Smaczny Targ w Józefosławiu – eko zakupy w parku przy Ogrodowej.

„Targi śniadaniowe” czyli połączenie ekozakupów z jedzeniem i rekreacją na świeżym powietrzu zyskały ostatnio wielką popularność w Warszawie i wielu dużych miastach w Polsce. Jakiś czas temu na forum FB pojawił się  pomysł zorganizowania czegoś podobnego w naszej okolicy. Dzięki zaangażowaniu Basi Siczek z Chyliczek, przy wsparciu Ani Czerwieniec ze stowarzyszenia Pomysł na Józefosław udało się znaleźć firmę, która taki targ zorganizuje, znaleźć miejsce a dzięki przychylności Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno przebrnąć przez formalne procedury.

I tak już w tę niedzielę, 4 września 2016 r., w godz. 11-17, w parku przy ul. Ogrodowej w Józefosławiu odbędzie się pierwszy SMACZNY TARG. Kolejne znane już terminy to 11, 18 i 25 września (w każdą niedzielę września).

Na takim targu można kupić świeże produkty spożywcze, warzywa i owoce wprost od producentów. Obok typowych stoisk spożywczych wystawiają się także restauracje i kawiarnie z kawą i daniami, które można zjeść na miejscu. Organizatorzy zapewniają dla odwiedzających stoły, krzesła, leżaki i koce. Zwykle organizowana jest również strefa dla rodzin z dziećmi, z atrakcyjnymi zabawami dla najmłodszych oraz różne dodatkowe atrakcje np. joga na trawie, zajęcia sportowe itp.

Ciekawi jesteśmy jakim zainteresowaniem cieszyć się będzie wśród mieszkańców ta inicjatywa. Powodzenie i przyszłość tej imprezy zależy oczywiście od sprawności organizatorów, ale także od udziału mieszkańców. Zachęcamy zatem do spaceru do parku, może każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

 

1 komentuj
  1. adam
    adam says:

    Bardzo się cieszę z nowej możliwości kupowania żywności eko w okolicach Piaseczna. Dotychczas zmuszony byłem do podróży na Bio Bazar do Warszawy. Z doświadczenia wiem i dlatego zwracam na to uwagę – zanim wyrazicie zgodę na sprzedaż eko produktów komukolwiek, sprawdźcie czy dany producent ma certyfikat !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.