Szanowni Państwo złożyłam już wniosek do budżetu na rok 2020.

Wniosek do budżetu drogi:

 1. Koncepcja, projekt i budowa odcinka ul. Wilanowskiej od ronda Geodetów do ronda przy ul. Cyraneczki oraz wprowadzenie do WPF przebudowy tej ulicy na lata 2020-2021
 2. Budowa ul. Jutrzenki od ul. Wenus do ul. Geodetów oraz wprowadzenie do WPF budowy ulicy Jutrzenki na rok 2020
 3. Koncepcja, projekt i budowa ul. Słoneczny Sad
 4. Wykonanie remontu ul. Mirabelki i podłączenie tej ulicy do kanalizacji deszczowej w ul. Ogrodowej
 5. Budowa ul. Krótkiej
 6. Zaprojektowanie, uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i budowę parkingu przy ul. Kameralnej
 7. Projekt i budowa ul. Lidii Wysockiej
 8. Projektowanie i uzyskanie decyzji ZRID dla układu drogowego: Cyraneczki-Zimowa-Urbanistów bis-Julianowska, wraz z projektem kładki pieszo-rowerowej łączącej ul. Lidii Wysockiej z ulicami po wschodniej stronie torów trasy siekierkowskiej
 9. Budowa ul. Cyraneczki od ul. Sybiraków do granicy gminy
 10. Budowa ul. Geodetów etap III – odcinek od ul. Puławskiej do ronda.
 11. Koncepcja i projekt ul. Feniksa

Wnioski o kontynuację organizacji gminnych imprez kulturalno-sportowych terenie Józefosławia i Julianowa:

 • Dyskusyjny Klub Filmowy
 • VII Bieg uliczny i piknik Józefosławia i Julianowa
 • Muzyczny Hyde Park Ogrodowa na zakończenie lata 2020 r.
 • Letnie rozgrywki sportowe – na boiskach sportowych w parku przy Ogrodowej (wspólnie ze Stowarzyszeniem PNJ)
 • Quest historyczny (wspólnie ze Stowarzyszeniem PNJ)

Ponadto wnoszę o:

 • Zabezpieczenie środków na rewitalizację terenu przy Klubie Kultury w Józefosławiu zgodnie z kosztorysem inwestorskim do tego projektu
 • Zabezpieczenie środków pod skate park (koncepcja + budowa – wniosek złożony wraz z podpisami mieszkańców) na działkach w pobliżu nowej przestrzeni zielonej przy ul. Wenus, plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza taki plac o pow. do 1100 m2.
 • Zabezpieczenie środków na plac rekreacyjno-sportowy w Julianowie przy ul. Cyraneczki
 • o sfinansowanie badań w szkole w Józefosławiu przy ul. Kameralnej (jako najliczniejszej w liczbę uczniów w gminie Piaseczno) w zakresie poziomu hałasu i zabezpieczenie ewentualnych środków do poprawy sytuacji
 • Posadowienie dwóch poidełek w przestrzeni publicznej: w parku przy ul. Ogrodowej, oraz przy Klubie Kultury przy ul. Julianowskiej
 • bieżące wykupy gruntów pod drogi gminne zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego
 • wykup gruntów po tereny publiczne zgodnie z koncepcją zagospodarowania rowu Jeziorki
 • wykupy gruntów pod tereny oznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Józefosławia jako zieleń publiczna i udostępnienie ich mieszkańcom (m.in. działka przy ul. Cyraneczki obok parku kieszonkowego, teren za przedszkolem Słoneczko)
 • wykup terenów pod plac miejski w okolicy skrzyżowania ul. Cyraneczki z ul. Julianowską – otoczenie Klubu Kultury.
 • O przeniesienie drewnianego domku stojącego na działce gminnej przy ul. Cyraneczki do parku przy ul. Ogrodowej celem wynajęcia go pod usługi gastronomiczne.
 • Przeznaczenie z budżetu wydziału UTP 100 tyś na uzupełnienie zielenią oraz uzupełnienie małą architekturą Józefosławia w ramach wyrównania funduszu sołeckiego
 • Uzupełnienie oświetlenia na terenie Józefosławia
 • Montaż brakujących wiat przystankowych

Wnoszę również o wpisanie do budżetu na rok 2020, a także zabezpieczenie środków finansowych w Wieloletniej Prognozie Finansowej na:

 • Zaprojektowanie i wykonanie mini parku wodnego za stawem w okolicy Parku im. Książąt Mazowieckich
 • Projektowanie i budowę ul. Elektronicznej i Przemysłowej w Piasecznie
 • Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów szkół podstawowych i średnich w kierunku Warszawy

Z poważaniem,

Katarzyna Krzyszkowska-Sut

28 komentarzy:
   • Sąsiadka z ul. Kwitnącej Gruszy
    Sąsiadka z ul. Kwitnącej Gruszy says:

    Gdzie można znaleźć więcej szczegółów na temat ul. Urbanistów? Mam nadzieję, że budowa Urbanistów-bis nie spowoduje wstrzymania remontu ul. Urbanistów, która przypomina natężeniem ruchu ul. Krótką. Dodatkowo regularnie „stoi” w wodzie a nowe osiedla wyrastają w sąsiedztwie jak grzyby po deszczu….

    Odpowiedz
     • Karol
      Karol says:

      Widzę w projekcie budżetu na 2020,ze przesunięte po raz kolejny na rok następny. To jest jakiś żart, ulica jest co rok przekladana :[ ileż można czekać, proszę walczyć o realizację budowy tej ulicy… Nie może tak być ze ciągle coś wypada ważniejszego, bo coś tam:(

 1. Lu
  Lu says:

  Od siebie dodam, z prośbą do Pani Katarzyny o zgłoszenie sprawy do Urzędu Miasta i Gminy, podtrzymanie wydarzenia Bajkowe Piaseczno w 2020 roku.

  Spektale teatru Baza są niesamowite. Dzieciaki mają ogromną radość.

  Odpowiedz
 2. Tomek
  Tomek says:

  Dużo tych wniosków… Czy aby to dobra taktyka, wiadomo ze wszystkiego nie uda się „wcisnąć” do budżetu? Czy nie lepiej skoncentrować się na kilku rzeczach? Z mojego punktu widzenia najważniejsza wydaje się realizacja ulicy Krótkiej. W bliskiej okolicy wszystkie drogi są już „europejskie”, za wyjątkiem właśnie tej ulicy, która straszy. Zwłaszcza, że to tylko niecałe 300m, to i koszt całkowity będzie relatywnie niski …

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Panie Tomaszu, o tym będziemy rozmawiać wśród Radnych, co jest ważne a co ważniejsze. Wniosków, a propos dróg spływa od Radnych mnóstwo. Z pewnością wszystkiego nie uda się zrealizować w 2020.

   Odpowiedz
 3. Mario
  Mario says:

  Dzień dobry. O których terenach zielonych mowa jeśli chodzi o lokaliację skate parku? Czy można zobrazować to miejsce na mapce?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Dzień dobry, to na razie przymiarki. Jedna lokalizacja to obok skweru rekreacyjno-sportowego w Julianowie, druga przy kanale Jeziorki na odcinku od ul. Julianowskiej do ul. Wilanowskiej

   Odpowiedz
 4. Mateusz
  Mateusz says:

  Witam,
  A projekt, odwodnienie, oświetlenie, chodnik w ulicy ogrodowej od
  Olchowej do Działkowej wraz z skrzyżowaniem z działkową?

  Chodniki są pozapadane przez parkujące samochody, woda stoi po każdym deszczu, jest Ciemno , elektryka jest na słupach co uważam należy ukryć w ziemi. Ja rozumiem że to blisko burmistrza domu, ale okoliczni mieszkańcy czekają na dokończenie tej ulicy.

  Odpowiedz
 5. Tomasz
  Tomasz says:

  Pani Katarzyno, 2 pytania:
  1. co z remontem ulicy działkowej i kanalizacją na tej ulicy – od ulicy spacerowej w kierunku Konstancina?
  2. I co z ulica 4KDD (połączenie od ulicy Spacerowej wzdłóż osiedla Le Village, do 5KDD)
  jakie są plany dotyczące tych 2 projektów?

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Panie Tomaszu,
   Nie mam najnowszych informacji a propos ul. Działkowej. W tym wypadku piłeczka leży po stronie Gminy Konstancin Jeziorna. Z pewnością rozmowy będą przez Gminę Piaseczno wznawiane. Ulica 4KDD jest ulicą gotową do budowania, ale wszystko zależy od budżetu i decyzji Radnych.

   Odpowiedz
   • Tomasz
    Tomasz says:

    Dziękuję za odpowiedź. Liczymy w takim razie bardzo na 4KDD zwłaszcza w świetle tego, że poprawa ulicy Działkowej wydaje się być odległa w czasie, albo do momentu gdy zdarzy się tam naprawdę poważny wypadek.

    Odpowiedz
 6. Katarzyna
  Katarzyna says:

  Pani Katarzyno, a co z planami wykupu terenu pod budowę prawdziwego boiska piłkarskiego, pan Robert Widz nazwał ten temat jako „wyzwanie kadencji”, mój syn w ramach klubu MUKS Julianów trenuje piłkę od 5 lat, teraz ma 11 lat i pewnie podobnie jak straszy syn nie doczeka prawdziwego boiska. Dzieciaków jest mnóstwo, a nowe przepisy PZPN-u o certyfikacji boisk i trenerów wyglądają chyba ciekawie, więc warto się starać.
  Jesteśmy chyba jedyną i to dużą społecznością z okolic, która nie ma do dyspozycji takiej przestrzeni. Nawet w Bobrobcu powstało duże boisko z tyrolką dla dzieci, siłownią i wiatą.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Pani Katarzyno,
   Po uchwaleniu planu mpzp wykupy różnych działek postępują. Są jednak pewne ograniczenia budżetowe gminy. W niektórych przypadkach trwają negocjacje z obecnymi właścicielami. Małymi krokami pozyskujemy tereny pod skwery i zieleń, skate park i mam nadzieję przyszłe place zabaw. Na to wszystko potrzebne są fundusze i głosy Radnych w liczbie 23 – ZA. Na terenie Julianowa – na placu rekreacyjno-sportowym już została posadowiona siłownia, już została posadowiona Tyrolka – na resztę czekamy aż zostanie uchwalony plan mpzp i będzie można stawiać kolejne urządzenia dla dzieci. Jest tam również przewidziane boisko. Z pewnością nie będzie to pełnowymiarowy „Orlik”, ale grać w piłkę będzie można.

   Odpowiedz
 7. MarekF
  MarekF says:

  Dzień dobry,
  Punkt 2. jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Chyba chodzi o „kawałek” Jutrzenki pomiędzy XXI Wieku a Geodetów?
  Pomiędzy ul. Wenus a XXI Wieku jest zamknięte osiedle…

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Dzień dobry, ulica na terenie osiedla XXI wieku 21 jest ulicą gminną. Jest kilka takich ulic w Józefosławiu. Ta ulica ma szansę być w przyszłości przejezdna. W tym roku (z informacji gminnych) ma nastąpić rozgrodzenie terenu i ma powstać ciąg pieszo-rowerowy. Chodzi dokładnie o ten fragment od ul. Wenus do ul. XXI wieku.

   Odpowiedz
 8. Magda
  Magda says:

  Pani Katarzyno, mieszkań przy ul Feniksa. Czy jest możliwość zobaczenia projektu drogi? Od kilku trwają prace przy drewnianym domku przy Cyraneczki. Zdemontowany został płot, przycinane sacdrzewa. Czy można uzyskać informacje jakie są plany co do tego terenu?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.