Szanowni mieszkańcy,

Poniżej przekazuję stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Daniela Putkiewicza w kwestii udostępnienia danych osobowych mieszkańców a propos wyborów prezydenckich:

„⛔Nie przekażę danych osobowych mieszkańców na podstawie anonimowego maila 

Taka forma wystąpienia wzbudza wątpliwości co do rzetelności i wiarygodności zarówno Poczty, jak i wszystkich jej działań 🤔. Dlatego wszystkie kolejne wnioski będą podległy dokładnej analizie zespołu prawnego

 Poczta Polska występując o udostępnienie danych osobowych wszystkich wyborców winna wskazać podstawę prawną takiego żądania, upoważniającą ją do przetwarzania danych osobowych wyborców.
 Jeżeli powoła się na to, że dane te są potrzebne do realizacji zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, to powinna wskazać, które z aktualnie obowiązujących przepisów przewidują udział Poczty Polskiej w organizowaniu wyborów.
W obecnym stanie prawnym nie ma żadnego przepisu przewidującego możliwość głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020, zatem nie jest jasne w jakiej roli miałaby wystąpić w nich Poczta Polska.”

Katarzyna Krzyszkowska-Sut

Radna Rady miejskiej w Piasecznie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.