Szanowni mieszkańcy, przedstawiamy budżet dla naszej miejscowości i okolic na ten rok i na kolejne lata. Bardzo chcielibyśmy, by zaplanowane inwestycje szły zgodnie z terminami, ale to wszystko będzie zależało od wielu czynników choćby tych związanych z pandemią. Wierzę, że większość uda nam się zrealizować w zaplanowanym czasie.

Fot. Marcin Szymański

Wydatki inwestycyjne:

 JÓZEFOSŁAW

 • Ulica Wilanowska od ul. Geodetów do ul. Cyraneczki – 80 000 zł – w III kwartale planowane jest uruchomienie przetargu na wyłonienie projektanta przebudowy ul. Wilanowskiej. Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę planowane jest na III kwartał 2022 r. Wtedy też planowane jest ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy. Oczywiście uruchomienie inwestycji będzie zależało od sytuacji finansowej gminy, decyzję będzie podejmować Rada Miejska. Koncepcja drogowa przebudowy powstała w 2020 r. i zakłada wykonanie nowej jezdni, pasów rowerowych, chodników, odwodnienia. Koncepcja jest dostępna na stronie www urzędu.
 •  Cyraneczki i droga 10 KDL – 3 598 105 zł –  trwa realizacja inwestycji, polegającej na wybudowaniu ul. Cyraneczki od ul. Sybiraków do ul. Kombatantów oraz drogi 10 KDL, która połączy ul. Cyraneczki z ul. Działkową, z nowym mostem na Rowie Jeziorki. Ponieważ trzeba było jeszcze nieco zmienić projekt budowlany (zmiana rzędnych mostów i sposobu odwodnienia drogi 10 KDL), obecnie trwa procedura uzyskania zamiennej decyzji o pozwoleniu na budowę. Prace rozpoczęły się od budowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec sierpień/wrzesień br. W międzyczasie uruchomione zostanie postępowanie na udzielenie zamówienia publicznego na odcinek ul. Cyraneczki od ul. Kombatantów do granicy gminy Konstancin-Jeziorna. Budowa tego odcinka w tym roku jest uzależniona od porozumienia z inwestorem, budującym osiedle w tej okolicy.
 • Ulica Jutrzenki na odcinku od ul. Wenus do ul. Geodetów – 200 000 zł w 2021 r. Gmina stara się o dofinansowanie budowy tej ulicy z rządowego Funduszu Dróg Lokalnych. Nie ma jeszcze decyzji. Jeśli uda się to dofinansowanie pozyskać, przetarg zostanie ogłoszony w tym roku a zakończenie inwestycji planowane jest na II kwartał przyszłego roku.
 • Ulica Słoneczny Sad – 150 000 zł – 2021 Gmina jest w trakcie projektowania kanalizacji deszczowej na ul. Słoneczny Sad. Środki w tegorocznym budżecie przeznaczone są na budowę tej kanalizacji.
 • Cyraneczki do ul. Zimowej wraz z drogami 10 KDL i 4KL w Kierszku – 100 000 zł w 2021 r., 100 000 w 2022 r. Równolegle z projektowaniem ul. Działkowej będzie projektowane połączenie ulicy Cyraneczki z ul. Zimową i połączenie tego odcinka z ul. Działkową, przy torach trasy siekierkowskiej.
 • Ulica Sasanki i ul. Feniksa – 20 000 zł w 2021 r. i 100000 zł w 2022 r. W tym roku rozpocznie się projektowanie obu ulic. Uzyskanie decyzji ZRID planowane jest na połowę przyszłego roku. Dopiero wtedy będzie można myśleć o przebudowie tej ulicy. Na razie w budżecie gminy nie ma środków na jej budowę.
 • Zagospodarowanie terenu zieleni publicznej przy ul. Cyraneczki na działce 35/4 – 210 000 zł – 2021 r. – realizacja II etapu rewitalizacji zieleni.
 • Rozbudowa ulicy Działkowej w Kierszku i w Józefosławiu – 200 000 zł w 2021 r. Ul. Działkowa w Kierszku i Józefosławiu – 200 000 zł w 2021 r., po 2 000 000 zł w latach 2022-2025. Gmina Piaseczno i Gmina Konstancin-Jeziorna porozumiały się w sprawie zaprojektowania i budowy ul. Działkowej. W budżetach obu gmin zostały zarezerwowane środki finansowe na kolejne lata. W I kwartale br. zostanie ogłoszony przetarg na projekt i uzyskanie decyzji ZRID, na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Jagielskiej. Uzyskanie decyzji planowane jest na II kwartał 2022 r. Budowa zostanie podzielona na kilka odcinków. W pierwszej kolejności ma powstać odcinek od ul. Głowackiego do ul. Olechowskiej, jest szansa, że będzie wybudowany jeszcze w 2022 r. Kolejne odcinki będą powstawać sukcesywnie w zależności od sytuacji finansowej obu gmin.
 • Zagospodarowanie terenu przy budynku Centrum Kultury w Józefosławiu – 600 000 zł – 2021 r. – rewitalizacja terenu wraz z zagospodarowaniem pod działalność Klubu Kultury i Biblioteki.
 • Skateparki – Henryków, Józefosław/Julianów, Wólka Kozodawska i Bobrowiec – 160 000 – wykonanie projektów – terminy realizacji do 2023 r.

fot. Marcin Szymański

JULIANÓW

 • Ulice Lidii Wysockiej, Sybiraków, Nadziei – 1 499 000 zł w 2021 r. W marcu br. roku planowane jest uzyskanie decyzji ZRID na budowę tych ulic. Wtedy też zostanie ogłoszony przetarg na budowę, która powinna zakończyć się w 2021 r.
 • Obsługa komunikacyjna nowej szkoły w Julianowie – 100 000 zł w 2021 r., 200 000 zł w 2022 r. Zaprojektowane zostaną nowe drogi zapewniające obsługę komunikacyjną planowanej szkoły. Będzie to tzw. Urbanistów BIS i ul. Zimowa, która połączy się z ulicą Cyraneczki (inne zadanie, opisane wcześniej). Drogi powstaną wraz z budową szkoły, kiedy decyzja o budowie szkoły zostanie podjęta przez Radę Miejską.
 • Szkoła w Julianowie wraz z zagospodarowaniem terenu – 600 000 zł – opracowanie projektu budowy – realizacja do 2025 r.

Fot. Marcin Szymański

PIASECZNO

 • Ulica Urbanistów – 367 146 zł – 2021 r., 300 000 zł w 2022 r. Są to środki na rozliczenie umowy na przebudowę skrzyżowania z ul. Julianowską oraz na porządkowanie poboczy ulicy.
 • Ulice: Geodetów, Rubinowa, Granitowa, Energetyczna w Piasecznie – zarezerwowane zostało ponad 19 mln zł na 2021 i 2022 r. na kompleksową przebudowę ul. Geodetów i ul. Energetycznej. Przetarg został ogłoszony a decyzja o uruchomieniu tej inwestycji zostanie podjęta przez Radę Miejską po zapewnieniu dodatkowego współfinansowania tej inwestycji przez firmy i instytucje. Decyzje w tej sprawie powinny zapaść w I kwartale br.

LESZNOWOLA

 • Ulica Kuropatwy – 50.000 – dofinansowanie wykonania projektu budowlanego i uzyskania decyzji ZRID dla gminy Lesznowola 2022 r. Liczymy na to, że do porozumienia z Gminą Lesznowola i Dzielnicą Warszawa-Ursynów dojdzie i środki te zostaną przekazane Gminie Lesznowola. Rozmowy pomiędzy samorządami się toczą.

Katarzyna Krzyszkowska-Sut

Radna Rady Miejskiej

i

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie w kadencji 2014-2018, wybrany do Rady Miejskiej na kadencję 2018-2023, po rezygnacji z mandatu radnego obecnie pełni funkcję II Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

11 komentarzy:
 1. tom
  tom says:

  Geodetów + Energetyczna = SUKCES. Droga inwestycja ale poprawi komfort komunikacyjny oraz estetyczny dla mieszkańców. Pozostaje ciągle ten sam wrzód – i wiem że to nie nasza droga – ale jak przymusić/zachęcić gminę Lesznowola do inwestycji w ulicę Kuropatwy?! Oni mają duży problem „mentalny” z inwestycjami drogowymi u siebie w HQ, a co dopiero w dalekim Mysiadle (tereny za Puławską – to z ich punktu widzenia wypierdów)… Trochę podobna sytuacja do Działkowej i współpracy z KJ. Wychodzą teraz kwiatuszki z radosnego wytyczania granic gmin 50-70 lat temu…

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Rozmowy trwają, ale niestety nikt nikogo nie może przymusić. Urzędnicy co jakiś czas przypominają się władzom Lesznowoli i czekają na odzew.

   Odpowiedz
 2. MArcin
  MArcin says:

  Dzień dobry! Gratulacje – z roku na rok jest lepiej! Przy okazji muszę zapytać o ulicę Krótką. Kiedyś była chyba nawet projektowana, ale temat przycichł (chyba). Jakie są perspektywy? Pozdrawiam

  Odpowiedz
 3. nowyMieszkaniec
  nowyMieszkaniec says:

  Szanowni Państwo Samorządowcy,

  Proszę o udzielenie informacji czy tzw. Urbanistów BIS, która ma powstać wraz z budową szkoły to w rzeczywistości ulica łącząca ulicę Budowlaną z ulicą Zimową w Chyliczkach ? Jeśli nie to jak można zlokalizować przebieg tzw. Urbanistów BIS oraz kiedy w takim razie powstanie ulica o określonym powyżej przebiegu (ulica łącząca ulicę Budowlaną z ulicą Zimową w Chyliczkach) opisana w koncepcji budowy jako tzw. „droga do szkoły” ? Bardzo proszę o odpowiedź, z góry serdecznie dziękuję

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   tzw. Urbanistów BIS to droga, która połączy ul. Julianowską z nową ul. Zimową. Przebieg tej drogi można zobaczyć na miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Natomiast droga która połączy ul. Budowlaną z ul. Zimową w Chyliczkach to planowany ciąg pieszo-jezdny, którego pierwszą wersję przebiegu można obejrzeć na stronie www urzędu (w BIP). Obecnie gmina przygotowuje drugą wersję przebiegu tej drogi, którą udostępni do konsultacji w drugiej połowie lutego.

   Odpowiedz
   • Karol
    Karol says:

    Dzień dobry,
    Na kiedy jest planowane dokończenie ulicy Urbanistów. Przy ulicy powstało wielkie osiedle, które generować będzie ruch dodatkowych 500 samochodow do Julianowskiej. Czy naprawdę zrobienie 800 m ulicy z chodnikiem to takie wyzwanie dla gminy? Przypomnę że ulica miała być już zrobiona 2-3 lata temu…co roku od 5 lat wspólnota mojego osiedla wysyła listy do Burmistrza i co roku jest odpowiedź , że w przyszłym roku. Jaka będzie odpowiedź w tym roku?

    Odpowiedz
    • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
     Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

     Panie Karolu, kompleksowe działanie w obszarze tego terenu, zacznie się pewnie wraz z budową szkoły. Proponuję złożyć wniosek do budżetu na rok 2022 wraz z podpisami mieszkańców, do końca sierpnia 2021 roku.

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.