Zanim przeczytacie Państwo artykuł o budżecie, do którego się przygotowuję zachęcam do poniższej lektury. Cieszę się, że porozumienia z deweloperami są możliwe i że dzieje się to właśnie u nas!

Gmina Piaseczno podpisała porozumienie z deweloperem, który buduje domy w Józefosławiu i dodatkowo zainwestuje 2 mln zł w budowę drogi 10 KDL, jako ważnego połączenia ulicy Cyraneczki z ulicą Działkową.

Władze gminy podjęły negocjacje z inwestorem prywatnym, w sprawie współfinansowania budowy dróg publicznych w Józefosławiu w obszarze inwestycji, które deweloper realizuje. Taką możliwość daje art. 16 ustawy o drogach publicznych. Deweloper zdecydował się na zainwestowanie środków w budowę drogi, która w dużej mierze będzie służyła do obsługi komunikacyjnej osiedli, które realizuje. Mając na uwadze jak ważne jest połączenie ulicy Cyraneczki z ulicą Działkową, Rada Miejska przeznaczyła na ten cel środki w budżecie gminy, co łącznie z udziałem inwestora pozwala na uruchomienie przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy tej drogi.

Inwestor prywatny zobowiązał się również do utwardzenia drogi 16 KDD – ul. Rekreacyjna,  o szerokości 6m na odcinku od drogi 10 KDL do ul. Spacerowej.

Budowa drogi 10 KDL będzie realizowana jednocześnie z budową ul. Cyraneczki od ul. Sybiraków do drogi 10 KDL i ul. Kombatantów. Dzięki temu powstanie nowe połączenie z ul. Działkową, co przełoży się na zmniejszenie natężenia ruchu na fragmencie ul. Działkowej. W kolejnym etapie Gmina planuje przedłużenie ulicy Cyraneczki do ulicy Zimowej, gdzie ma powstać nowa szkoła.

Gmina Piaseczno w tym tygodniu przekazała również na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna opracowaną koncepcję przebudowy ulicy Działkowej, licząc na dalsze rozmowy i decyzje w tej sprawie.

To kolejne porozumienie z deweloperem, który zobowiązuje się do współfinansowania budowy drogi publicznej w otoczeniu inwestycji mieszkaniowej. W ubiegłym roku w taki sposób została sfinansowana budowa ul. Olchowej w Józefosławiu. Dzięki takim porozumieniom nowi mieszkańcy naszej gminy, mogą mieć zapewniony dojazd do swoich domów i mieszkań w standardzie, którego oczekują.

10 komentarzy:
 1. Barbara
  Barbara says:

  Na czy będzie polegać to „utwardzenie” drogi 16KDD? Dotychczasowe tzw. „utwardzanie” kończy się fiaskiem. Patrz np. ul. Feniksa.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Szanowna Pani, do tej pory drogi były utwardzane tłuczniem, którego nie jestem entuzjastką. Prawie 6 lat mieszkałam bezpośrednio przy drodze z tłuczniem i nie wspominam tego dobrze. Do tej pory był to jednak jedyny sposób, żeby droga nie była grząską glebą i to się nie zmieni. Jeśli chcemy mieć drogę utwardzoną, którą można będzie przejeżdżać to do momentu budowy będzie wytłuczniowana. Tłuczeń ma zapewnić deweloper partycypujący w inwestycji drogi 10 KDL, ma też obowiązek utrzymywania ul. Rekreacyjnej w należytym stanie. Na ulicy z tłuczniem, trzeba dostosować prędkość do panujących warunków, czyli trzeba jechać wolno.

   Odpowiedz
 2. Janina Gabryś
  Janina Gabryś says:

  Czy w związku z planowaną inwestycją połączenia ul.Cyraneczki z
  ul. Działkową prowadzone są rozmowy i uzgodnienia z gminą Ursynów. Cały ruch zostanie skierowany na ul.Prawdziwka niestety jest to droga należąca do gminy Ursynów, a gmina Piaseczno prowadzi tylko negocjacje z gminą Konstancin Jeziorna. Jako mieszkanka ul Prawdziwka już w tej chwili nie mogę wjechać ani wyjechać ze swojej posesji, takie jest natężenie ruchu. Gdyby powstała to nowa inwestycja to będziemy więźniami własnych nieruchomości.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Dzień dobry, ale w jakim celu Gmina miałaby prowadzić rozmowy z gminą Ursynów i to w sprawie ul. Prawdziwka?

   Odpowiedz
 3. Janina Gabryś
  Janina Gabryś says:

  Dzień dobry
  W związku z planowaną inwestycją połączenia ul.Cyraneczki z ul Działkową proszę o wyjaśnienie gdzie zostanie skierowany ruch, bo chyba nie na ul.Prawdziwka, która należy do gminy Warszawa Ursynów, a o uzgodnieniach z gminą Ursynów nic nie znalazłam.
  Jako mieszkanka ul. Prawdziwka chciała bym aby sąsiednie gminy nie decydowały o wpuszczeniu tak dużego ruchu ze swoich źle zaplanowanych inwestycji mieszkaniowych. Przed przystąpieniem do zabudowy tak rozległego terenu, decydenci powinni najpierw pomyśleć jak mieszkańcy dojadą do głównych dróg, a nie na siłę wciskać ruch na drogi zupełnie do tego nie przystosowane.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Przepraszam… czy to jest prywatna ulica? Czy zgodnie z pani rozumowaniem mieszkańcy Józefosławia czy innych gmin np. Konstancina -Jeziorny nie mogą się poruszać ulicami Warszawy? Trochę zabawnie to zabrzmiało…

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.