logo

Szanowni mieszkańcy,

Właśnie rozpoczęły się działania przy rewitalizacji kolejnego skweru zielonego, położonego wzdłuż kanałku Jeziorki. Skwer sąsiaduje bezpośrednio z budynkiem Klubu Kultury w Józefosławiu i Biblioteką Publiczną. W ubiegłe lato mogliście Państwo w kinie Pod Chmurką właśnie na tym skwerze uczestniczyć w projekcjach filmowych, oraz bawić się na koncertach podczas wrześniowego JózeFest! Czeka nas prawdziwa przemiana tego miejsca z czego ogromnie się cieszę.

Skwer będzie wielofunkcyjny, nowoczesny i proekologiczny (wody opadowe w nowym zagospodarowaniu będą retencjonowane na terenie) pełniący funkcje zgodne z działalnością Biblioteki i Klubu Kultury w Józefosławiu. Dostępny dla wszystkich grup wiekowych począwszy od dzieciaków po seniorów.

Zachęcam do zapoznania się z artykułem przygotowanym przez Biuro Promocji i Kultury GP – Skwer w Józefosławiu

PDF szczegółowy

9 komentarzy:
 1. Artur
  Artur says:

  Bardzo dobra informacja!
  Jednoczesnie chciałbym zapytac, czy/kiedy można spodziewać się interwencyjnego naprawienia ulicy Dzialkowej na odcinku od torów. Po mrozach zrobił się tam poligon, szkoda naszych samochodów. Czy wiadomo może, czy tu coś się dzieje w tej sprawie? Pozdrawiam i doceniam wszelkie starania Państwa!

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Spróbuję się czegoś dowiedzieć w tej sprawie, na tym odcinku zawsze było tragicznie. Nie wiem czy kiedykolwiek był naprawiany…

   Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Dzień dobry, moja prośba w sprawie łatania Działkowej została przekierowana do wiceburmistrza gminy K-J. Czy coś z tym zdziałają trudno mi powiedzieć.

   Odpowiedz
 2. Ewa
  Ewa says:

  dobra wiadomość. Mam jednak pytanie o bardziej w mojej ocenie potrzebne inwestycje. Kiedy można się spodziewać koszy na śmieci przy „nowych” ulicach tj Prymulki i Cyraneczki (najnowszy odcinek od Ogrodowej do Kuropatwy), nie wspominając o Osiedlowej. Pytalam wielokrotnie w gminie i jedyna odpowiedz to taka, ze jak będzie w budrżecie to postawiłą. I tak juz drugi rok…..a śmieci miedzy nowymi pięknymi nasadzeniami przybywa

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   O kosze i pilnowanie tego tematu proszę zwrócić się do sołectwa, ponieważ to są zadania sołectwa.

   Odpowiedz
   • Ewa
    Ewa says:

    Zwracalam się dom gminy kilka razy, zwracalam się do radnej i juz wiecej nie bedę, bo mam inne zajęcia. Poproszę o przekazanie prośby do sołectwa w moim imieniu. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na kwiatki, rabatki i inne nasadzenia skoro zostają zasypane przez śmieci. Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
     Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

     Szanowna Pani, proszę się nie obrażać. Zarówno radni i członkowie rady sołeckiej mają różne zadania do pilnowania. Prozaicznymi tematami, takimi jak kosze i śmieci czy koszenie albo wysypywanie tłucznia zajmuje się sołectwo ponieważ to są ich kompetencje. Nie możemy wszyscy zajmować się wszystkim i wchodzić sobie w drogę. Co do rewitalizacji przestrzeni zielonych zawsze jest sens. Nie śmiecą Ci co rewitalizują lub podejmują takie działania tylko mieszkańcy, którzy nie potrafią donieść papieru do kosza. Pozdrawiam.

     Odpowiedz
 3. Kaśka
  Kaśka says:

  Fajnie, że się dzieje – dziękuje 🙂
  I jednocześnie, nieustająco, proszę o pamiętaniu o zieleni wszędzie gdzie jest to mozliwe… na wielu nowych osiedlach nie ma miejsca nawet na skrawek ogólnie dostępnej zieleni czy drzewa (nie mowie o maluchach sadzanych nad parkingami podziemnymi).
  Wiele nowych ulic tez zostaje bez najmniejszego miejsca na trawnik, o możliwości posadzenia dużego drzewa juz nie wspomnę 🙁
  Zaczyna sie robic mocno betonowo, kostkowo, blokowo…ewentualnie jakas tuja na prywatnym terenie.

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Staramy się o tym pamiętać, niestety na osiedla zamknięte nie mamy wpływu… tu już wspólnoty mogą działać we własnym zakresie. Przy wielu ulicach dosadziliśmy drzewa zaczęliśmy te akcje od 2015 roku: ul. Cyraneczki – klony, jabłonie, lipy; ul. Julianowska – jabłonie, ul. Spacerowa – jarząby mączne; ul. Wilanowska – jabłonie, ul. Geodetów został zachowany drzewostan i dosadzono kolejne drzewa, pod Centrum Józefosław – lipy (chyba), skwer Wenus – miłorzęby; niestety porażką jest ul. Wenus, której projekt nie uwzględnił drzew tylko krzewy. Z uwagi na covid 19 w zeszłym roku akcje się nie odbyły. Mamy nadzieję zrealizować projekt ogrody społeczne w końcu maja (jak dobrze pójdzie), na nowym skwerze przy ul. Cyraneczki. Zapraszam!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.