Wiosenna akcja społeczna SPRZĄTAM PO SWOIM PSIE

Inauguracja – 21 marca – godz. 12.00-14.00

Już za chwilę wiosna – odwieczny czas zmian i porządków! My zachęcamy do uporządkowania nie tylko swoich domów i ogródków, ale także przestrzeni wspólnej.

2 lata temu Gmina rozpoczęła akcję „Wstydź się nie sprzątać po swoim psie” – były plakaty, tabliczki (które widzimy na co dzień), darmowe torebki w sklepach  oraz… wiele komentarzy mieszkańców, że wszystko super, tylko nie ma gdzie wrzucać. Teraz to się zmieniło. W J&J mamy obecnie dużo koszy, a w najbliższym czasie przybędzie koleje 10 sztuk sfinansowane z Funduszu Sołeckiego 2015.

W tym roku, zaproponowaliśmy gminie zmianę retoryki z „zawstydzającej” na pozytywną. Wiemy, że jest wiele osób, które sprząta po swoich psach i chcą to pokazać.  Tak więc w tym roku nieustająca akcja „Pies” ma pozytywne hasło:  SPRZĄTAM PO SWOIM PSIE.

O co chodzi?

W pierwszy dzień wiosny 21 marca (wypada w sobotę) w godzinach 12-14 na skrzyżowaniu  ul. Cyraneczki i Wilanowskiej będziemy rozdawać odblaskowe kamizelki z napisem na plecach SPRZĄTAM PO SWOIM PSIE i zachęcać mieszkańców do spacerów z psem w takiej właśnie kamizelce. (przy okazji kamizelka zapewni lepszą widoczność).

Jeśli nie możecie zjawić się w sobotę, nie szkodzi – kamizelkę będzie można odebrać także w innym czasie- wystarczy napisać do redakcji Sąsiadów lub do Rady Sołeckiej.