logo

Szanowni Państwo,

Z uwagi na rozpoczynającą się inwestycję i budowę ul. Jutrzenki w Józefosławiu w imieniu mieszkańców chciałam zapytać o zastępcze nasadzenia zieleni (kompensację) w miejsce wyciętych drzew.
Drzew było ok 200 sztuk. Były to graby sadzone w formie żywopłotu jednak nie strzyżone, wyrosły do kilku metrów. Wiedząc o zbliżającej się inwestycji drogowej zabiegałam o ich przesadzenie.
Z uzyskanych informacji w wydziale UTP z uwagi na znaczne koszty i ryzyko potencjalnego nie przyjęcia się tych drzew po przesadzeniu, pomysł ten nie został wzięty pod uwagę.
Chcę nadmienić, że drzewa te stanowiły dużą ścianę zieleni w tym miejscu Józefosławia. Ta część naszej wsi jest stale zabudowywana, a deweloperzy nie dbają o zieleń i nasadzenia drzew na swoich osiedlach.
W planie mpzp u zbiegu ulic Jutrzenki i XXI wieku przewidziany jest teren zielony. Mieszkańcy tej części Józefosławia oczekują konkretnych działań gminy w temacie realizacji parku i jak najszybszej kompensacji zieleni.
Katarzyna Krzyszkowska Sut
Radna Rady miejskiej w Piasecznie.
Wniosek został skierowany do wydziału Referatu Polityki Mobilności i Transportu, Ochrony Środowiska oraz do koordynatora wydziału m.in UTP.
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.