Warto wiedzieć, że 5 listopada 2019 roku upłynęło równo 590 lat, od kiedy książę Janusz I nadał Piasecznu prawa miejskie. W ostatnim roku z tej okazji odbyło się w mieście wiele imprez kulturalnych oraz sportowych. 

Miałam ogromną przyjemność wziąć udział i świętować wspólnie z mieszkańcami Urodziny Miasta Piaseczno, które odbyły się w Centrum Edukacyjno – Multimedialnym. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Piasecznie wraz z Gminą Piaseczno przygotowała konkurs na mural, który ozdobił jedną ze ścian Centrum Edukacyjno – Multimedialnego i który to uroczyście odsłoniliśmy.

Burmistrz MiG Piaseczno Daniel Putkiewicz, Katarzyna Krzyszkowska-Sut, radna, przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji, Dyrektor Biblioteki Łukasz Załęski, Kierownik Oddziału dla Dorosłych – Renata Zagożdżon

Komisja konkursowa w składzie: kierownik Oddziału dla Dorosłych – Renata Zagożdżon – przewodniczący, Urszula Bąkowska – przedstawiciel Organizatora – sekretarz, Joanna Szewczyk – instruktor pracowni plastycznej Ośrodka Kultury Góra Kalwaria, Katarzyna Krzyszkowska-Sut – Radna Gminy Piaseczno – Przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji, Anna Grzejszczyk – Biuro Promocji i Kultury Gminy Piaseczno, nagrodziła I miejscem, w głosowaniu jawnym większością głosów – projekt zgłoszony przez Marcina Czaję, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Gorąco polecam wycieczkę do biblioteki w CEM-ie oraz obejrzenie muralu na żywo, tym bardziej, że jest to jedna z nowocześniejszych placówek na Mazowszu, doskonale wyposażona! Mamy być z czego dumni!

Z tej okazji również Biuro Promocji i Kultury przygotowało multimedialny Turniej wiedzy o Piasecznie, w którym udział wzięły najpierw drużyny szkolne – reprezentujące wszystkie 11 szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Ogromne gratulacje należą się dzieciakom ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Józefosławiu za zdobycie w turnieju I miejsca! Po krótkiej przerwie swoją wiedzę sprawdziły aż 23 trzyosobowe drużyny reprezentujące różne środowiska, instytucje, grupy koleżeńskie w tym m.in. Burmistrzowie oraz Radni gminni i powiatowi. Zwycięska drużyna to reprezentacja OSP Piaseczno – której należą się ogromne gratulacje.

Nie zabrakło również tortu, który był imponujący. Cztery piętra o różnych smakach ozdobione były różnymi postaciami, obiektami i datami związanymi z historią Piaseczna. Były na nim nawet figurki przedstawiającej tak charakterystyczny dla Piaseczna trolejbus czy kineskop.

 

Katarzyna Krzyszkowska-Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie

fot. Marcin Borkowski BPiI GP

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.