Na dzisiejszej komisji polityki gospodarczej odbyła się dość burzliwa dyskusja o zmianach w komunikacji miejskiej proponowanych przez ZTM. Przedstawiciel ZTM wyjaśnił, na czym polegają te propozycję i co było podstawą do ich przygotowania. W zasadzie proponowane zmiany nikomu się nie podobały – ze względu na pozbawianie części mieszkańców bezpośredniego połączenia z metrem Wilanowska. Dotyczy to zarówno mieszkańców południowej części gminy jak i mieszkańców wokół ul. Julianowskiej. Pytanie tylko, czy istnieje takie rozwiązanie, które zadowoli wszystkich? Oczywiście istnieje takie: polega na dokładaniu nowych linii i pieniędzy. To wydaje się proste, ale proste nie jest – żeby znaleźć pieniądze na nowe linie to trzeba je z jakiegoś zadania zdjąć. Rzecz w tym, że o ile w południowej części gminy można utrzymać status quo to dla nas (mieszkańców Józefosławia i Julianowa) zmiany są konieczne już teraz.

Jeśli chodzi o linię 739, poprosiliśmy o rozważenie możliwości zlokalizowania przystanku końcowego linii 739 w okolicach pętli przy cmentarzu na ul. Julianowskiej. Być może to również poprawiłoby częstotliwość kursowania tej linii. Połączenie z Piasecznem i PKP Jeziorki realizowane byłoby przez linię L. Poczekamy teraz na kolejną propozycję ZTM i na analizę skutków finansowych, co ma nastąpić za ok. miesiąc.

5 komentarzy:
 1. Monika Szczepanik
  Monika Szczepanik says:

  A co z dziećmi jezdzacymi do szkół liceum przedszkoli żłobków do pracyna pływaln iw soboty nniedziele to wszystko rano „L”-kami? Z jska częstotliwością traz jezdzi jedna P-2 uwaga 3x dziennie super pomysł. Przepraszam z kim był konsultowane? gdzie się pomieści my i jak często będą jeździć ? Czy jej to tylko sypialnia warszawy? Obudowy się a może na piechotę bez chodnika od strumyk do Puławskiej? Przecież już tak było

  Odpowiedz
 2. Monika Szczepanik
  Monika Szczepanik says:

  dzień dobry
  poniżej cytuj stanowisko radnych…

  Jeśli chodzi o linię 739, poprosiliśmy o rozważenie możliwości zlokalizowania przystanku końcowego linii 739 w okolicach pętli przy cmentarzu na ul. Julianowskiej. Być może to również poprawiłoby częstotliwość kursowania tej linii. Połączenie z Piasecznem i PKP Jeziorki realizowane byłoby przez linię 739 vs.L.

  A ktoPaństwa upoważnił do składania takiej prosby w naszym inieniu?
  W czasie wyborów docieraliscie z plakatami wyborczymi do wszystkich a teraz rozmowy we własnym gronie?
  Na czym ma polegać poprawienie dojazdu do Piaseczna, poprzez umiejscownienie pętli w podeanej lokalizacji.
  Dodaje , ze chyba Państwo nnie znacie topografi tego terenu, może spacer na piechote. dawna zajezdni była sporo za cmentarzem na ul. okulickiego a nie na Julianowskie, tam też nie ma chodnika? ruchliwe skrzyżownie? obudzcie sięj
  co do cyt. ” niemozności dogodzenia wszystkim- to po co podjeliście państwo się roki radnych- radny reprezentuje swoja społeczność i o jej sparwy walczy a nie poddaje się i wykęca się trudnościami obiektywnymi . Czy już sie Pnstwu nie chce? po pół roku? A może to polecenie partyjne, nas wybierają tylko ludzie jeżdzacy samochodami.
  Zbieramy podpisy pod dotychczasowoa trasą lini 739, żeby móc dojechać bez przesiadek z wózkiem dziecięcym z wózkiem dla niepełnosprawnych do Piaseczna dp strony Józefosławi i JUlianowa.
  listy podpisaujemy: na ul. Geodetów= delikatesy Zosia, sklep Kociołek, Pogotowie alkoholowe, Fryzjer Daria, na terenie CH Józefosław- sklep makowa panienka, od środy 27.05.2015r w Przychodni na ul. fabrycznej- od godzin popołudniowych, przy okienkach rejestracyjnych. Oprócz tego nasie zwolennicy mogą podchodzić do państwa na przystankach i w autobuasacch. dziękujemy za każdy podpis.

  Odpowiedz
 3. Adam
  Adam says:

  @Monika Szczepanik – na odcinku Geodetów przez Józefosław i Julianów – Julianowską do Okulickiego i do centrum Piaseczna – od PKP Jeziorki – Karczunkowską i Puławską jeździć będzie eLka. Autobusy linii L różnią się tylko tym, że sponsoruje je w całości zainteresowana gmina ( w naszym przypadku: Piaseczno), a nie w 60 proc. warszawski ZTM – jak siedemsetki. Nikt pani ani nikomu NIC NIE ZABIERA – na L-kach obowiązują WSZYSTKIE te same bilety, co w autobusach ZTMu. Z drugiej strony – byłem jako mieszkaniec jednego z osiedli na kilku spotkaniach wspólnot/zarządów osiedli przy Julianowskiej. Po wyjaśnieniach, że 739 będzie jeździł częściej na krótszej trasie (bo tylko na wysokość bramy cmentarza komunalnego na Julianowskiej 32 – obok osiedla Julianka) a przejazd do Piaseczna i do PKP Jeziorki w rozsądnych rozkładach jazdy zapewni eL-ka – praktycznie wszyscy się zgodzili, choć mieli z początku podobne obiekcje jak Pani.

  739 była pomyślana jako linia dla nie-skomunikowanych dotychczas (do 2009) osiedli Józefosławia-Julianowa – Chyliczek zachodnich i pn Piaseczna. To, że przedłużono 739 do centrum Piaseczna, to tylko dlatego, że po likwidacji pętli THOMSON – Gmina Piaseczno przedłużyła tę linię praktycznie bez dodatkowych kosztów. Ale, ponieważ w AD 2015 Warszawa (ZTM) nie ma więcej autobusów – musimy liczyć tylko na tyle sztuk autobusów na linię 739, ile jest teraz. Jeżeli 739 będzie jeździł z pod bramy cmentarza komunalnego, to będzie jeździć trochę częściej (ZYSK dla wszystkich). A powstanie nowej linii typu L w ramach biletu ZTM to dojazd zarówno do centrum Piaseczna (jak obecnie), ale i do PKP-Jeziorki (kolejny ZYSK). I jeszcze trzeci ZYSK: skończą się „wycieczki” z Puławskiej do Piaseczna przez Julianowską, bo 739 podjechał wcześniej, niż 709.

  Co najmniej trzy ZYSKI – strat ZERO!

  Wspólnoty osiedli na południu Julianowskiej na swoich spotkaniach poparły propozycję z pętlą 739 przy bramie cmentarza obok Julianki, oraz uruchomienie linii typu L jeżdżącej codziennie od 4,30 do północy na trasie Piaseczno Centrum – Okulickiego- Julianowska – (zawrotka pod Zespołem Szkół w obie strony) – Cyraneczki – Osiedlowa-Geodetów – Puławska – Karczunkowska – PKP Jeziorki przy skasowaniu linii P-2 (P-2 poza wspólnym biletem) .

  Proszę więc nie mieszać ludziom w głowach, że ktoś coś straci, i nie obrażać stwierdzeniami, że nie zna topografii. Ta zmiana jest wynikiem spotkań na naszych osiedlach – a państwa akcja jest niestety KIJEM W SZPRYCHY. Zamiast zbierać podpisy za nic-nie-zmienianiem, poprzyjcie ww. propozycje.
  Możemy bowiem zyskać połączenie do PKP Jeziorki NIC NIE TRACĄC (połączenie do W-wy 739, połączenie do Piaseczna i do PKP Jeziorki eLką).

  Odpowiedz
 4. Krzysztof
  Krzysztof says:

  Pani Moniko,zanim zacznie pani wylewać ba cudze głowy „pomyje”, sugeruję, aby zapoznać się z faktami, bo z 2 pani postów wychodzi absolutna niewiedza. Po pierwsze autobusy typu L są na tych samych biletach, co Piotra oto. Po 2, liniach L jeżdżąca do Piaseczna tak jak 739 od Geodetów przez Józefosław i Julianów nie spozniała by się, bo nie stała by w korkach, jak 739. Po trzecie 739 na proponowanej trasie (krótszej) jeździł by częściej. Po czwarte na L teez jeżdżą niskopoogowe autobusy ( wystarczy o tym powiedzieć w gminie).Po piste, zyskujemy dzieki L polaczenie z PKP Jeziorki o co walczylismy of lat. Po szóste, nie będzie opcji opisywanych na postach na innym forum, że ktoś jechał z Puławskiej do Piaseczna przezJulianowska, a „nasi” ludzie niemogli wsiąść z braku miejsc.Po aiodme, biorąc pod uwagę powyższe, robi pani złą robotę, bo połączenie z Piasecznem (centrum) musi pozostać i pozostanie jako L, bus 739 może jeździć częściej do Warszawy, bo ludzie nie mogą się zabrać z Puławskiej do domu, a L będzie jezdzić dodatkowo do PKP. To na prawdę super rozwiązanie służące rozwojowi naszej okolicy i nie krzywdzące nikogo.
  Popieram niskopodlogowce na linii L.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.