Gmina ogłosiła przetarg na I etap przebudowy ul. Geodetów. Zakres prac obejmuje skrzyżowanie ul. Geodetów z ul. Wilanowską oraz fragmenty ulicy Geodetów w kierunku ul. Puławskiej i ul. Julianowskiej, fragment ulicy Energetycznej i fragment ul. Wilanowskiej. Są to całkiem „spore ” fragmenty, co widać na rysunku. Termin realizacji wskazany w SIWZ to 31 sierpnia 2018 r., termin formalnego oddania do użytku to 31 października 2018 r. 

Jest to największa inwestycja drogowa w naszej okolicy, na którą czekamy od wielu lat. W gminie o tej inwestycji mówiło się już w 2009 r. Ale prace projektowe, obejmujące całą ulicę (od ul. Puławskiej do ul. Julianowskiej) rozpoczęły się w 2015 r. Ogłoszenie przetargu oznacza, że dla I etapu wszystko jest już gotowe, łącznie z uzgodnieniami z PGE, które o kilka miesięcy opóźniły ogłoszenie przetargu (chodziło o finansowanie skablowania linii energetycznych, których koszt stanowi ponad 1/3 kosztów przebudowy tego etapu). Potencjalni wykonawcy mają złożyć oferty do 17 listopada. Miejmy nadzieję, że uda się teraz wyłonić wykonawcę a ten zabierze się sprawnie do pracy. Wyzwaniem będzie organizacja ruchu, jest to jedno z kluczowych skrzyżowań dla lokalnego (i nie tylko) ruchu.

II etap to ul. Geodetów w kierunku ul. Julianowskiej. Nie ma jeszcze decyzji ZRID, której uzyskanie przewidywane jest na marzec/kwiecień 2018 r. Ten 600 m odcinek wraz z rondem w ul. Julianowskiej powinien powstać w drugiej połowie 2018 r. Taki jest plan, ale czy się to wydarzy to zobaczymy.

Pełną dokumentację przetargową można zobaczyć na stronie www UMiG: http://bip.piaseczno.eu/przetarg/4196/spr-135-2017-rozbudowa-drog-gminnych-ul-geodetow-i-ul-energetycznej-w-piasecznie-i-jozefoslawiu-w-zakresie-skrzyzowania-wraz-z-dojazdami.

 

Robert Widz

31.10.2017

3 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.