logo
W sobotę 21 maja w godzinach 12.00-14.00. w Józefosławiu –  w okolicach skrzyżowań z ulicami Wilanowską i Julianowską oraz  ul. Cyraneczki zobaczymy policjantów.
Wraz z urzędnikami gminy i strażnikami miejskimi będą przypominać rowerzystom o zasadach ruchu. Wszystkich cyklistów zachęcam do rozmów z samorządowcami 🙂
To część akcji edukacyjnej Rowerowe Piaseczno prowadzonej przez Gminę Piaseczno.
Rowerzyści przestrzegający przepisów ruchu drogowego mogą tego dnia spodziewać się drobnego upominku od Gminy Piaseczno. Pozostali muszą liczyć się z pouczeniem.
Przy okazji przypominamy: jazda rowerem po chodniku czy jazda ścieżką rowerową pod prąd może nas kosztować 200 zł.
W trosce o bezpieczeństwo rowerzystów Gmina Piaseczno od kilku lat inwestuje w rozbudowę infrastruktury rowerowej. W ubiegłym roku wykona został duża liczba nowych ścieżek rowerowych, wykonaliśmy też oznaczenia dla rowerzystów na istniejących drogach, zwłaszcza w centrum miasta, modernizujemy też istniejące ścieżki czy ciągi pieszo-rowerowe. Gmina Piaseczno pozyskała na budowę infrastruktury rowerowej fundusze ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w kwocie 6,9 mln zł. Całkowita wartość realizowanego przez nas projektu wynosi 9,8 mln zł. Oczywiście Gmina Piaseczno inwestuje też własne środki w budowę infrastruktury rowerowej, której nie obejmuje projekt.
Katarzyna Krzyszkowska-Sut
Radna Rady Miejskiej w Piasecznie
Sołtyska wsi Józefosław
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.