logo

Szanowni Państwo,

Mieszkam w Józefosławiu od 2007 roku. Studiowałam w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz ukończyłam Podyplomowe Studia Specjalne „Universite de la Mode” Moda i Wzornictwo na Politechnice Łódzkiej. Brak dróg i ulic (w tym mojej), brak komunikacji miejskiej, sklepów, powodował często, że zastanawiałam się co ja tu właściwie robię? Na szczęście ten stan nie trwał długo, postanowiłam „zakasać rękawy” i zacząć działać. Zawsze lubiłam poprawiać, ulepszać i cieszyć się ze zmian. Jakoś tak przy okazji okazywało się, że te zmiany nie są tylko przydatne dla mnie samej, ale dla wielu innych ludzi – jak choćby Magazyn Sąsiedzi (gazeta lokalna którą wydawałam) czy biblioteka józefosławska, której jestem pomysłodawczynią. Od początku swojej działalności zabiegam o tereny zielone w Józefosławiu, dosłownie wyrywam z przestrzeni publicznej choćby skrawki terenów nadające się pod zieleń. Zagłębiając się w archiwum tej strony można poczytać o wszystkich moich „zielonych działaniach”. Przez te lata udało się też zbudować i uporządkować wiele ulic, to co zostało zaniedbane trzeba było poprawiać i nadal jest nad czym pracować, szczególnie nad retencją i zagospodarowaniem wody. Prywatnie jestem zamężna i mam dwóch synów. Jestem Radną Rady Miejskiej od 2014 roku.

Dlaczego kandyduję na sołtyskę?

Bo lubię wyzwania i marzy mi się Smart Village – nowoczesny Józefosław, a w nim społeczność, która na swoim terenie współpracuje, wspólnie decyduje o swoim rozwoju i angażuje się w życie społeczne. Nie tylko w sytuacji kiedy pojawia się problem, ale wcześniej stara się potencjalnym problemom przeciwdziałać.

Mówiąc o inteligentnej wsi nie mam na myśli wyłącznie technologii lecz przede wszystkim ludzi, którzy umieją ich użyć do realizacji wspólnych celów.

Smart Village to wieś, która wyróżnia się wieloma nowatorskimi pomysłami społecznymi, która wypracowała sposoby na poznawanie potrzeb mieszkańców i potrafi angażować ich do współdziałania w odpowiedzi na te potrzeby.

Cechy smart village:

• otwarcie na połączenia z innymi ludźmi i inicjatywami (współpraca sołectwa np. ze stowarzyszeniami z naszego terenu)

• dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców (np. retencja, ulice, doświetlenie ulic)

• wspólna przestrzeń, umożliwiająca spotkania i budowanie społecznych więzi (place zabaw i skwery, pocket parki)

• społeczne zaangażowanie mieszkańców jest kluczowym elementem koncepcji inteligentnej wsi.

Bardzo ważne jest zaproszenie do współpracy (Rady Sołeckiej) osób, które myślą podobnie, i którym zależy na współtworzeniu grupy zainteresowanej rzeczywistą pracą na rzecz naszej miejscowości. Grupy, która nie będzie oczekiwać, że ktoś coś zrobi tylko sama weźmie sprawy w swoje ręce, która będzie umiała zadbać o „drobiazgi” w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Udało mi się zaprosić do współpracy ludzi, którzy już działają, są widoczni w przestrzeni publicznej i których zapewne wielu mieszkańców zdążyło już poznać. Poniżej prezentacja kandydatów:

Maciej Dłużniewski

Witajcie. Jestem Maciej Dłużniewski. Kandyduję na członka Rady Sołeckiej w Józefosławiu, gdzie mieszkam od 8 lat razem z żoną i trzema synami. W naszej wsi od kilku lat zajmuję się organizacją imprez i wydarzeń kulturalnych od pomysłu po realizację. Jestem pomysłodawcą i twórcą Józefest. Moim celem jest integracja społeczności lokalnej i otwarcie „bram” Józefosławia artystom z całej Polski, Europy, Świata.

Maciek fantastycznie kulturalnie rozwija naszą wieś. Zagospodarowuje przestrzeń kulturalną dla dzieciaków, młodzieży i dorosłych! (red.)

Monika Matusiak

Nazywam się Monika Matusiak. Mieszkam w Józefosławiu razem z rodziną od 11 lat. Zawodowo pracuję w dużej firmie i zajmuję się finansami.Prywatnie moja pasja to gotowanie i ogrody. Kocham też malarstwo i architekturę. Mam bzika na punkcie estetyki. Denerwują was chwasty na naszych przyulicznych rabatach oraz brak regularnego, porządnego sprzątania ulic? Mnie też i to bardzo. Czy zieleń upiększa naszą przestrzeń publiczną? Oczywiście, że tak.Postarajmy się o więcej. Zamierzam „coś z tym zrobić”, dlatego kandyduję na członkinię Rady Sołeckiej w Józefosławiu.

 

Agnieszka Niemczyk-Proń

Jestem Józefosławianką od 20 lat. Poprzez pracę w Radzie Sołeckiej chcę przyczyniać się do powstawania nowych miejsc w przestrzeni publicznej, w których młodzież i dorośli będą mogli spędzać wolny czas w gronie rówieśników. Chciałabym by Józefosław z miejsca pracy zdalnej i sypialni przeistoczył się w wioskę tętniącą życiem towarzyskim. Zachęcam wszystkich mieszkańców do angażowania się w sprawy naszej społeczności poprzez głosowanie w nadchodzących wyborach sołeckich i udział w zebraniach wiejskich.

 

Maja Szwedzińska-Sikorska

Mieszkam w Józefosławiu od 10 lat, od 2018 roku pełnię funkcję radnej Rady Miasta i Gminy Piaseczno. Jestem aktywistką, wierzę że świat można zmieniać na lepsze. W radzie sołeckiej chcę wspierać działania, które bedą prowadziły do tego, że nasza Wieś będzie coraz bardziej komfortowym i bezpiecznym miejscem do życia, w którym zaspokoić będzie można nie tylko potrzebę odpoczynku po pracy w Warszawie. Jestem mamą córki i trzech synów.

 

 

Anna Jelak

Nazywam się Anna Jelak. W Józefosławiu mieszkam od 2006 roku. Tutaj również pracuję prowadząc z moim mężem lokalny, rodzinny biznes, którym jest catering dietetyczny. Chciałabym, aby nasz Józefosław nie był tylko „sypialnią stolicy”, aby każdy z naszych mieszkańców mógł znaleźć tutaj dodatkowe formy aktywności do spędzania wolnego czasu wraz z rodziną i przyjaciółmi.

 

 

Paweł Wojciechowski

Nazywam się Paweł Wojciechowski. W Józefosławiu mieszkam od 23 lat. Józefosław jest przeze mnie postrzegany jako moje miejsce do życia. To tutaj dwójka moich dzieci uczęszcza do szkoły, to tutaj codziennie biegam, robię zakupy czy spaceruję z psem. To tutaj chce działać na rzecz lokalnego rozwoju i służyć pomocą przy tworzeniu jeszcze przyjaźniejszego, bardziej komfortowego miejsca do codziennego życia. Jako członek Rady Sołeckiej chciałbym się w dużej mierze skupić na sprawach infrastruktury oraz melioracji. Widzę jak nasz Józefosław na przestrzeni ostatnich lat zmienił się, ewoluował, ale jeszcze wiele przed nami. Warto dbać o naszą jak najlepszą przestrzeń do życia.

Artur Maicki

Mam 52 lata, mieszkam wspólnie z żoną – nauczycielką (dzieci już się wyprowadziły), w Józefosławiu na osiedlu Marina 2, gdzie jestem członkiem Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej. Mam ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami od strony właścicielskiej. Jestem radnym Miasta i Gminy Piaseczno, przewodniczącym Komisji Finansów i Inwestycji. W życiu zawodowym kieruję działami finansowymi w dwóch spółkach. Moją pasją jest piłka nożna, jestem współzałożycielem największego klubu piłki nożnej w powiecie piaseczyńskim – MKS Piaseczno.

Jako członek Rady Sołeckiej chciałbym zająć się głównie problemami, z jakimi borykają się Wspólnoty Mieszkaniowe, a w szczególności sprawami związanymi z zalewaniem bloków, piwnic i garaży podziemnych.

 

Katarzyna Krzyszkowska Sut

Kandydatka na Sołtyskę Józefosławia

Wybory 21.11.2021, w godz. 8.00-18.00, Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Józefosławiu 

Uprawnionymi do głosowania są, osoby zameldowane na stałe w Józefosławiu lub wpisane do rejestru wyborców.
Wpisu do rejestru wyborców można dokonać w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno lub elektronicznie https://www.gov.pl/…/zloz-wniosek-o-wpisanie-do…
Termin do którego należy dokonać wpisu to 12 listopada 2021

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.