Ogromnie się cieszymy, że wczoraj został przywrócony wiosenno-letni wygląd naszych “Trzech Placów” przy ul. Cyraneczki od wjazdu z ul. Julianowskiej. Pod koniec kwietnia, konkretnie 21.04.2018, kiedy wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomysł na Józefosław obsadzaliśmy roślinami skwer przy ul. Wenus dołączyła do nas grupa przechodniów, można nawet powiedzieć, że wycieczkowiczów z Warszawy.  Okazało się, że byli to słuchacze Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych realizujący kurs R21 Architektura Krajobrazu, którzy w tym dniu uczestniczyli w zajęciach ćwiczeniowych w szkółce drzew i krzewów ozdobnych ACROCONA w Józefosławiu. Po krótkiej rozmowie z opiekunkami merytorycznymi grupy słuchaczy – panią Urszulą Poniatowską i Marią Hernik (nauczycielki przedmiotów zawodowych w CKZiU nr 1 w Warszawie, prowadzące zajęcia z roślin ozdobnych i prac w obiektach architektury na tym kursie) cała grupa przystąpiła z wielkim zaangażowaniem do pomocy w obsadzaniu skweru przy ul. Wenus.

W trakcie prac pani Urszula Poniatowska pół żartem pół serio zapytała czy nie mamy jeszcze czegoś do obsadzenia w Józefosławiu, bo młodzież z Technikum (kierunek technik architektury krajobrazu), aż się rwie do ćwiczeń praktycznych w plenerze. Nie trzeba było długo mnie przekonywać do tego pomysłu, korzystając z obecności wiceburmistrza Daniela Putkiewicza i pracownika wydziału UTP, pani Patrycji Zych umówiliśmy grupę młodzieży z CKZiU nr 1 na zajęcia praktyczne. Wydział UTP uprzątnął po zimie bałagan, zakupił rośliny i młodzież przystąpiła do działania. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić młodym ludziom tyle radości, a nasze place mają wreszcie wiosenno-letni wygląd.

Marzy mi się tylko, żeby młodzież nie koniecznie musiała przyjeżdżać do nas aż z Warszawy. Czy nie można by lekcji przyrody realizować w taki sposób? Dać młodym ludziom szansę bliższego kontaktu z naturą, w przestrzeni która jest im najbliższa?

Poniżej krótka fotorelacja z wczorajszego dnia.

Katarzyna Krzyszkowska-Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie

Fot. Urszula Poniatowska

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.