logo

Szanowni Państwo, gmina kontynuuje z kopyta przebudowę ul. Geodetów!

Niebawem zamknięty zostanie odcinek kolejny odcinek, od ulicy Ogrodowej do ul. Rubinowej.

Zmieni się trasa i rozkład jazdy linii L39.

Na pierwszym odcinku dobiegają końca prace związane z ułożeniem kanalizacji deszczowej. To najbardziej uciążliwy etap budowy, gdyż wymaga wykonania głębokich wykopów. Teraz drogowcy przystąpią do wykonania podbudowy i ułożenia krawężników i zjazdów. Potrwa to ok. 6 tygodni i zakończy się utwardzeniem drogi pierwszą warstwą asfaltu. Prace na chodnikach i poboczach wciąż będą prowadzone, a ich ukończenie zależy od wykonania przebudowy sieci energetycznej przez PGE Dystrybucja.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się układanie kanalizacji deszczowej na kolejnym odcinku – od 15 listopada zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na odcinku od ul. Ogrodowej do wjazdu do firmy Budokrusz.

– W pierwszym okresie zamknięty dla ruchu będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Ogrodową do ul. Rubinowej (bez skrzyżowania) – informuje wiceburmistrz Robert Widz. – Zadanie dzielone jest na krótkie odcinki tak, by zapewnić możliwość dojazdu do posesji i minimalizować związane z inwestycją uciążliwości.

W początkowym etapie prac na każdym odcinku dojazd do posesji jest utrudniony ze względu na konieczność wykonania głębokich wykopów w celu wykonania kanalizacji deszczowej. Następnie droga jest utwardzona do stanu, który umożliwia przejazd.

– Trzeba jednak pamiętać, że po utwardzeniu drogi pierwszą warstwą asfaltu to wciąż jest teren budowy, na którym trwają dalsze prace, zwłaszcza na pasie przeznaczonym na ciąg pieszo-rowerowy, dlatego apelujemy o zachowanie maksymalnej ostrożności i cierpliwości – zaznacza wiceburmistrz.

Na postęp pracy wpływ będzie mieć oczywiście pogoda, więc zakładany harmonogram może ulec zmianie.

Zmiana trasy i rozkładu jazdy linii L39

W związku z zamknięciem dla ruchu skrzyżowania ulic Ogrodowej i Geodetów, autobusy linii L39 pojadą ul. Wilanowską, ul. Energetyczną i dalej ul. Puławską. Utrudnienia w ruchu związane z przebudową ulicy Puławskiej na odcinku od ul. Energetycznej do ul. Syrenki i związane z nimi korki sprawiają, że czas przejazdu autobusów linii L39 znacząco wzrasta.

W efekcie, jak informuje ZTM, zmieni się częstotliwość kursowania autobusów. Szczegóły zmian w rozkładzie jazdy przekażemy po otrzymaniu modyfikacji rozkładu jazdy przez ZTM.

Katarzyna Krzyszkowska Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie

źródło MiG Piaseczno

4 komentarzy:
 1. Mieszkaniec
  Mieszkaniec says:

  Zaczyna się armagedon drogowy… jak na przyklad dojechać z z Józefosławia i Julianowa do przedszkoli na Nefrytowej, Nibylandia na Wiejskiej i Szkoly Magellana ? Jak dijeżdzać do posesji wokół budowy ? Czy nie można było rozpocząć remont ul Geodetow od Ogrodowej do Budokruszu dopiero po puszczeniu ruchu na odcinku miedzy skrzyżowaniem Ogrodowej i rondem praw Kobiet ???

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Można dojechać ulicą Energetyczną, ja wczoraj dokładnie tak jechałam do ul. Wiejskiej. Dojazd do posesji również jest możliwy, będą oczywiście momenty, że nie będzie i wtedy trzeba parkować w pobliżu, a do domu dochodzić nogami. Widocznie nie można było tak zrobić jak Pan pisze, z uwagi na media idące w drodze. Przy każdej budowie są utrudnienia, ale z pewnością kiedyś się skończą.

   Odpowiedz
 2. Rubinowa
  Rubinowa says:

  Dzisiaj wjazd i wyjazd z ul. Energetycznej w ul. Rubinową i odwrotnie – graniczy z cudem. Dodatkowo po zablokowaniu kolejnego odcinka ul. Geodetów, cały ruch z ul. Geodetów od strony ul. Puławskiej został również wprowadzony w ul. Rubinową. Aż dziwne, że tymczasowa organizacja ruchu nie przewidziała bezpiecznego rozwiązania na skrzyżowaniu ul. Energetycznej z ul. Rubinową w postaci tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Mamy przecież tutaj Przedszkole Publiczne i Urząd Pocztowy. A cały ruch z Józefosławia realizowany jest dziś przez ul. Energetyczną. Do tego dochodzi ruch tranzytowy od strony Konstancina tych, którzy omijają korki na ul. Puławskiej, spowodowane przebudową na odcinku ulic Energetyczna – Okulickiego.

  Czy jest możliwość ustawienia tymczasowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Rubinowej z ul. Energetyczną ?
  Gorąco o to apelujemy jako mieszkańcy !!!

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Dzień dobry, wysłałam interpelację w tej sprawie do burmistrza. To prawda, że wyjechać stamtąd jest bardzo trudno.
   Pozdrawiam Katarzyna Krzyszkowska Sut

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.