Nareszcie! Uruchamiamy aplikację na smartfona, którą można zgłosić gminie COŚ. To coś nazywamy incydentem: może to być dziura w jezdni, śmieci na ulicy, zepsuta sygnalizacja, uszkodzony znak itp. Przy pomocy aplikacji robimy zdjęcie, dodajemy komentarz, wybieramy kategorię incydentu wysyłamy do administratora, który w zależności od kategorii incydentu przekazuje zgłoszenie właściwym służbom. Każdy incydent ma współrzędne, więc można go zlokalizować na mapie. Więcej szczegółów o aplikacji można znaleźć na stronie www.odkorkujpiaseczno.pl  – używamy jej również do zbierania informacji o newralgicznych miejscach na naszych lokalnych drogach.

Reagujmy nie tylko na dziury w jezdniach – zgłaszajmy śmieci, nielegalne parkowanie, nielegalne reklamy na słupach, zepsutą latarnię, absurdy w oznakowaniu i cokolwiek, na co Waszym zdaniem należy zwrócić uwagę. Wystarczy wyciągnąć telefon, zrobić fotkę, wybrać kategorię i kliknąć „wyślij”.

Będziemy analizować zgłoszenia i reakcję odpowiednych służb. Liczymy, że to kolejny krok by wokół nas działo się lepiej.

 

4 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.