Szanowni Państwo!

W związku z sytuacją epidemiologiczną Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno podjął decyzję o zamknięciu miejskich placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych do odwołania.

Obiekty zostaną dziś zamknięte i odpowiednio oznakowane informacją o zakazie korzystania. Obiekty, których nie da się wydzielić i zamknąć zostaną otaśmowane i odpowiednio oznaczone.

Równolegle Burmistrz wystąpił do służb sanitarnych z prośbą o zalecenia dla podmiotów prywatnych, aby także na prywatnych obiektach tego typu możliwe było podjęcie tych samych działań.

2 komentarzy:
 1. ES
  ES says:

  Poproszę o informacje czy jakiekolwiek służby patrolują ulice Jozefoslawia. Jak wiadomo mieszkańców jest tutaj bardzo wielu a chodniki w najlepszym przypadku dwa o szerokości ok 1,5 m. Jak w tej sytuacji można przestrzegać wydanych zaleceń o mijaniu się w odległości 2 m. Poza tym mam wrażenie ze jestem jedyna osobą która to robi. Niestety muszę wyprowadzać psa, tylko dlatego wychodzę z mieszkania. Każdego dnia jestem świadkiem tego jak ludzie chodzą w grupkach, nie przechodzą na druga stronę ulicy mijając innych , starsi ludzie spotykają się pod kościołem, masowo jeżdżą na rowerach i biegają. Po zamknięciu parku i lasu wszyscy spacerowicze, sportowcy i właściciele psów zostali ograniczeni do powierzchni dwóch chodników. W naszej miejscowosci przy takiej zabudowie i dużej liczbie ludzi to rozwiązanie przyniesie odwrotne od zamierzonych rezultaty jeśli nie zaczną tutaj jeździć jakieś patrole! Prośba do zastępcy burmistrza i pani radnej aby wdrożyć jakieś sensowne rozwiązania. Nie wystarczy wszystkiego pozamykać i stłoczyć ludzi na malych powierzchniach. A jeśli to konieczne, służby muszą pilnować aby ludzie rzeczywiście nie chodzili bez powodu po ulicach. Apele jak widać nie wystarczą. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Szanowna Pani,
   Z informacji uzyskanych w gminie patrole kontrolują ulice, zarówno straż miejska jak i policja. Jadąc samochodem w tym tygodniu, minęłam samochód straży miejskiej i dwa samochody policji. Być może akurat nie patrolowali ulic kiedy Pani była z psem. Myślę, że ludzi, którzy będą chcieli wyjść pobiegać itp. nic nie powstrzyma. Dzisiaj ulicą przy której mieszkam sporo ludzi się przemieszczało, razem z dziećmi.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.