[vc_single_image image=”3122″ img_link_target=”_self” width=”1/1″ el_position=”first last”] [vc_column_text width=”1/1″ el_position=”first last”]

To akcja obywatelska, którą robimy wspólnie z magazynem Sąsiedzi. Mnóstwo młodzieży (i nie tylko) czeka na przystankach i wsiada do zatłoczonego autobusu 739. Możemy im pomóc: mając wolne miejsce w samochodzie, możemy powieźć ich na np. Puławską albo do metra czy tramwaju. Z przystanku albo z np. z ulicy Działkowej, Cyraneczki czy Geodetów. Symbolem tej akcji jest „łapka”, którą można pomachać z nadzieją, że ktoś się zatrzyma. A my, kierowcy samochodów, widząc taka łapkę, wiemy że to nasz sąsiad/sąsiadka, którą możemy podwieźć do przysłowiowej Puławskiej albo z powrotem. Mamy łapki do rozdania. Są kolorowe, lekkie i wygodne – można włożyć do kieszeni.

Dla kierowców mamy jeszcze ulotki – też jest na nich „łapka”. Kładąc ją przy przedniej szybie, dajemy sygnał, że podwozimy. Taki samochód jest już mniej „obcy”, bo to przecież nasz sąsiad. Ale czujność zachować trzeba zawsze.

Łapki i ulotki można odebrać w Klubie Kultury przy ul. Uroczej 14 (wejście od ulicy Cyraneczki, p. Alina Staniszewska, najlepiej wysłać email: sasiedzi@magazyn-mieszkancow.pl) lub w sklepie MałePP na ul. Julianowskiej (p. Piotr Pałasz).

[/vc_column_text]