Ogłoszony przed weekendem stan zagrożenia epidemicznego stawia przed Miastem i Gminą Piaseczno duże wyzwanie i aby mu podołać musi dobrze zaplanować swoje działania.

Z pewnością osób zarażonych będzie przybywać, a mamy już potwierdzony przypadek w naszej gminie. Dlatego rąk do pomocy będzie potrzebnych coraz więcej. Bardzo doceniamy wszystkie indywidualne inicjatywy i akcje pomocowe, uważamy jednak, że ze względów bezpieczeństwa powinny być one skoordynowane.

Szczegółowe informacje na stronie www.piaseczno.eu

6 komentarzy:
 1. Paweł
  Paweł says:

  Czy nie można zamknąć parku w Józefosławie przy ul. Ogrodowej? Mimo zamknięcia placów zabaw i siłowni plenerowych zdarza się, że ludzie się gromadzą w parku.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Panie Pawle, nie można zamknąć parku ponieważ jest to ciąg komunikacyjny łączący ul. Ogrodową i ul. Wilanowską niektórzy po prostu przemieszczają się tą trasą. Wierzę, w rozsądek ludzi, że nie będą chodzić w grupach. Na wielu forach co rusz jest ten temat poruszany w szczególności o zakazie wychodzenia. W naszym kraju scenariusz chiński lub indyjski nie wchodzi w grę. 😉
   Pozdrawiam i zdrowia życzę.
   #zostańwdomu
   #niewychodź

   Odpowiedz
 2. Paweł
  Paweł says:

  Proponuję zatem odgrodzić taśmami ciąg komunikacyjny od bramy do bramy, a resztę parku zamknąć. Niestety zdarza się, że gromadzą się grupy spacerujące z psami i/lub dziećmi.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Panie Pawle, od północy wchodzą nowe obostrzenia w wychodzeniu. Wychodząc, ludzie będą się narażać na kary. To jest zbyt duża przestrzeń, żeby ją ogrodzić w ten sposób…

   Odpowiedz
 3. Paweł
  Paweł says:

  Miejmy nadzieję, że nowe centralne regulacje pomogą. Można ewentualnie kartkę wywiesić, że tylko przejście przez park możliwe, ale przebywanie w nim już nie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.