Zapraszamy 8 sierpnia o godz. 12.00 do udziału w tworzeniu pierwszego ogrodu społecznego w Józefosławiu przy ul. Cyraneczki 11.

Czym jest ogród społecznościowy? Choć nie istnieje precyzyjna definicja ani jeden model ogrodu społecznościowego, można stwierdzić, że najważniejszymi ich cechami są otwartość i wspólnotowość. W kształtowaniu przestrzeni, zaangażowani są przyszli użytkownicy ogrodu, udział mieszkańców w tworzeniu ogrodu w ogromnej mierze decyduje o duchu tych miejsc.

Ogrodnicy, często sięgając po materiały z drugiej ręki, współtworzą miejsca o nieformalnym, przyjaznym charakterze. Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego miejsca.

Zasadzimy rośliny, porozmawiamy z ekspertem czym jest permakultura i wypełnimy skrzynię odpowiednim materiałem, zbudujemy hotel dla owadów na mini łące kwietnej. Posadowimy tabliczki z nazwami stref ogrodowych! Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały! Do zobaczenia!

Projekt jest finansowany z Funduszu Sołeckiego Józefosławia oraz Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2021.

Radna Rady Miejskiej

Katarzyna Krzyszkowska – Sut

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.