1. Rondo Geodetów/Wilanowska

Skrzyżowanie ul. Wilanowskiej z ul. Geodetów zostanie zamknięte 11 lipca. Połączenie ul. Energetyczną z ul. Geodetów jest już wykonane i będzie otwarte również 11 lipca. Objazdy zostaną wyznaczone ul. Ogrodową i właśnie tym „bypassem”. Aby zatem dojechać do ul. Julianowskiej lepiej będzie jechać ul. Energetyczną i dalej ul. Geodetów niż ul. Ogrodową.

Jeśli chodzi o same prace, to najpierw ułożona będzie cała infrastruktura podziemna (rury, kable itp.) co zajmie ok. 4-5 tygodni. Potem zaczną się prace drogowe. Już dzisiaj można zobaczyć, jak wyglądać będzie dwujezdniowy fragment ul. Energetycznej, na których zasadnicze prace drogowe są już wykonane.

Harmonogram wykonawcy przewiduje, że pod koniec września prace drogowe na rondzie zostaną zakończone i wtedy zobaczymy nasze rondo w całej krasie. Fajnie byłoby, gdyby właściciele sąsiadujących z ulicą działek uporządkowali swoje posesje, bo teraz nie wygląda to najlepiej.

2.       Ul. Cyraneczki – odcinek od ul. Ogrodowej do ul. Kuropatwy

Teren budowy został uporządkowany, ostatnie porządki mają być wykonane w przyszłym tygodniu. Ulica w takim stanie musi poczekać na decyzję wojewody w sprawie odwołania od decyzji ZRID. Nie ma mowy o żadnej przejezdności, bo wykonawca nie weźmie odpowiedzialności za ewentualne szkody, które mogłyby się zdarzyć. Ulicą można przejść lub przejechać rowerem pamiętając, że jest to teren budowy. Dodatkowe mapy i wyjaśnienia na wniosek wojewody gmina dostarczyła w ubiegłym tygodniu. Niestety możemy tylko czekać, mając nadzieję, że wakacje nie odroczą wydania decyzji o kolejne miesiące.

Ulica i oba skrzyżowania będą mogły być skończone w 3-4 miesiące od momentu wydanie przez wojewodę decyzji, niezależnie od treści tej decyzji. Jak wcześniej pisałem, przestałem się tym złościć i frustrować, trzeba poczekać i tyle. 

3.       Remont ul. Ogrodowej i budowa ul. Prymulki

Rada Miejska zdecydowała o dołożeniu pieniędzy na to zadanie i umowa z wykonawcą została podpisana. Najpierw musi zostać przygotowana dokumentacja projektowa, uzyskanie stosownych uzgodnień i pozwoleń, dopiero wtedy będzie można zaplanować prace budowlane. Dzisiaj jeszcze za wcześnie aby podać jakikolwiek harmonogram. Na pewno na ulicy Ogrodowej nic się nie będzie działo aż do oddania do ruchu ronda Wilanowska/Geodetów.

Ulica Ogrodowa będzie miała po jednej stronie 3 metrowy chodnik a po drugiej dodatkowe miejsca parkingowe tam, gdzie to możliwe. Już się cieszymy na myśl, jak zmieni i uporządkuje się ta ulica.

4.       Budowa ulicy Spacerowej

Rada Miejska zdecydowała o dołożeniu pieniędzy na to zadanie, umowa z wykonawcą jest podpisana i 10 lipca nastąpi tzw. wprowadzenie wykonawcy na budowę. Teraz przygotowywana jest tymczasowa organizacja ruchu a prace maja się zacząć jeszcze w lipcu. Jeśli ktoś chce sobie udokumentować jedno z najbardziej paskudnych miejsc w Józefosławiu, to trzeba się śpieszyć, gdyż budynek ze środka skrzyżowania już wkrótce zniknie! Jest oczywiste, że budowy ul.  Spacerowej nie da się zakończyć w wakacje, więc trzeba będzie się pogodzić z utrudnieniami przy szkole już po rozpoczęciu roku szkolnego. Jestem jednak przekonany, że końcowy efekt wynagrodzi te czasowe niedogodności.

5.       Komunikacja miejska

Po zamknięciu skrzyżowania Wilanowska/Geodetów autobusy linii 739 będą kursować przez ul. Ogrodową i ul. Cyraneczki. Rozpoczyna się również przebudowa ul. Karczunkowskiej w okolicy nowego wiaduktu, co niestety oznacza skrócenie trasy linii L39, która będzie kursować tylko do skrzyżowania ul. Puławskiej z ul. Karczunkowską. Ponieważ nie ma określonej daty końca tej przebudowy wydział sprawdzi jeszcze, czy L39 mógłby jechać do stacji PKP Iwiczna. Po rozpoczęciu budowy ul. Spacerowej, zarówno 739 jak i L39 będą jeździć ulicą Cyraneczki z ominięciem ul. Kameralnej.

6.       Ul. Cyraneczki – odcinek od ul. Sybiraków do granicy gminy Konstancin – Jeziorna

Projekt techniczny i wniosek o wydanie decyzji ZRID jest gotowy, w przyszłym tygodniu ma być złożony w Starostwie Powiatowym w Piasecznie

7.       Ul. Olchowa

Decyzja ZRID na budowę ul. Olchowej została wydana. Gmina przystąpi teraz do przygotowania dokumentacji przetargowej i następnie ogłosi przetarg. Czekamy.

8.       Ul. Geodetów – odcinek od ul. Tenisowej do ul. Julianowskiej

Starosta Powiatowy w Piasecznie wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji ZRID na budowę ul. Geodetów. A to oznacza, że za kilka tygodni taka decyzja powinna być wydana. Potem przetarg a budowa zapewne w przyszłym roku.

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie

6.07.2018

 

 

11 komentarzy:
 1. Beata
  Beata says:

  Będzie przez jakiś czas ciężko komunikacyjnie, ale potem tylko lepiej, bezpieczniej, ładniej i bardziej estetycznie – szczególnie w okolicy szkoły😊

  Odpowiedz
 2. Krzysztof
  Krzysztof says:

  Witam
  A propos połączenia ul. Energetyczej z ul. Geodetów i dalszej jazdy Wilanowską. Obecnie bardzo często parkują samochody na odcinku za „Piotrem i Pawłem” od strony sklepu Rossmann w wyniku czego ten obecnie często wykorzystywany odcinek staje się jednokierunkowy. Czy na okres budowy ronda Wilanowska -Geodetów nie można postawić tam znaków zakazu zatrzymywania i parkowania?

  Odpowiedz
   • Beata
    Beata says:

    W jaki sposób można pomóc w tej sprawie? Czy gmina, Straż Miejska może zwrócić się z prośbą – wnioskiem do właściciela Piotr&Paweł o odpowiednie oznakowanie?

    Odpowiedz
 3. Anna
  Anna says:

  Dzień dobry,
  jak wygląda projekt ulicy Cyraneczki na odcinku od Sybiraków do Konstancina? Na tym odcinku, wzdłuż kanału rosną ładne wysokie drzewa. Zastanawiam się czy przebieg nowej jezdni będzie wymuszał wycięcie drzew. Józefosław staje się coraz bardziej wybetonowany a sztuczne nasadzenia zazielenią wieś dopiero za kilka lat. Czy możemy wystąpić z prośbą o zachowanie zespołu tych drzew na tym odcinku?

  Odpowiedz
 4. Mario
  Mario says:

  dotyczy ul. Cyraneczki, jak to?!, cytując: „Ulicą można przejść lub przejechać rowerem pamiętając, że jest to teren budowy….” po terenie budowy można od tak sobie przejść się i przejechać?! Panie Radny jakie są przepisy BHP i PIP dotyczące terenu budowy?!

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   Nie bardzo rozumiem, czy proponuje Pan aby złożyć wniosek do burmistrza o ogrodzenie terenu budowy ul. Cyraneczki? Za zabezpieczenie terenu budowy odpowiada wykonawca.

   Odpowiedz
 5. Sąsiadka z Julianowa
  Sąsiadka z Julianowa says:

  Czy ktoś coś wie o przebudowie ulicy Urbanistów? Z powodów prawnych nie przeszło w budżecie partycypacyjnym 2017r, ale gmina podobno zobowiązała się do wykupu działek w ciągu 12 miesięcy, czyli gdzieś do sierpnia br.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.