużony termin rozpatrzenia sprawy. Zamówienie przewidywało wykonanie zmiany projektu i uzyskanie zamiennych decyzji administracyjnych, więc nie można mówić o jakimś niedotrzymaniu terminów bądź o nie dopilnowaniu inwestycji. Pozostaje nam niecierpliwie czekać na decyzję wojewody i działania wykonawcy na placu budowy.

   Odpowiedz
 5. Przemek
  Przemek says:

  To ja ze swej strony dorzucę inną myśl. Otóż nowy chodnik wzdłuż ul. Ogrodowej jest położony niezwykle krzywo. Doskonale to widać po zmroku, kiedy auta jadą z naprzeciwka i rzucają reflektorami pryzmę światła. Doskonale widać, jak niektóre kostki wystają, zagłębienia, w których będą powstawały kałuże. Czy ktoś nadzoruje realizację projektów finansowanych nie przez nikogo innego, jak tylko przez NAS w podatkach. Państwo Radni, roszę o zajęcie stanowiska 🙂

  Odpowiedz
 6. Julian
  Julian says:

  Jaki jest termin ukończenia budowy ul. Cyraneczki do Osiedlowej? To co dzieje się na ul. Krótkiej to jakaś MASAKRA. Poobijane lusterka i samochody. Kłócący się kierowcy. Pełno kurzu i fruwających kamieni, które ktoś wspaniałomyślnie wysypał na ulicy bez jakiegokolwiek zagęszczenia. Czy otwarcie Cyraneczki czeka na wybory??? Mam nadzieję, że wyborczy wystawią odpowiedni rachunek obecnej ekipie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.