Po kilkunastu miesiącach od złożenia odwołania od decyzji Starosty Piaseczyńskiego dotyczącej Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej ul. Cyraneczki (od Ogrodowej do granicy gminy Lesznowola), Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję w tej sprawie. Czekamy jeszcze na pełną treść decyzji, której brak powodował wstrzymanie prac drogowych. Przypomnę, że inwestycja przewidywała wprowadzenie zmian do projektu budowlanego w rejonie ul. Ogrodowej, ul. Osiedlowej i ul. Kuropatwy. Jednak nie można było uzyskać nowego pozwolenia na budowę, ze względu na odwołanie od decyzji ZRID. W efekcie wybudowano jedynie to, co nie ulega zmianie w nowym projekcie (decyzja ZRID miała rygor natychmiastowej wykonalności). Decyzja wojewody otwiera drogę do wykonania kolejnego kroku, czyli złożenia do Starosty Powiatowego wniosku o nową decyzję ZRID. Dokumentacja techniczna jest już przygotowana. Po uzyskaniu nowej decyzji ZRID będzie można dokończyć tę inwestycję, co oczywiście będzie mogło się wydarzyć już na wiosnę.

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie

3.12.2018 r.

 

7 komentarzy:
 1. Jerzy
  Jerzy says:

  Brawo, wreszcie!! Panie Robercie a co z obiecanym przetargiem na ulicę Olchową? Jakieś postępy w tym temacie? W projekcie budżetu widziałem jakieś „relatywnie niewielkie” pieniądze na ten cel zarezerwowane…

  Odpowiedz
 2. Paweł
  Paweł says:

  To jest wiadomość na która wielu mieszkańców czeka. Mam także pytanie o ul. Olchową. Aktualny jej stan jest fatalny a nic nie słychać na temat rozstrzygnięcia przetargu na wykonanie tej inwestycji.

  Odpowiedz
 3. Grzegorz
  Grzegorz says:

  Jaki jest status ul. Polnej, coś wiadomo? Projektowanie, przetarg? Ogólnie przydałby się update w sekcji Ulice bo dawno nie było żadnej aktualizacji.

  Odpowiedz
 4. Dominik
  Dominik says:

  Czy ul. Cyraneczki będzie miała jakiekolwiek połączenie ze ślepą obecnie ulicą Grzybową ? Wyjazd z Grzybowej obecnie możliwy jest tylko przez Działkową, której stan wszyscy tu obecni dobrze znają.

  Odpowiedz
 5. Pawel
  Pawel says:

  Panie Robercie,
  Jaki jest obecny status ul. Cyraneczki od Ogrodowej do Osiedlowej ? Kiedy jest szansa na dokonczenie budowy ?
  Czy mozna prosic o uaktualnienie sekcji ULICE ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.