6.06 br. ZTM rozstrzygnął przetarg na usługi przewozu w ramach komunikacji miejskiej łączącego obszar gminy Piaseczno z Warszawą. Będziemy mieć nowego przewoźnika – firmę Stalko Przybysz i Wspólnicy z Zielonki. To dobra wiadomość, bo oznacza że nowa linia L39 dla Józefosławia stanie się faktem. Zła wiadomość to ta, że zamiast 13 czerwca ruszy 1 lipca, a miał być maj br. Lepiej 1 lipca niż 1 września.. W każdym bądź razie nasi mieszkańcy z niecierpliwością oczekują nie tylko na nową linię ale również na poprawę jakości transportu publicznego w naszej miejscowości.

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie

8.06.2016 r.

 

 

9 komentarzy:
 1. Krzysztof
  Krzysztof says:

  A to oznacza, że od 1 lipca 2016 autobus 739 będzie kończył trasą na pętli Julianowska 26, za bramą cmentarza komunalnego. Krótsza trasa miała oznaczać częstsze kursowanie. Pytanie – jak to będzie wyglądało w praktyce, albowiem w okresie wakacyjnym 739 i tak kursował wg. wakacyjnego rozkładu, czyli rzadziej.
  PS – teraz wypadałoby jak najszybciej rozwiązać problem skrzyżowania Julianowska/Okulickiego.

  Odpowiedz
  • admin
   admin says:

   więcej informacji na temat tego skrzyżowania można znaleźć na stronie odkorkujpiaseczno.pl – to skrzyżowanie z drogą wojewódzką i odpowiada za nie Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

   Odpowiedz
 2. Krzysztof
  Krzysztof says:

  Panie Robercie,
  nie takiej odpowiedzi oczekiwałem (dodam, że zarówno ja, jak i kilkaset osób mieszkających w okolicach tego makabrycznego skrzyżowania, ze o tysiącach przejeżdżających codziennie tędy nie wspomnę). Od 12 lat słyszymy to samo, że za wszystko odpowiada Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich = bankrut, który, bądźmy realni, przez najbliższe kilka- kilkanaście lat niczego nie zrobi. Klucz jest w naszej gminie, która nas reprezentuje i mogłaby np. ustawić prowizoryczne światła drogowe, „wymuszające” wpuszczenie ruchu z Julianowskiej (z obu stron). Jak wygląda nawierzchnia na DW 721 od granic Lesznowoli na zachód: nowiuśki asfalt. Dlaczego? Bo tamtejsza gmina sypnęła groszem. Czekanie na MZDW to w obecnej sytuacji jak czekanie na Godota (który jak wiadomo nie przyszedł). A tu nie ma na co czekać: 10 czerwca korek do tego skrzyżowania od strony Geodetów sięgał… torów kolejki siekierkowskiej.

  Odpowiedz
  • admin
   admin says:

   Od jakiegoś czasu przekonuje burmistrza i radnych, że są skrzyżowania, z którymi musimy coś zrobić, niezależnie od tego, kto nimi zarządza. Oczywiście najlepiej by było, gdyby odpowiedzialna za daną drogę jednostka wykonywała swoje zadania. To skrzyżowanie jest już zaprojektowane, decyzja ZRID wydana. Zawnioskowałem do burmistrza o analizę możliwości realizacji tego skrzyżowania z udziałem gminy. Jak tylko będę miał jakieś wiadomości to się będę nimi dzielił.

   Odpowiedz
  • admin
   admin says:

   w piątek jest spotkanie w urzędzie miasta, wywołane właśnie po to, by coś drgnęło. Aby w budżecie gminy znalazły się środki na realizację zadań, które nie należą do zadań własnych gminy musi być zgoda radnych. Zauważam dużą zmianę postawy radnych w stosunku do poprzednich miesięcy, więc jestem większym optymistą niż pół roku temu. A trzeba pamiętać, że mln złotych na skrzyżowanie za które odpowiada MZDW to 1 mln zł mniej np. na ulicę w Zalesiu, Głoskowie czy Józefosławiu. Stąd takie dylematy. Ale jest lepiej z tą świadomością. Wniosek Komisji Polityki Giospodarczej zakłada wdrożenie rozwiązań tymczasowych, w przypadku gdy jednak MZDW nie zrobi dw 721.
   R. Widz

   Odpowiedz
 3. Krzysztof
  Krzysztof says:

  Panie Robercie, odnośnie postu z 13 czerwca – 8,20 AM –
  jako mieszkańcy osiedli przy Julianowskiej na granicy Piaseczna i J&J sprawdziliśmy plany „poszerzenia” Okulickiego i jesteśmy przerażeni. Miało być rondo Julianowska/Okulickiego a będzie dwupasmowa Okulickiego z praktycznie jednopasmową Julianowską. I nawet w ostatniej chwili pojawiający się lewoskręt na Konstancin-Jeziorną (od strony pn) nic nie pomoże, bo dwa pasy samochodów na K-J i od strony K-J nie wpuszczą ruchu z Julianowskiej. Jak nie będzie ronda – to chociaż MUSZĄ być światła wpuszczające ruch z Julianowskiej. Inaczej będzie jeszcze gorzej niż teraz. A na mapie – świateł nie widać.

  Odpowiedz
  • admin
   admin says:

   to prawda, na planie świateł nie widać. Niedługo ma być spotkanie z GDDKiA i MZDW – specjaliści mają rozmawiać o rozwiązaniach technicznych. To dobry moment aby zwrócić na to uwagę – co z pewnością uczynię. Dziękuję za wskazówkę.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.