Na prośbę p. Zdzisława Lisa, Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, zamieszczamy informację dotyczącą lokalizacji PSZOK.

 

Na początek chciałbym odnieść się krótko do spotkania w sprawie PSZOK, które odbyło się w dniu 18 listopada. Przykro mi bardzo, że mieszkańcy Józefosławia nie dali urzędnikom gminnym ani projektantom szans na udzielenie merytorycznych odpowiedzi i przedstawienie przygotowanych prezentacji.

Nadal uważam, że lokalizacja przy ul. Energetycznej jest najlepsza, a mieszkańcy są manipulowani i wprowadzani w błąd przez osoby zainteresowane podkręcaniem atmosfery wokół tematu. Problem został, moim zdaniem, celowo wyolbrzymiony aby skuteczniej zgromadzić protestujących, a przeznaczony dla indywidualnych osób nieszkodliwy PSZOK został przedstawiony jako miejsce składowania odpadów przemysłowych i spalarnia śmieci.

Jednak moim obowiązkiem jest wsłuchiwanie się w głosy mieszkańców i realizowanie ich woli. Dlatego, choć osobiście nadal jestem przekonany o słuszności i sensowności poprzedniej decyzji, nie zamierzam jednak iść na wojnę z całym światem, ani rozpętywać kolejnej sterowanej awantury w innym miejscu.

Rzeczywiście wskazana przez mieszkańców należąca do Skarbu Państwa działka przy ul. Mazurskiej została wystawiona przez |Starostwo na sprzedaż, a starosta Ołdakowski zadeklarował nawet umożliwienie Gminie jej zakupu w trybie bezprzetargowym – z 50% upustem – za kwotę 0.5 mln zł. Jednak po analizie zdecydowaliśmy, że nie skorzystamy z tej oferty i pozostawimy PSZOK w jego obecnej lokalizacji, tj. na ul. Technicznej, na działce należącej do SITY. Co prawda mała ilość miejsca nie pozwala na zorganizowanie tam planowanego PSZOKu z prawdziwego zdarzenia, możliwa jednak będzie usprawnienie i modernizacja tego, który już istnieje. W dniu wczorajszym odbyłem rozmowę na ten temat z prezesem SITY, która wraz z Gminą jest współudziałowcem spółki PUK. Ustaliliśmy, że Spółka zleci wykonanie projektu zagospodarowania terenu przy Technicznej. Do uzgodnienia pozostaną tylko kwestie formalne – kto i w jakiej formie będzie inwestorem modernizacji PSZOKu i z jakich środków inwestycja zostanie sfinansowana. Tym samym temat lokalizacji PSZOK uważam za rozstrzygnięty i zamknięty.

 

Zdzisław Lis

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

9.12.2015 r.

1 komentuj
  1. Walery Fiolet
    Walery Fiolet says:

    Szkoda, ugięto się przed argumentami siły. Ale we władaniu gminy pozostanie działka. Pewnie nie będzie kolejnego bloczydła na 1000 mieszkań z tuzinem miejsc parkingowych (i dobrze). Ale może być tymczasowa (na jakieś 20-50 lat) asfaltownia (bo przecież przebudowa Energetycznej, Wilanowskiej, trasa szybkiego ruchu, trasa w stronę Góry Kalwarii itd.) postawiona dzięki super- hiper specustawie (niemożliwej do zaskarżenia. I co- będziemy porzucać samochody czy po nocy zwozić zapory betonowe aby blokować dojazd? I pewnie urzędnicy będą pamiętać (na zasadzie „zapomnij imienia wroga swego. Ale nazwisko przekaż potomkom”) i w sytuacji decyzji zrobić coś dla be Józefosławia lub cacy Józefinosławia z drugiej strony Piaseczna, wybiorą cacy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.