logo

Na początku odrobina historii.

I Bieg ulicami Józefosławia i Julianowa w 2014 roku spontanicznie zorganizowała grupa kilkorga mieszkańców – prowadzących w tym czasie „Magazyn Sąsiedzi” Katarzyny Krzyszkowskiej Sut i Jacka Suta oraz Roberta Widz i Anny Czerwieniec, do których dołączyli inni (Katarzyna Bukol Krawczyk, Renata Nowacka, Katarzyna Sierżant i Piotr Malarski). Już po biegu jego organizatorzy stali się zalążkiem Stowarzyszenia Pomysł na Józefosław. Bieg wówczas startował z terenu Politechniki Warszawskiej (przy obserwatorium). Założenie było takie, że będziemy biegać tymi ulicami, które w Józefosławiu powstawały na naszych oczach.

Co rok przybywały nowe drogi i chodniki i tak układaliśmy trasę, by chociaż zahaczyć o każdy świeży odcinek. Staraliśmy się godzić bezpieczeństwo biegaczy, w tym dzieci, z zaskoczonymi blokadą ruchu kierowcami, pomagali nam wolontariusze, znajomi i nasze dzieci. Impreza wypaliła, towarzyszył jej Piknik Rodzinny wzbogacony o koncerty, pokazy lokalnych artystów, animacje i dmuchańce dla dzieci oraz stragany kulinarne, rzemieślnicze i edukacyjne. Oprócz biegu głównego, zaczęliśmy organizować też biegi dla młodszych i starszych dzieci.

Gdy bieg wpisał się w kalendarz na stałe weszliśmy we współpracę ze Stowarzyszeniem Kondycja, które organizuje cykliczne biegi w Piasecznie pod hasłem „Rozbiegajmy Piaseczno”. To był strzał w dziesiątkę, Kondycja przejęła organizację biegu, a my dbaliśmy o Piknik Rodzinny.

Niestety pandemia pokrzyżowała nam plany, na terenie Politechniki zaczęły się poważne remonty. Nie mogliśmy znaleźć innego miejsca odpowiedniego dla Pikniku. Trasa biegu wymagała coraz większych zabezpieczeń, bowiem liczba biegaczy oscylowała co roku około 200 osób.

Z pomocą przyszła Szkoła Podstawowa z ul. Kameralnej i od kilku lat start biegu rozpoczyna się z terenu szkoły. Zdecydowanie tak jest bezpieczniej, a trasa biegu głównego przebiega obecnie przez las!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy co roku meldują się na starcie, wolontariuszom, OSP Piaseczno – Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, Stowarzyszeniu Kondycja, Gminie Piaseczno! 

Katarzyna Krzyszkowska Sut

Radna Rady miejskiej w Piasecznie

Sołtyska Józefosławia

Członkini Stowarzyszenia Pomysł na Józefosław

ludzie

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.