Wystarczy ZAP-3

Udział w podatku od osób fizycznych i osób prawnych to główny dochód gminy. Prawie 38% z podatku płaconego przez mieszkańców do urzędu skarbowego wraca do gminy i w prosty sposób przekłada się na realizację potrzebnych usług i inwestycji.

Dzisiaj przepisy nie wymagają meldunku, aby płacić podatki w miejscu zamieszkania. Wypełniając PIT, wystarczy wskazać jako miejsce zamieszkania gminę Piaseczno oraz dołączyć wypełniony formularz aktualizacyjny ZAP-3. W ten sposób wspieramy okolicę, w której mieszkamy, a więc wpływamy na otaczającą nas rzeczywistość.

Ogromnie zachęcam Państwa do składania deklaracji w Piasecznie oraz zachęcam do wyrobienia sobie karty mieszkańca. Żeby korzystać z programu Warszawa+ czy darmowych linii L, zniżek na basen czy niektórych ofert komercyjnych, należy rozliczać podatek w gminie Piaseczno.

Zachęcam do wejścia na stronę nacoidamojepieniadze.pl/piaseczno

Katarzyna Krzyszkowska-Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie

4 komentarzy:
 1. Piotr
  Piotr says:

  A po co? Przecież już widać, że kolejna kadencja minie pod znakiem dobrych intencji, obietnic, tzw. „pilnowania inwestycji” itp.

  Nie wiem, czy to kwestia niekompetencji, czy też rzeczywiście się „nie da”, ale Józefosław i ogólnie cała gmina Piaseczno to obraz nędzy i rozpaczy z jakością infrastruktury na poziomie zapadłych wioch na Ukrainie, czy w Mołdawii. Brak chodników, fatalna jakość nawierzchni (nawet na stosunkowo niedawno remontowanych drogach), brak odpowiedniej przepustowości dróg dojazdowych, brak porządnego odwodnienia, kolejne osiedla budowane jedno po drugim w polu, bez wcześniejszego zapewnienia jakiejkolwiek infrastruktury itd. Zdaję sobie sprawę, że to konsekwencja wielu lat zaniedbań, ale biorąc pod uwagę strumień środków UE płynących do Polski w ostatnich latach oraz widząc jak zmieniają się pod tym kątem nawet najbardziej zapyziałe gminy na Mazurach, czy Podlasiu, gmina Piaseczno wypada fatalnie. Poza tym, ktoś zgody na budowę tych wszystkich osiedli jednak wydaje. A pieniędzy na rozbudowę NIEZBĘDNEJ infrastruktury, potrzebnej na wczoraj, jak nie było, tak nie ma. Przecież ulice takie jak Geodetów, Działkowa, czy Cyraneczki/Kuropatwy powinny być zbudowane/wyremontowane już dawno temu.

  Wasza formacja polityczna rządzi w Piasecznie już prawie 10 lat, tak więc nie widzę też za bardzo możliwości zrzucania winy na poprzedników. Wszystkie powyżej wymienione inwestycje powinny były w tym czasie powstać! Dlaczego nie powstały, tego pewnie nie wie nikt i nie ma też odpowiedzialnych za taki stan rzeczy. Inne gminy podwarszawskie, które znam (Pruszków, Konstancin, nawet Łomianki) zmieniły się w tym czasie nie do poznania. Szkoda, że na poziomie lokalnym, ludzie nadal głosują na partie, a nie program i ludzi…

  Odpowiedz
  • Ala
   Ala says:

   Panie Piotrze jest pan wyjątkowo sfrustrowany. Nie wiem jak można być tak ślepym, żeby nie dostrzegać pozytywnych zmian w naszej miejscowości? Zastanawiam się czemu pan nie jedzie na tę Ukrainę czy do wspaniałej, a może jednak zapyziałej wsi na Mazurach? Przecież nikt pana na siłę tu nie trzyma. Szkoda życia na zrzędzenie. Miłego dnia życzę.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.