Biuro Promocji i Kultury Gminy Piaseczno przygotowało specjalną ulotkę, którą Straż Miejska będzie zatykać za wycieraczki źle zaparkowanych samochodów. Straż Miejska do akcji zachęca też wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby oznaczać niepoprawnie zaparkowane pojazdy. Można ulotkę pobrać ze strony Gminy i wydrukować ją na drukarce w domu (pobierz plik) lub można odebrać w Biurze Promocji i Kultury przy ul. Sierakowskiego 11 w Piasecznie.

Bardzo często kierowcy (w Józefosławiu również) parkują samochody na chodnikach, blokując ścieżki rowerowe, przejścia, zatoczki autobusowe i wysepki na drogach, gdzie wymalowane poziome paski oznaczają zakaz ruchu i zatrzymywania się. Pamiętajmy, że jeśli na chodniku nie ma zakazu parkowania, to należy pozostawić co najmniej 1,5 metra szerokości dla pieszych.

Ciekawa jestem czy ta społeczna akcja spotka się z zainteresowaniem mieszkańców, jeśli tak to ulotki zostaną dodrukowane.

Swoją drogą chciałabym zwrócić uwagę rodzicom odwożącym swoje pociechy do szkoły przy ul. Kameralnej 11 od wejścia C. Otóż wszyscy rodzice otrzymali od Dyrekcji szkoły instrukcje jak poruszać się wokół niej, gdzie można wjeżdżać a gdzie wyjeżdżać, niestety nie wszyscy jednak się z tym zapoznali. Nieustająco rodzice i nauczyciele również, wjeżdżają pod prąd i pod zakaz. Szanowni Państwo w jedną bramę się wjeżdża, a drugą wyjeżdża. W zeszłym roku przed postawieniem szlabanów działało to bez problemu, nie wiem dlaczego w tej chwili jest to tak skomplikowane.

 

Katarzyna Krzyszkowska-Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie

7 komentarzy:
 1. Lu
  Lu says:

  Czekam na zachowanie kierowców na ul. Ogrodowej i Prymulki podczas niedzielnych mszy.
  Ulice są wyremontowane, zatoczki będą zrobione.
  Czy nadal będzie parkowanie na ulicy i blokada jak w poprzednich latach?
  Jeżeli tak, to oczekuje stanowczych działań od Straży Miejskiej i Policji.

  Odpowiedz
 2. Ewka
  Ewka says:

  Zamiast drukować ulotki lepiej byłoby zaplanować miejsca parkingowe (zwłaszcza w ramach nowej infrastruktury), które umożliwią ruch i postój wokół szkół, sklepów, osiedli i placów zabaw. Wszyscy wiemy, ze powinno się parkować na parkingach tylko, że ich nie ma. A przypominanie o tym w formie ulotek mija się z celem, ale rozumiem, że jest tańsze.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Szanowna Pani, przy szkole publicznej jest parking z miejscami do parkowania, pod sklepami również są, na osiedlach są, przy parku gdzie jest plac zabaw są. Przy ulicach, które pozwalają się bezpiecznie poruszać i wyjeżdżać z naszej miejscowości nie ma, ponieważ przylegające tereny są prywatne i ich właściciele nie chcą tam budować parkingów dla innych mieszkańców.

   Odpowiedz
 3. Zainteresowany
  Zainteresowany says:

  Witam abstrahując od tego ze niedługo nigdzie nie zaparkujemy w Józku 🙁 to co się stało z latarniami bo większość nie swieci na Geodetów (i wokół ronda) w stronę Julianowskiej a także na Wilanowskiej od Cyraneczki do Działkowej ?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 4. Krzysztof
  Krzysztof says:

  Dzisiaj 1.12. zablokowany cały pas na Ogrodowej pomimo zakazu parkowania i wybudowanego parkingu na ul. Prymulki.
  Również parkujący na chodniku przy kościele nie pozostawiają przestrzeni dla pieszych o szerokości min. 1,5 metra oraz utrudniają ruch. Oczekujemy zdecydowanych działań od Straży Miejskiej i Policji.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.